Joanna Jax
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

Polska pisarka, autorka niezwykle popularnych powieści obyczajowych i historycznych. Mimo dość krótkiego literackiego stażu, ma już kilkanaście powieści na swoim koncie w tym, kilka powieściowych cykli, nagród na koncie.

Joanna Jax, a właściwie Joanna Jakubczak urodziła się w Olsztynie, w którym zresztą mieszka do dziś. Jest absolwentką miejscowego uniwersytetu, a z rodzinnym miastem związała również swoje życie zawodowe. Pracowała jako menedżerka, aktualnie związana jest z branżą finansową. Mimo osiągniętego na polu literackim sukcesu, Joanna Jax książki wciąż pisze dla przyjemności, nie traktując pisarstwa jako zawodu. Również dla przyjemności praktykuje jeszcze malowanie na szkle (wyrafinowaną techniką wielowarstwową) oraz czyta biografie, które uwielbia.

Joanna Jax i Saga von Becków

Powieścią pt. Dziedzictwo von Becków Joanna Jax debiutowała jako pisarka w 2014 r. Powstanie książki poprzedzone było latami pisania krótkich form literackich dla wprawy, zbierania materiałów oraz zbierania się na odwagę, by w końcu oddać swoje dzieło pod czytelniczy osąd. Obawy autorki okazały się jednak zupełnie bezzasadne. Za Dziedzictwo von Becków Joanna Jax zebrała praktycznie same pozytywne recenzje zarówno od krytyki, jak i czytelników. Rozpoczynająca się w 1934 r. opowieść, której jądrem jest trudna miłości Polki i oficera SS, okazała się wyjątkowo wciągającą lekturą. I nic dziwnego, ponieważ Dziedzictwo von Becków Joanna Jax napisała z prawdziwie epickim rozmachem, obejmując akcją swojej powieści niemal 8 dekad burzliwych dziejów. Debiutancka proza autorki dostała się nawet, w głosowaniu czytelników, do finału plebiscytu na najbardziej wzruszającą powieść roku 2014 Festiwalu Pióro i Pazur.

Oczywiście, tak obiecująco zaczęta saga domagała się dopełnienia. Dwa lata więc po swoim debiucie w ręce czytelników oddała Joanna Jax Piętno von Becków, kontynuacje swojej bestsellerowej fabuły.

Zemsta i przebaczenie Joanny Jax

Wydaną w 2016 r. powieścią Narodziny Gniewu Joanna Jax otworzyła nowy powieściowy cykl. Także tym razem pisarka zabiera swojego czytelnika w daleką podróż w czasie i przestrzeni. Punktem wyjścia tej historii są dwaj przyrodni bracia, Julian Chełmicki i Emil Lewin, których poza wspólnym ojcem nie łączy właściwie nic. Jednak ich losy, a później dzieje ich potomków, będą się splatać przez dziesięciolecia. Sześciotomową serię Zemsta i przebaczenie Joanna Jax poświeciła, by opowiedzieć właśnie o tej dynamice wspólnego przeznaczenia. Ostatni tom cyklu pt. Dolina spokoju ukazał się wiosna 2018 r.

Zanim nadejdzie jutro Joanna Jax

W trylogii Zanim nadejdzie jutro Joanna Jax po raz kolejny losy swoich bohaterów konfrontuje z wielką i tragiczną historią naszej części Europy. Bohaterów serii czytelnicy poznali w 2018 r., kiedy to ukazał się pierwszy tom całości pt. Podróż do krainy umarłych. Druga wojna światowa zniszczy ich życie budowane na wschodnich rubieżach młodej Rzeczpospolitej. Wybuch największego w historii zbrojnego konfliktu przyniesie im cierpienie i koniec świata, który znali i kochali, rzucając ich na nieludzką ziemię, gdzie codziennie będą zmuszeni zdawać test na człowieczeństwo. W 2019 r. powieściami Ziemia ludzi zapomnianych i Druga strona nocy Joanna Jax zamknęła trylogię.

Prawda zapisana w popiołach Joanny Jax

Najnowszy w dorobku pisarki cykl to Prawda zapisana w Popiołach. Tym razem wszystkie trzy planowane w serii książki Joanna Jax poświęca czasom powojennym. Co więcej, na ich kartach wierni czytelnicy pisarki odnajdą bohaterów znanych z jej poprzednich sag: Zemsty i przebaczenia oraz zanim nadejdzie jutro. Muszą oni stawić czoła nowemu systemowi i rzeczywistości lat 50-tych. Na razie, we wrześniu 2019 r. opublikowała Joanna Jax Milczenie aniołów, tom otwierający trylogię. Dwie kolejne części Krzyk zagubionych serc i Śpiew bezimiennych dusz mają kazać się w 2020 r.

Inne książki Joanny Jax

Oprócz niezwykle poczytnych powieściowych cykli, na swoim koncie ma także Joanna Jax książki będące samodzielnymi fabułami. Wydana w 2015 r. Długa droga do domu była jej drugą powieścią, a niezwykle popularny Syn zakonnicy ukazał się w 2019 r. Jako Patrycja maj opublikowała również Joanna Jax Pamiętnik ze starej szafy, nietypowa w jej twórczości komedię. Nowa książka Joanna Jax Białe róże z Petersburga swoją premierę miała jesienią 2019 r.