Tydzień w Legimi. Rozdajemy książki / Co czytamy? / Recenzujemy / Topowe premiery

Artur Wasilewski 16.03.2020

Za nami intensywny tydzień, stojący pod znakiem wydarzeń, które nikogo nie cieszą. Mamy jednak garść dobrych informacji, przynajmniej z naszego poletka. Sporo interesujących nowości, bezpłatne ebooki i audiobooki dla dzieci i młodzieży, aktualizacja aplikacji na czytniki… Jednym słowem – działamy.

Bestsellery tygodnia
1. Kinga Litkowiec, Miasto mafii
2. B.A. Paris, Dylemat
3. Gabriela Gargaś, Dzień Kobiet
4. E. Ferrante, Czas porzucenia
5. E. S. de Urturi, Władcy czasu

Premiery tygodnia
1. Lee Child, Zgodnie z planem
2. Marek Stelar, Intruz
3. Joanna Dulewicz, Zakłamani
4. Fiona Barton, Podejrzany
5. Krzysztof Bochus, Boski znak

#TerazCzasNaCzytanie
Przypominamy, że włączyliśmy się w akcję zainicjowaną przez Fundację Powszechnego Czytania i wspólnie zachęcamy do sięgania po książki. Przygotowaliśmy kolekcję 20 ebooków i audiobooków dla dzieci i młodzieży do pobrania za darmo. Dajmy znać wszystkim, którzy starają się zorganizować w obliczu zaistniałej sytuacji.

Tym razem recenzujemy…
Miejsce dla nasFatima Farheen Mirza zaprasza nas do świata indyjskiej rodziny muzułmanów żyjących w Kalifornii. (…)opowiada o rodzinie, w której miłość, poczucie obowiązku, tożsamość mieszają się, przenikają, a czasami wykluczają. Każdy z bohaterów próbuje znaleźć swoje miejsce w świecie i ustalić, gdzie jest „miejsce dla nas”.
Zachęcamy do przeczytania całej recenzji, a także samej książki.

Relacja z gali Książka Roku 2019 w Prologu
Nie tyko my mamy swój plebiscyt. Portal LubimyCzytać.pl już po raz 5. zorganizował wybory najlepszych tytułów 2019 r. Finał tegorocznej edycji odbył się w wyjątkowo ekskluzywnej oprawie, a my… byliśmy tam z kamerą. Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji.

Co ciekawego w aplikacjach?
Dobre wiadomości dla osób korzystających z Legimi na czytnikach inkBOOK. W ub. tygodniu udostępniliśmy aktualizację aplikacji Legimi na te urządzenia. Najważniejsza zmiana to większa oszczędność energii, a zatem dłuższy czas użytkowania bez konieczności ładowania czytnika. Zachęcamy do jej pobrania z naszej strony lub bezpośrednio na czytniku ze sklepu z aplikacjami na inkBOOKi.

Kategorie: