Tydzień w Legimi. Co czytamy? / Recenzujemy / Podcast Legimi / A. Rogoziński poleca w Prologu…

Artur Wasilewski 14.04.2020

Za nami może i świąteczne dni, ale jednocześnie był to zdecydowanie pracowity tydzień. Zapraszamy na przegląd najważniejszych wydarzeń w naszej czytelniczej społeczności. Zaczynamy standardowo, czyli przeglądem książek, po które sięgaliśmy najchętniej.

Bestsellery tygodnia
1. Anna Wolf, Serce gangstera
2. Remigiusz Mróz, Ekstradycja
3. Deborah Feldman, Unorthodox
4. Bartłomiej Fitas, Potępiona 
5. Ryszard Ćwirlej, Jedyne wyjście

Premiery tygodnia
1. Alex Marwood, Zatruty ogród
2. K. Nowakowska, Skandal
3. Marie Forleo, Wszystko da się ogarnąć
4. J.J. McAvoy, Ruthless people
5. Wojciech Wójcik, Himalaistka

W tym tygodniu recenzujemy…
Kolejną powieść Jesmyn Ward. Zbieranie kości to kronika zapowiedzianej katastrofy. Dwanaście dni, które spędzamy razem z Esch i jej rodziną w obliczu nadciągającego huraganu Katrina, wywoła nie mniejsze spustoszenie w nas niż sam huragan w Missisipi. To powieść dosłownie wyrwana z życia (lub śmierci). Hołd złożony tym, którym udało się przeżyć uderzenie Katriny, ale również próba przypomnienia o nich i tragedii.
Do przeczytania pełnej recenzji zapraszamy na naszego bloga, a po samą książkę do Legimi.

Witamy wyd. Dom Horroru w abonamencie
Strach się bać, ale na pewno nie strach czytać. Miłośnicy literatury grozy już sięgają po książki wyd. Dom Horroru w Legimi, a my jak najmroczniej witamy na półkach!

Alek Rogoziński w Prologu
W najnowszym odcinku zapraszamy na spotkanie z Alkiem Rogozińskim. Tym razem autor cieszących się ogromną popularnością komedii kryminalnych nie będzie opowiadał o książkach, ale o serialach. Spokojnie. Nie zmieniamy profilu działalności, pisarz zachęca do oglądania opowieści będących ekranizacjami literackich pierwowzorów.

Zapraszamy do słuchania podcastów Legimi
Autorzy nie tylko piszą, ale bardzo często niezwykle zajmująco rozmawiają o swojej twórczości, bohaterach i literaturze. Zapisy naszych spotkań z nimi publikujemy teraz również w podcastach Legimi, dostępnych w SpotifyGoogle Podcasts oraz Apple Podcasts. Życzymy wciągającego słuchania!

Jak widać, nie próżnowaliśmy w ostatnich dniach, a wszystko po to, by sięganie po książki z Legimi było jeszcze przyjemniejsze. To co? Czas wybrać kolejny tytuł?

Kategorie: