Więźniowie geografii, czyli wszystko, co chciałbyś wiedzieć o globalnej polityce - Tim Marshall - audiobook

Więźniowie geografii, czyli wszystko, co chciałbyś wiedzieć o globalnej polityce audiobook

Tim Marshall

4,5

44 osoby interesują się tą książką

Opis

Do audiobooka jest dołączony dodatek PDF z mapami z wydania drukowanego!!!

Świeże i oryginalne spojrzenie na geopolitykę stojącą za dzisiejszymi problemami polityki międzynarodowej.

Przywódcy wszystkich państw i narodów są ograniczeni przez geografię. Ich wybory krępują góry, rzeki, morza i beton. Dlatego, chcąc nadążać za wydarzeniami na świecie, powinniśmy rozumieć ludzi, idee i ruchy społeczne, a dla uzyskania pełnego obrazu musimy również zrozumieć geografię.

Jeśli zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego Putin ma aż taką obsesję na punkcie Krymu, dlaczego przeznaczeniem Stanów Zjednoczonych było zdobycie statusu supermocarstwa albo dlaczego wpływy Chin wciąż się zwiększają – ta książka da ci odpowiedź na powyższe pytania.

Marshall przygląda się przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, by przybliżyć czytelnikowi jeden z najważniejszych czynników wpływających na światową historię. Wskazuje, że pora więcej uwagi poświęcić przedrostkowi „geo-” w słowie geopolityka.

Inteligentne spojrzenie na sposób, w jaki geografia kształtuje wybory światowych przywódców. Gideon Rachman, ft.com

Niewielu korespondentów zagranicznych we współczesnych mediach brytyjskich potrafi przedstawić globalną sytuację polityczną tak jak Tim Marshall... Genialny styl, w jakim wiedza oraz doświadczenie przelane zostały na karty Więźniów geografii, pokazuje, dlaczego w sprawach polityki z głosem Marshalla liczy się cały świat.

retroculturati.com

Marshall nie obawia się trudnych pytań i odpowiada na nie z błyskotliwą precyzją (…) W coraz bardziej zagmatwanym, chaotycznym i pełnym koneksji świecie Więźniowie geografii to praktyczny, a zarazem zwięzły podręcznik traktujący o geopolityce.

Adam LeBor, „Newsweek”

W swej książce Marshall rzeczowo i w fascynującym stylu wyjaśnia, dlaczego bez geografii polityka nie może istnieć. Na wyróżnienie zasługuje sposób, w jaki autor potrafi uchwycić psychologię narodów oraz nadać mapom siłę, którą politycy zmuszeni są ujarzmić.

Dan Lewis, Top Ten Holiday Reads, Stanfords, worldtravelguide.net

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 12 godz. 0 min

Lektor: Maciej Więckowski

Oceny
4,5 (76 ocen)
46
24
6
0
0
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.
Sortuj według:
Czekow

Nie oderwiesz się od lektury

Osobom, które starają się mieć szerokie spojrzenie na Świat, książka pomoże pewne sprawy ułożyć jeśli nie byli dotąd ich świadome. Zainteresowani pozostali znajdą tu zbiór całych podstaw dzięki, którym sporo spraw nabierze innego wydźwięku. Pomimo daty wydania i kilku nietrafionych sugestii to tak jak w książce napisano "gracze się zmieniają, ale scena nadal jest ta sama", sądzę zatem że spokojnie można po nią sięgać w 2023 roku.
10
Aretsee23

Nie oderwiesz się od lektury

Bardzo ważna książka
00
danielson12

Nie oderwiesz się od lektury

polecam
00
NocnyCzytacz

Nie oderwiesz się od lektury

geopolityka w pigułce świetnie opowiedziana
00
lapide

Dobrze spędzony czas

4,5/5 Początek słaby, później jest już lepiej.
00

Popularność