365 (+1) Afirmacji Pięknego Życia: Wieczysty Kalendarz Sukcesu, Szczęścia, Zdrowia i Dostatku - POSZERZONE WYDANIE - Johanna Kern - ebook

365 (+1) Afirmacji Pięknego Życia: Wieczysty Kalendarz Sukcesu, Szczęścia, Zdrowia i Dostatku - POSZERZONE WYDANIE ebook

Johanna Kern

4,3

Opis

Wydanie trzecie – poszerzone, 2024: Ta opatrzona pięknymi, kolorowymi ilustracjami książka otrzymała nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Książek w Los Angeles, Marzec 2018, w kategorii Niebeletrystyczne.

POPARCIE

„Takiej książki jeszcze nie było!

Afirmacje okazały się niezawodną pomocą dla wielu osób. Ten wieczysty kalendarz pomaga czytelnikom żyć lepiej, ciesząc się każdym dniem z pozytywnymi, zachęcającymi i uzdrawiającymi stwierdzeniami i uczuciami”.

– Prof. dr. hab. Stanley Krippner –

współautor bestsellerowej książki „Mitologia Osobista” (Personal Mythology); były prezes Stowarzyszenia Psychologii Humanistycznej; założyciel Międzynarodowego Towarzystwa Badań nad Dysocjacją; pionier w badaniu świadomości, przez 50 lat prowadził badania w dziedzinie snów, hipnozy, szamanizmu i dysocjacji; laureat nagród za Wybitny Wkład w Międzynarodowy Rozwój Psychologii i Profesjonalnej Hipnozy –

Życie, jakiego chcesz, może być Twoje – z tą jedyną w swoim rodzaju książką zawierającą specjalny program do przeprogramowania Twojej podświadomości przy użyciu technik starożytnych Mistrzów:

 

Poprzez stulecia znane i wpływowe osoby używały afirmacji, które przyniosły im nadzwyczajne wyniki. Krok po kroku, za pomocą skutecznych afirmacji, wielu zwykłych ludzi zmieniło porażki w sukcesy, choroby w zdrowie, nieszczęścia w radość życia. Mamy o wiele potężniejszą moc, niż sobie to uświadamiamy. Fizyka kwantowa pokazała nam, że nasz umysł wpływa na świat, który postrzegamy. Liczne tradycje i kultury doskonale o tym wiedziały i podawały sposoby na dostęp do tej mocy.

Gdy mamy do czynienia z przytłaczającymi wyzwaniami, lub stresującymi sytuacjami – ważne jest, aby pamiętać, że nasza podświadomość wchłania jak gąbka i programuje się wszystkimi naszymi negatywnymi/stresującymi myślami.  Aby żyć szczęśliwym i spełnionym życiem trzeba pozbywać się takich negatywnych „programów” i wprowadzać takie, które ulepszą nam życie.  I wcale nie musi to być trudne.

Johanna Kern, mentorka rozwoju, uznana kanadyjska reżyserka i producentka urodzona i wychowana w Polsce oraz wielokrotnie nagradzana pisarka, dzieli się bardzo skuteczną, prostą metodą na poprawę każdej sytuacji życiowej:

Czerpiąc ze swojego doświadczenia i wiedzy, wynikających z ponad 20. lat doradztwa i pomagania ludziom, jak i pełnej sukcesów kariery zawodowej, oraz wykorzystując narzędzia starożytnych Mistrzów – opracowała zestaw codziennych afirmacji pozwalających stopniowo, krok po kroku, wpływać na podświadomy umysł.Napisany w ciągu całego roku, prosty w użyciu i przeznaczony do użytku przez cały rok, program ten nie tylko zgodny jest z wewnętrznymi rytmami czytelnika, ale także w harmonii z mijającymi sezonami i zmianami w przyrodzie (w tym sezonalnie zachodzącymi zmianami w psychice i ciele człowieka).

Celem afirmacji jest przekazanie wiadomości podświadomemu umysłowi i przekonanie go, że przesłanie jest prawdziwe. Jeśli nasza podświadomość nie zgadza się z tym, co potwierdzamy – odrzuci pozytywne myśli.

 

Afirmacje zawarte w tej książce zostały zaprojektowane tak, aby głęboko przeprogramować Twoją podświadomość, zgodnie z ramami czasowymi potrzebnymi na całkowitą zmianę w neuronowym „okablowaniu” Twojego mózgu. Można stosować je w celu ulepszenia swojego życia, kariery zawodowej, sytuacji finansowej, zdrowia, związków, rozwiązania problemów emocjonalnych lub wzmocnienia rozwoju osobistego.

Bezstresowo, bez żadnych większych poświęceń, czy wyrzekania się tego, co się lubi robić lub co nam jest drogie – wszystko, czego potrzebujesz, to zrelaksować się i pozwolić sobie cieszyć się każdym dniem, wstępując dzięki tej książce, krok po kroku, w swoje nowe, wymarzone życie.

Ta książka ma na celu zaprogramowanie podświadomości na:

 • rozwijanie mocy twórczej własnego umysłu
 • przyciąganie odpowiednich ludzi i okoliczności w życiu
 • łatwe osiąganie sukcesu oraz zapewnienie dostatku
 • budowanie dobrych i zdrowych związków osobistych
 • poszerzanie świadomości
 • łatwe pokonywanie przeszkód
 • poprawę zdrowia fizycznego i emocjonalnego
 • osiąganie i zachowanie stanu szczęścia
 • zdrową samoakceptację
 • pokonywanie stresu i zmartwień
 • uzdrowienie podświadomości i pozbycie się emocjonalnych ran i lęków
 • znalezienie własnego celu życia
 • stworzenie Wspaniałego, Spełnionego Życia

O AUTORCE:

Johanna Kern, mentorka rozwoju i wielokrotnie nagradzana pisarka („Mistrz i Zielonooka Nadzieja”, „Narodziny Duszy” „Sekrety miłości dla każdego”, „365 (+1) Afirmacji Pięknego Życia”, „7 Mocy Tworzących Świat i 7 Mocy w Tobie”, Nauki Nadziei”, „Transformacja Wewnętrznych Cieni Metodą Banerową” itd.).

Ponad 100 jej artykułów zostało opublikowanych w międzynarodowej prasie, w tym w takich magazynach amerykańskich jak “OMTimes”, “The Edge (Holistic) Magazine”, “Wisdom”, “Living Now”, “Conscious Shift”, itp.

 

Praktykuje i dzieli się Naukami Nadziei pomagając ludziom odnaleźć własną wewnętrzną moc oraz rozwijać się we wszystkich dziedzinach życia.

 

Wiele lat temu nagle zaczęła doświadczać regularnych spontanicznych transów, w których otrzymywała nauki od starożytnego Mistrza. Jej historia zyskała międzynarodowy rozgłos i uznanie czytelników w Ameryce Północnej i Europie oraz referencje od trzech światowej klasy ekspertów w dziedzinie psychologii, badań nad snami i hipnozą, psychofizjologii, parapsychologii, psi, rozwoju człowieka, neurocomputing itp.: dr. Stanleya Krippnera, dr. Jerry’ego Solfvina i Briana Van der Horsta. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź: http://johannakern.pl/ ORAZ https://www.facebook.com/JohannaKernAutorka/

 

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
czytnikach certyfikowanych
przez Legimi
Windows
10
Windows
Phone

Liczba stron: 129

Odsłuch ebooka (TTS) dostepny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
Oceny
4,3 (6 ocen)
5
0
0
0
1
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.

PopularnośćPodobne


365 (+1) Afirmacji Pięknego Życia
Wieczysty Kalendarz Sukcesu, Szczęścia, Zdrowia i Dostatku
Johanna Kern
H.O.P.E. Assn.
Copyright © 2018  Nowe Poszerzone Wydanie: 2023 Johanna Kern
Pomoc przy redagowaniu polskiego wydania:Małgorzata KowalskaIlustracje i opracowanie graficzne:Jacob Orzeszek i Johanna KernWSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONEALL RIGHTS RESERVEDŻadna część tej książki nie może być powielana, przechowywana w systemach wyszukiwania ani przekazywana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób, elektroniczny, mechaniczny, poprzez kserowanie, nagrywanie lub w inny sposób, bez wyraźnej pisemnej zgody wydawcy.
Contents
Title Page
Copyright
DEDYKACJA
POPARCIE
PODZIĘKOWANIA
WPROWADZENIE:
STYCZEŃ
LUTY
MARZEC
KWIECIEŃ
MAJ
CZERWIEC
LIPIEC
SIERPIEŃ
WRZESIEŃ
PAŹDZIERNIK
LISTOPAD
GRUDZIEŃ
O AUTORCE
PUBLIKACJE JOHANNY KERN
JAK SKONTAKTOWAĆ SIĘ Z JOHANNĄ KERN:
DEDYKACJA
Mojej rodzinie, przyjaciołom i Tobie,
drogi Czytelniku.
POPARCIE
„Takiego kalendarza jeszcze nie było!
Afirmacje okazały się niezawodną pomocą dla wielu osób. Ten kalendarz pomaga czytelnikom żyć lepiej, ciesząc się każdym dniem z pozytywnymi, zachęcającymi i uzdrawiającymi stwierdzeniami i uczuciami”.
– Prof. dr. hab. Stanley Krippner –
– współautor bestsellerowej książki „Mitologia Osobista” (Personal Mythology); były prezes Stowarzyszenia Psychologii Humani-stycznej; założyciel Międzynarodowego Towarzystwa Badań nad Dysocjacją; pionier w badaniu świadomości, przez 50 lat prowadził badania w dziedzinie snów, hipnozy, szamanizmu i dysocjacji; laureat nagród za Wybitny Wkład w Międzynarodowy Rozwój Psychologii i Profesjonalnej Hipnozy –
PODZIĘKOWANIA
Zestaw 365 (+1) afirmacji został napisany w ciągu całego roku. Tyle czasu było potrzeba, aby ułożyć ten program i nie byłoby to możliwe bez nieustającego wsparcia i inspiracji, dostarczanych mi przez mojego drogiego męża, Patricka, moją rodzinę, przyjaciół, całą rzeszę wspaniałych czytelników mej pierwszej książki „Mistrz i Zielonooka Nadzieja” oraz wszystkich tych, którzy regularnie odwiedzają mój blog.
Wasze wsparcie i życzliwość, wyrażane na tak wiele sposobów, uświadomiły mi, jak bardzo wszyscy jesteśmy połączeni, bez względu na to, skąd pochodzimy, co posiadamy lub w co wierzymy, jak postrzegamy siebie i świat. Każda z Waszych myśli, reakcji i opinii dała mi bezcenny wgląd w istotę naszych podobieństw, była dowodem tego, że wszyscy bardzo sobie cenimy to samo, czujemy tak samo i marzymy o tym samym.
Otworzyliście moje serce i poszerzyliście moją wizję świata w sposób, jaki nawet nie wydawał mi się możliwy – i za to jestem Wam wszystkim, jak również każdemu z osobna, ogromnie wdzięczna.
Moje najszczersze podziękowania kieruję także do Małgorzaty Kowalskiej za nieocenioną pomoc przy redagowaniu tej książki. Małgosiu, nie tylko podjęłaś się chętnie tego niełatwego zadania, ale również włożyłaś w to mnóstwo serca. Gorąco Ci dziękuję, życząc wielu sukcesów we wszystkich Twoich zamierzeniach.
Jacob Orzeszek – Twoje przepiękne grafiki nie tylko wzbogacają przekaz, znajdujący się w tej książce, ale również poprzez wspaniałe kolory i kształty, które potrafisz stworzyć na zwykłych kartkach papieru, wyrażają wielką głębię ludzkiej psychiki. Jesteś niezwykle unikalnym, wspaniałym artystą, którego dzieła zawsze mnie zaskakują nowością, rozmiarem wizji twórczej i jakością wyrazu. Ogromne podziękowania i gratulacje!
A Tobie, Drogi Czytelniku – dziękuję za to, kim jesteś oraz za to, kim jeszcze się staniesz. Dziękuję za Twą obecność w moim życiu, za to, jak je wzbogacasz i czynisz piękniejszym.
WPROWADZENIE:
Jak korzystać z tej książkI
Sekrety Afirmacji: co wpływa na ich skuteczność?
Poprzez stulecia znane i wpływowe osoby używały afirmacji, które przyniosły im nadzwyczajne wyniki. Krok po kroku, za pomocą skutecznych afirmacji, wielu zwykłych ludzi zmieniło porażki w sukcesy, choroby w zdrowie, nieszczęścia w radość życia. Istnieje jednak także wiele osób, którym powtarzane przez nie afirmacje nie przyniosły pożądanych skutków. W czym tkwił problem? Czego brakowało w używanych technikach afirmacji?
Nasz wieczysty kalendarz afirmacji jest zaprojektowany w sposób umożliwiający wszystkim stopniowy postęp w usuwaniu podświadomych blokad poprzez wytwarzanie nowych ścieżek neuronowych w mózgu. Jest on skonstruowany w sposób, który pozostaje w harmonii z „Plastycznością Neruonalną” oraz za pomocą bardzo skutecznych technik afirmacyjnych umożliwia stałą, krok po kroku, przebudowę podświadomych przekonań. Wyobraź to sobie jako ścieżkę przez łąkę lub trawnik. Im częściej uczęszcza się taką ścieżką, czyli im częściej powtarza się pozytywną afirmację, tym szersza i przejrzystrza staje się „ścieżka” neuronowa oraz tym łatwiej Twoja podświadomość współpracuje z Tobą i Twoją wolą.
Pamiętaj, że celem afirmacji jest przekazanie danej wiadomości do podświadomości i sprawienie, aby uwierzyła ona, że ta informacja jest prawdziwa. Oto niektóre z najważniejszych elementów skutecznych afirmacji:
1. Powtarzane stwierdzenie musi zgadzać się z tym, co jest w stanie zaakceptować nasza podświadomość. Jeśli afirmujemy coś, o czym wiemy, że jest nieprawdą dla nas w tej chwili – nasza podświadomość natychmiast to odrzuci. Gdy powtarzana afirmacja nie zgadza się z tym, co wiemy i myślimy o sobie w podświadomości, proces afirmacji może spalić na panewce, prędzej czy później powodując bolesne przeżycia, jak np. nieprzewidziane choroby (często takie, które mogą uniemożliwić spełnianie pragnień) lub problemy w rodzinie, pracy itp.
2. Wbrew utartym przekonaniom, wcale nie potrzeba powtarzać afirmacji tysiące razy, aby były skuteczne i wiarygodne dla podświadomości; wystarczy powtórzyć je kilkakrotnie, ale za to dostarczając sobie przy tym dowodu z „samego życia”. Oto prosty trik: powtórz afirmację w takiej chwili, która udowadnia Twej podświadomości, że to, co afirmujesz, jest prawdą. Na przykład, kiedy robisz afirmacje na przypływ pieniędzy, nie używaj takich stwierdzeń jak „pieniądze łatwo do mnie przychodzą” lub „mam milion złotych na koncie”, wtedy kiedy masz pustą kieszeń, a musisz zapłacić rachunki. Takie działanie wpływa na to, że pieniądze kojarzą się Twej podświadomości z czymś bardzo przykrym. Natomiast na przykład, gdy idziesz na zakupy po coś upragnionego i wyjmujesz z kieszeni banknoty lub kartę kredytową – jest to doskonały moment na to, aby powiedzieć: „Mam więcej niż potrzeba na to, czego chcę”.
3. Ważne jest, aby to, co afirmujesz wyzwoliło Twoje uczucia. Nie każdy pamięta lub wie o tym, że podświadomość nie komunikuje się za pomocą słów, ale poprzez uczucia i emocje. Aby w pełni skorzystać z afirmacji, albo potrzeba zapoznać się ze swoimi emocjami i umiejętnie się nimi posługiwać, albo używać wyobraźni i wizualizacji w taki sposób, aby wyobrażać sobie w momencie powtarzania afirmacji, że to czego się pragnie, już się spełniło. Powtarzając afirmację staraj się wzbudzić w sobie uczucie przyjemności, radości i satysfakcji z osią-gnięcia celu, albo – wyobraź sobie siebie, gdy już to się spełniło i wyobraź sobie, że odczuwasz takie właśnie emocje.
4. Powtarzane afirmacje, wbrew temu co nieraz słyszymy – nie muszą zawsze być w czasie teraźniejszym. Pamiętaj, że wszystko to, co afirmujesz musi być zaakceptowane jako prawda przez Twoją podświadomość. Jeśli np. zmagasz się z problemami zdrowotnymi, jednocześnie powtarzając sobie: „Jestem zdrowy/a”, może to spowodować opór w podświadomości, a ponadto negatywnie wpłynąć na Twoje zdrowie. Lepiej powtarzaj sobie: „Czuję się coraz lepiej i lepiej” w chwilach, gdy naprawdę czujesz jakąś ulgę. To istotnie może pomóc Ci przezwyciężyć problemy. Natomiast jeszcze skuteczniejsze jest powiedzenie: „Wybieram, aby czuć się lepiej i lepiej”, które może być użyte w każdej chwili. Powodem jest to, że jeśli używasz takiej formy, nie ograniczasz się w tym, na ile lepiej możesz się poczuć. Twoja podświadomość nie przestanie działać zakładając, że jesteś na tyle zdrowy/a ile trzeba i nadal będzie pracować nad tym, aby Twoje zdrowie zawsze się poprawiało.
5. Warto pamiętać, że ogromny wpływ na skuteczności afirmacji ma zapach. Dobrze jest powtarzać afirmacje podczas spaceru w parku lub w ogrodzie, albo wprowadzić przyjemne, naturalne zapachy w domu. Pachnąca świeca, przyjemny aromat, przewietrzone mieszkanie, a nawet zapach świeżo upieczonych ciasteczek pomogą skuteczniej wpływać na podświadomość, dlatego że tematyka Twojej afirmacji skojarzy jej się z prawdziwą, naturalną przyjemnością.
Każdy dzień jest bardzo ważnym krokiem:
Twoja podświadomość programowała się przez wiele lat. Najprawdopodobniej odkąd byłeś/aś małym dzieckiem nabierałeś/aś wzorców, które doprowadziły Cię do tego momentu życia, w którym obecnie się znajdujesz. Jeśli byłbyś/abyś w pełni zadowolony/a ze swego życia, nie próbowałbyś/abyś niczego zmieniać, ani szukać różnych nowych sposobów, aby uzyskać pożądany efekt. Prawdopodobnie spróbowałeś/aś już kilku metod. Może nawet powtarzałeś/aś jakieś afirmacje, które nie pomogły Ci w takim stopniu, jak oczekiwałeś/aś. Teraz, mając w ręku tę książkę, być może odczuwasz ciekawość, a może także emocje – i masz ochotę pochłonąć to wszystko jednym tchem. Proszę, nie rób jednak tego. Pamiętaj, że każda pojedyncza afirmacja, wykonana prawidłowo, staje się kamieniem milowym w podróży poprzez Twoją podświadomość. Przybliży Cię ona bardziej do upragnionego celu i zaprowadzi prosto do autentycznej życiowej zmiany. Jednak, aby tak się stało, Twoja podświadomość musi być w zgodzie z tym, co przepracowujesz w swoim umyśle.
Afirmacje zawarte w tej książce przeznaczone są do głębokiego przeprogramowania podświadomości, zgodnie z ramami czasowymi, potrzebnymi do zupełnej zmiany „okablowania” w Twoim mózgu. Niech każdy kolejny dzień pracuje dla Ciebie. Pozwól afirmacjom wejść głęboko w Twoją podświadomość i przygotować Cię do następnego etapu. Zasługujesz na wszystko, co tylko najlepsze. Zasługujesz na prawdziwie Piękne Życie. Ktokolwiek pozwolił na to, abyś myślał/a inaczej na swój temat – popełnił olbrzymi błąd. Nie wierz im więcej. Możesz wziąć swój los we własne ręce. Możesz zapewnić sobie wystarczająco dużo czasu i troski, aby naprawić to, co powinno być inaczej. W pełni na to zasługujesz.
A przed wszystkim: rozluźnij się i ciesz się chwilą. Nie tylko zasługujesz na wszystko, co tylko najlepsze, ale także dotrzesz tam, gdzie najbardziej chcesz się znaleźć. Popatrz, jak daleko już doszedłeś/doszłaś. To Ty jesteś tym, co najlepszego mogło Ci się kiedykolwiek przydarzyć.
Proszę pamiętaj o tym.
Johanna Kern
STYCZEŃ
Rozpoczyna się moja nowa życiowa podróż. Jest teraz na to odpowiedni czas i miejsce.
Staję się coraz bardziej tą osobą, którą naprawdę chcę być.
1  STYCZNIA
Od dzisiaj mam nowe możliwości, aby w pełni stać się tym, kim naprawdę chcę być. Doceniam także to wszystko, czego dokonałem/am, nauczyłem/am się i doświadczyłem/am w zeszłym roku i dziękuję sobie za to. Zaczynam stawiać swoje cele bez względu na to, czy jestem już ich świadomy/a czy nie.
2  STYCZNIA
Kiedy głęboko oddycham dzisiejszym powietrzem staję się świadomy/a miarowej pracy mojego Umysłu, Ciała i przepływu Emocji. Z łatwością potrafię skoncentrować się na tym, co jest radosne lub ważne dla mnie. Wiem, że tam, gdzie zmierzam w swoim życiu, odnajdę jeszcze więcej cennych doświadczeń i nagród, które mogę sobie ofiarować.
3  STYCZNIA
Dzisiaj zaczyna się we mnie budzić głęboka świadomość tego, że to ja stwarzam dla siebie własną rzeczywistość, ponieważ mam kontrolę nad kierunkiem swych myśli. Moc, z jaką tworzę swe życie, jest silniejsza niż wpływy mojego środowiska, przełożonych, rządu, związków czy układów. Mogę spełniać się i rozwijać w każdych warunkach, bez względu na ograniczenia.
4  STYCZNIA
Moje zadowolenie z życia wywodzi się ze świadomości tego, że mogę osiągnąć życiową wolność pomimo ograniczeń. Wiem, że mogę nauczyć się, jak przezwyciężać wszelkie przeszkody. Wiem, że mogę dokonywać własnych wyborów. Mogę osiągnąć o wiele więcej niż sobie nawet wyobrażam i zostać dokładnie tym, kim chcę być. W ostateczności to przecież tylko ode mnie zależy jaką stworzę sobie rzeczywistość.
5  STYCZNIA
Zmierzam już naprzeciw lepszego/ej i wspanialszego/ej Samego/ej Siebie. Dziękując sobie za zrobienie wszystkiego, co mogłem/am do tej pory, szanuję i doceniam swój dotychczasowy rozwój i poczynania. Z ochotą i radością będę w równym stopniu wspierać i kochać tego/tą, którym/ą się staję. Teraz już wiem, że poprzez świadomą kontrolę własnych myśli mogę nauczyć się, jak stać się dokładnie tym, kim chcę być i wieść życie, jakiego pragnę.
6  STYCZNIA
Moim celem jest usprawnienie mojego sposobu myślenia. Ilekroć odczuwam pozytywne myśli, mogę wzmocnić je poprzez uśmiech na twarzy. Mogę zredukować negatywne myślenie przez koncentrację na oddechu. Oddychając głęboko, liczę do 5-ciu w czasie wdechu, potem zatrzymuję powietrze, także licząc do 5-ciu, a następnie robię wydech. Koncentracja na takim oddychaniu pomaga mi kontrolować negatywne myśli.
7  STYCZNIA
Przyjmuję ten dzień z otwartymi ramionami, wiedząc, że znów mam okazję do praktykowania mojej Mocy nad myślami. Mój oddech jest jak głęboki ocean. Rozmywa zmartwienia, zmniejsza ból starych i nowych ran. Mój uśmiech jest jak szczodre Słońce. Pomaga radosnym myślom rozwijać się i rosnąć. Z ogromną satysfakcją obserwuję dzisiaj swoje postępy w używaniu mojej Mocy!
8 STYCZNIA
Z łatwością potrafię zmieniać sposób swojego myślenia. Mogę świadomie uwydatniać radości i pomniejszać swoje obawy. Nadal pogłębiam swoją wiedzę o sobie. Czuję, jak wzbiera i rośnie w potęgę moja wewnętrzna Moc. Wiem, że jestem w stanie uczynić, odczuwać i osiągnąć o wiele więcej wspaniałych rzeczy, niż mogę to sobie wyobrazić!
9  STYCZNIA
Zaczynam zdawać sobie sprawę, że to, co widzę wokół siebie, jest odbiciem moich myśli. Widzę, jak radosne myśli rozjaśniają mój świat. Mogę łatwo wzbudzić w sobie poczucie szczęścia poprzez wywołanie uśmiechu na twarzy. Wiem, że jestem potężnym twórcą. Jestem gotowy/a, aby dowiedzieć się więcej o swojej Mocy i stworzyć sobie takie życie, jakiego pragnę.
10  STYCZNIA
Jestem otwarty/a na możliwość zmian w moim życiu. Zdaję sobie sprawę, że chociaż przyzwyczaiłem/am się do bycia i życia w pewien sposób – jest to jednak tylko kolejny stopień do osiągnięcia tego, czego jeszcze pragnę. Z ochotą wyglądam zmian, które przyniosą mi większą satysfakcję z życia i samego/ej siebie.
11  STYCZNIA
Moje życie rozwija się i pędzi naprzód, tak jak wszystko inne na świecie. Odczuwam ciągły przepływ emocji, obserwując je jak obłoki przepływające po niebie. Kiedy czuję strach, mogę zmniejszyć to uczucie poprzez koncentrację na swoim oddechu. Podczas wdechu liczę do 5-ciu, zatrzymuję oddech licząc do 5ciu, wypuszczam oddech – znów licząc do 5-ciu.
12  STYCZNIA
Nabieram dystansu do negatywnych „dialogów” w swojej głowie. Ilekroć nachodzą mnie myśli o braku możliwości, talentu, o nieudacznictwie czy braku szczęścia, o byciu niekochanym/ą czy niedocenionym/ą – natychmiast nadaję im etykietkę: „stare myśli”. Zastępuję je „nowymi myślami”, powtarzając sobie: „Mogę uczynić, odczuwać i osiągnąć wszystko, czego tylko chcę. Mogę stać się tym, kim pragnę być i prowadzić życie, na jakie w pełni zasługuję”.
13  STYCZNIA
Obserwuję przepływ emocji i zachowuję dystans do negatywnych, wewnętrznych „dialogów”. Coraz lepiej idzie mi oznakowanie moich emocji i myśli. Z większą łatwością zastępuję negatywne myśli pozytywnymi. Wiem, że dzięki mej wytrwałości i praktyce, mogę całkowicie zmienić swój sposób myślenia.
14  STYCZNIA
Patrzę na siebie w lustrze, jakbym ujrzał/a siebie na nowo. Jeśli nachodzą mnie jakiekolwiek negatywne myśli lub uczucia – natychmiast oznaczam je jako „stare myśli”. Mówię do swojego lustrzanego odbicia: „Posiadam inteligencję, wytrwałość i siłę, aby całkowicie przeprogramować siebie i stworzyć sobie takie życie, jakiego pragnę. Mogę stać się tak mądry/a jak tylko chcę i jestem w pełni godny/a wszystkiego czego tylko sobie zażyczę”.
15  STYCZNIA
Pozwalam sobie na odczuwanie radości. Potrafię poradzić sobie ze stresującymi myślami i emocjami poprzez zdystansowanie się do nich. Odbieram stresujące sytuacje bez gniewu i strachu. Wiem, że mogę wszystko rozwiązać w odpowiednim czasie. Wiem, że mogę to zrobić. W obecnej chwili koncentruję się głównie na utrzymaniu stanu radości. Nic nie może popsuć mi tego wspaniałego dnia, kiedy biorę kolejny radosny oddech.
16  STYCZNIA
Nagradzam się pozytywnymi myślami. Za każdym razem, kiedy rozpoczynam nowe zadanie, powtarzam sobie: „Mogę to zrobić. Nieważne, ile zabierze mi to czasu, nieważne czy zrobię to lepiej czy gorzej. Chodzi o to, że mogę to zrobić! Jeśli nie uda mi się dzisiaj zrobić tego wystarczająco dobrze, zawsze jest na to kolejny dzień. Staję się coraz lepszy/a we wszystkim, cokolwiek chcę uczynić. Tak! Oto właśnie nowy/a ja!”
17  STYCZNIA
Cieszy mnie to, że mogę uczynić każdy swój dzień szczęśliwszym. Z coraz większą łatwością mogę zmieniać kierunek swoich myśli. Wiem, jak nabierać dystansu do swych emocji i stawiać czoła problemom bez nadmiernego gniewu czy strachu. Pogłębiam swoją wiedzę na temat swoich umiejętności i swojej prawdziwej wartości. Staję się coraz bardziej tą osobą, którą naprawdę chcę być.
18  STYCZNIA
Wszystko czego pragnę jest w moim zasięgu. Teraz już wiem, że to tylko kwestia czasu i wytrwałości. Nowy/a Ja staje się moją rzeczywistością. Za każdym razem kiedy patrzę w lustro, widzę osobę radosną i pełną śmiałości. Bardzo podoba mi się ten/ta Nowy/a Ja i nie mogę się doczekać tych wszystkich wspaniałych niespodzianek, jakie mam sobie do zaoferowania.
19  STYCZNIA
To czego bardzo pragnę już na mnie czeka, nauczę się tylko jak po to sięgnąć. Wiem, że mogę to zrobić. Tak samo jak zmieniłem/am swój sposób myślenia i samopoczucie – mogę nauczyć się, jak dokonać zmian w życiu i sięgnąć po to, czego pragnę. Jestem potężnym twórcą własnej rzeczywistości i chcę dla siebie tylko tego, co najlepsze. Zasługuję na to i osiągnę co tylko zechcę.
20  STYCZNIA