Duma i uprzedzenie - Jane Austen - audiobook

Duma i uprzedzenie audiobook

Jane Austen

4,6

19 osób interesuje się tą książką

Opis

Angielska wieś z początków XIX wieku nie jest idealnym miejscem do rozwoju dla silnej, niezależnej młodej kobiety. Ale Elisabeth Bennet, mimo dezaprobaty matki i niezrozumienia ojca, wyrasta na osobę dumną, stanowczą i pewną siebie. Cechy te, chociaż ważne w życiu, z całą pewnością nie sprzyjają jednak znalezieniu męża. A zamążpójście jej i jej sióstr staje się w zubożałej rodzinie Bennetów sprawą najwyższej wagi. Szczególnie, kiedy w bliskim sąsiedztwie pojawia się dwóch tajemniczych (i bogatych!) kawalerów. Czy któraś z dziewcząt ma szansę przykuć ich zainteresowanie? Duma i uprzedzenie, napisana w konwencji romansu, najgłośniejsza powieść Jane Austen ukazuje życie angielskich wyższych sfer na przełomie XVIII i XIX wieku. Trafne obserwacje psychologiczne, humor, ironia i wątki romansowe sprawiły, że książka niezmiennie cieszy się wielką popularnością. Nawiązuje do niej bestsellerowy Dziennik Bridget Jones.

Na jej podstawie zrealizowano głośny film.

 

 

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 12 godz. 22 min

Lektor: Paulina Holtz
Oceny
4,6 (74 oceny)
52
15
4
2
1
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.
Sortuj według:
opawlowska19

Nie oderwiesz się od lektury

Wybitna powieść.
10
sylwiaamxx

Nie oderwiesz się od lektury

❤️
00
Aguleczek5

Dobrze spędzony czas

"Duma i uprzedzenie" to powieść klasyczna z którą warto się zapoznać. Historia romantyczna poprowadzona trochę w banalny i przewidywalny sposób, ale dziewiętnastowieczna aura nadaje całości niepowtarzalny klimat. Autorka wprowadza współczesnego czytelnika w świat społecznych konwenansów, znaczenia pozycji i pieniądza wśród angielskiej szlachty oraz spojrzenia oczami bohaterów na ówczesny świat. Jest to niepowtarzalna okazja by się przekonać jak żyło się w XIX wieku. Jane Austen przedstawia swych bohaterów w sposób zabawny, a jednocześnie zachowując realizm zdarzeń. Niektóre z postaci wydały mi się nieco przerysowane, narzucając mi odczucia jakie miałam wobec nich żywić. Liczyłam chyba też na nieco bardziej angażujący romans oraz większą głębię relacji rodzącej się między bohaterami. Mimo wszystko pisarce nie można odmówić niepowtarzalnego i błyskotliwego stylu. Teraz pora na ekranizację.
00
wirnik

Z braku laku…

Nie mój klimat;( Ale warto przeczytać, by samemu się przekonać!
00
Lidiria

Nie oderwiesz się od lektury

Klasyka.
00

Popularność