Lady Susan. Watsonowie. Sanditon - Jane Austen - audiobook

Lady Susan. Watsonowie. Sanditon audiobook

Jane Austen

3,8

Opis

Lady Susan. Watsonowie. Sanditon” to trzy nowele, w tym dwa niedokończone szkice, w których autorka z właściwym sobie kunsztem eksperymentuje z formą literacką, od powieści epistolarnej poprzez satyrę i melodramat do powieści społecznej. Wśród bohaterów znajdziemy bezwstydną intrygantkę i uwodzicielkę, zubożałą pannę na wydaniu oraz całą plejadę przekomicznych matron, hipochondryków i dziwaków, przedstawionych na pozornie sielskim tle dziewiętnastowiecznej Anglii. Jane Austen swoim zwyczajem bezlitośnie obnaża przywary współczesnych, nieobce również nam.

Copyright © for the translation by Magda Moltzan-Małkowska. Copyright © for the audio edition by Prószyński Media Sp. z o.o.

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 5 godz. 58 min

Lektor: Monika Pikuła

Oceny
3,8 (35 ocen)
6
18
10
1
0
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.
Sortuj według:
agata_94

Całkiem niezła

Dwie pierwsze historie mnie jakoś nie porwały, ale żałuję, że Jane Austen nie zdążyła skończyć „Sanditon”. Ten krótki fragment wystarczył mi, żeby wiedzieć, że byłaby to świetna książka.
00
Zielonookabrunetka
(edytowany)

Z braku laku…

Przy drugim sezonie serialu Sanditon chciałam porównać fragment powieści z serialem. Niedawno zapoznałam się z twórczością Jane Austen i niestety rozczarowała mnie. Myślałam, że może każda z jej powieści będzie tak odmienna, że chociaż jedna z nich mi się spodoba. Po Dumie i uprzedzeniu i krótkim fragmencie Rozważnej i romantycznej, wybór padł na Sanditon. Sanditon oceniam najlepiej. Szkoda tylko, że tak krótki fragment nie pozwala na pełniejszy obraz powieści. Jednak w dalszym ciągu powieści autorki nie przypadły mi do gustu. Po wysokich ocenach innych miałam bardzo duże oczekiwania. Szkoda, że wyszło inaczej.
00
PatMaxym

Nie oderwiesz się od lektury

Dawno chciałam zapoznać się z całą twórczością Austen, więc jak wpadł mi w ręce ten audiobook od razu zaczęłam słuchać. Na książkę składają się trzy historie, i tylko Lady Susan (powieść epistolarna) jest dokończona. Lady Susan zdecydowanie podobała mi się najbardziej, widać tu styl Austen, jej poczucie humoru i trafne komentarze na temat czasów, w których żyła. Watsonowie, powieść niedokończona, niezbyt mnie wciągnęła. Jest to moim zdaniem najsłabsza historia wśród tych trzech. Fajnie, że na koniec mamy kilka zdań od bliskich autorki jak planowała zakończyć książkę, mimo to po tych kilku rozdziałach nie wiem czy chciałabym sięgnąć po całość jeśli jednak by powstała. Sanditon, historia ostatnia i również niedokończona, wciągnęła mnie bardziej niż Watsonowie. Pewnie dlatego, że było więcej rozdziałów i już mieliśmy jakiś zarys fabuły. Niestety, pisanie tej książki przerwała śmierć Austen i już nigdy nie poznamy zakończenia, ale gdyby jednak książkę dokończyła to chętnie sięgnęłabym po c...
00
Asienka78

Dobrze spędzony czas

Ok
00
Yanadis

Dobrze spędzony czas

Bardziej ciekawostka niż uczta czytelnicza, ale powieść "Sanditon" zapowiadała się świetnie.
00

Popularność