Baśnie dla młodszych i starszych: Knyps z czubkiem - Zofia Stanecka - ebook + audiobook

Baśnie dla młodszych i starszych: Knyps z czubkiem ebook

Zofia Stanecka

5,0
4,99 zł

lub
Opis

Ludzie opowiadają sobie baśnie od bardzo, bardzo dawna. I to na całym świecie! Wiele trafiło do kanonu literatury dla dzieci. Czy tylko dla dzieci? W podróż do świata klasycznych baśni zapraszamy dużych i małych!

Historia Knypsa z czubkiem wzruszy młodszych i starszych. Znaną baśń na nowo zinterpretowała Zofia Stanecka. Autorka ukochanej przez dzieci "Basi" i wielu innych znakomitych książek, z właściwą sobie swadą, dystansem i wrażliwością, przywołuje znane nam wszystkim postaci i historie, skłaniając do ich ponownego odkrycia i interpretacji.

Każda z baśni została opatrzona krótkim, ciekawym rysem historycznym, który przybliża młodszym i starszym czytelnikom ich genezę i kolejne realizacje. Autorką przepięknych ilustracji jest Magdalena Kozieł – Nowak.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB
MOBI

Liczba stron: 16
Zofia Stanecka

Baśnie dla młodszych i starszych: Knyps z czubkiem

Saga

Baśnie dla młodszych i starszych: Knyps z czubkiem

Copyright © 2018, 2019 Zofia Stanecka i SAGA Egmont

Wszystkie prawa zastrzeżone

ISBN: 9788726128406

1. Wydanie w formie e-booka, 2019

Format: EPUB 2.0

Ta książka jest chroniona prawem autorskim. Kopiowanie do celów innych niż do użytku własnego jest dozwolone wyłącznie za zgodą SAGA Egmont oraz autora.

SAGA Egmont, spółka wydawnictwa Egmont

Kiedy byłam mała, mama opowiadała mi baśnie przed snem. W jej opowieściach pojawiały się zabawne świnki, zła czarownica, piękna księżniczka, dzielny książę... Część z tych opowieści uważałam za pomysły mamy. Potem odkryłam, że była raczej doskonałą opowiadaczką niż samodzielną autorką. Realizowała to, co ludzie robili od wieków: opowiadała znane i przekazywane z ust do ust historie, coś od siebie dodając lub zmieniając, ale zachowując zasadniczą treść. Baśnie mojej mamy były zawsze trochę straszniejsze, trochę śmieszniejsze i bardziej szczegółowe od tego, co sama poznałam, gdy zaczęłam czytać. Jako czytelniczka z radością odkrywałam w książkach bohaterów z opowieści mamy. Okazało się, że dziewczynka w czerwonym kapturku, zły wilk i krasnoludki są znane nie tylko mnie, lecz także wielu innym ludziom. I w Polsce, i na całym świecie! Ucieszyło mnie to bardzo. Bo oznaczało, że wszyscy wychowaliśmy się na tym samym. Mamy ze sobą coś wspólnego. I możemy o tym rozmawiać.

To niestety koniec bezpłatnego fragmentu. Zapraszamy do zakupu pełnej wersji książki.

Przepraszamy, ten rozdział nie jest dostępny w bezpłatnym fragmencie.

Przepraszamy, ten rozdział nie jest dostępny w bezpłatnym fragmencie.

Przepraszamy, ten rozdział nie jest dostępny w bezpłatnym fragmencie.