Wiedźmin 3: Serca z Kamienia - poradnik do gry - Patrick "Yxu" Homa - ebook

Wiedźmin 3: Serca z Kamienia - poradnik do gry ebook

Patrick "Yxu" Homa

5,0

Opis

Wiedźmin 3: Serca z Kamienia to pierwszy obszerny dodatek do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Niniejszy poradnik przygotowany został z myślą o weteranach podstawowej wersji gry, mimo to zawiera szczegółowy opis zadań głównych i pobocznych. Znajdziesz w nim informacje o kolejnych celach zadań, ilości przeciwników na swojej drodze, a w trudniejszych momentach informacje o sposobach rozwiązywania zagadek, znajdywaniu ukrytych przedmiotów oraz decyzjach i ich konsekwencjach. Zadania poszukiwania skarbów i zlecenia wiedźmińskie zostały bardzo szczegółowo opisane, aby użytkownik poznał skuteczne metody walki z potworami oraz nie natrudził się przy poszukiwaniu wartościowych artefaktów. Wszystkie dostępne zadania możesz sprawdzić w rozdziale z listą dostępnych zadań, dla osób które chcą ukończyć grę w 100%. Gra udostępnia także nowe elementy wiedźmińskiego rynsztunku, których także nie mogło zabraknąć w poradniku. Twórcy przygotowali również nowe osiągnięcia/trofea, które w zajęły istotne miejsce i zostały szczegółowo opisane pod kątem ich odblokowania. Pojawia się również nowa funkcjonalność, jaką jest zaklinanie przedmiotów - bardzo kosztowne i umożliwiające zdobycie wyśmienitych ulepszeń usługi, których lista została przedstawiona w specjalnie im przygotowanym rozdziale. Nie zabrakło także opisu pomniejszych elementów gry, jakimi są na przykład karty do gry w Gwint i przeciwnicy, którzy pozwalają je zdobyć, nierzadko tylko raz w trakcie rozgrywki. Nie zabrakło także uwzględnienia romansu Geralta z dawną przyjaciółką Shani ze wskazaniem kluczowych elementów, by doprowadzić go pomyślnie do punktu kulminacyjnego.

Gra Wiedźmin 3: Serca z Kamienia to pierwsze duże rozszerzenie przygotowane z myślą o fanach gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Dla graczy przygotowano całkowicie nowe opowiadanie niepowiązane z historią opowiadaną w podstawowej wersji gry. Dodatek przygotowany jest dla weteranów "podstawki" i oferuje znacznie zwiększony poziom trudności, nowych przeciwników i oryginalny ekwipunek. Wiedźmin Geralt mierzy się z nowymi wyzwaniami, poznaje dawnych znajomych, a całość zawarta jest w rozszerzonym o nowe lokacje świecie gry.

W poradniku do gry Wiedźmin 3:  Serca z Kamienia to dokładna i szczegółowo zilustrowana solucja tego dodatku. Na łamach opracowania opisane zostały wszystkie zagadki, ukryte przedmioty oraz decyzje i konsekwencje. Nie zabrakło opisu romansu i osiągnięć.

Wiedźmin 3: Serca z Kamienia - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

  • Rynsztunek Ofirski
  • Zaklinanie przedmiotów
  • Romans z Shani
  • Zagadka Pana Lusterko
  • Wschodnie Velen (Eastern Velen) M1 - zadania
  • Miłe złego początki (Evil's Soft First Touches) (Zadania główne)
  • Osiągnięcia / Trofea
  • Żyli długo i szczęśliwie (Scenes From a Marriage) (Zadania główne)
  • Sezamie, otwórz się! (Open Sesame!) - część I (Zadania główne)
  • Sezamie, otwórz się! (Open Sesame!) - część II (Zadania główne)

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
czytnikach certyfikowanych
przez Legimi
Windows
10
Windows
Phone

Liczba stron: 77

Odsłuch ebooka (TTS) dostepny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
Oceny
5,0 (1 ocena)
1
0
0
0
0

Popularność
Wiedźmin 3:Serca z Kamieniaporadnik do gry

autor: Patrick "Yxu" Homa

Copyright © wydawnictwo GRY-OnLine S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

ISBN: 978-83-8060-269-4

Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione bez pisemnego zezwolenia GRY-OnLine S.A.

Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków towarowych i handlowych, itp. należą do ich prawowitych właścicieli.

Publikacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku prywatnego. Nie może być sprzedawana, odsprzedawana lub udostępniana publicznie osobom trzecim bez pisemnej zgody GRY-OnLine S.A.

Ilustracja na okładce - wykorzystana za zgodą © Shutterstock Images LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Poradnik w wersji WWW znajdziesz na stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=1650

[email protected]

Spis treści

Wiedźmin 3: Serca z Kamienia - poradnik do gry

Informacje o poradniku

Co powinieneś wiedzieć o grze

Sterowanie

PC

PlayStation 4

Xbox One

Rynsztunek Ofirski

Rynsztunek szkoły żmii

Rynsztunek Księżyca w Nowiu (New Moon)

Romans z Shani

Zagadka Pana Lusterko

Zaklinanie przedmiotów

Wschodnie Velen (Eastern Velen) M1 - zadania

Wschodnie Velen (Eastern Velen) M2 - ważne postacie, miejsca i sekrety

Zadania główne

Miłe złego początki (Evil's Soft First Touches)

Hulaj dusza! (Dead Man's Party)

W księżycową jasną noc (A Midnight Clear)

Sezamie, otwórz się! (Open Sesame!) - część I

Sezamie, otwórz się: Wiedźmińskie przyprawy (Open Sesame! - Witcher Seasonings) - główne zadanie

Sezamie, otwórz się: Kasiarz (Open Sesame! - The Safecracker) - główne zadanie

Sezamie, otwórz się: Włamywacz (Open Sesame! - Breaking and Entering)

Sezamie, otwórz się! (Open Sesame!) - część II

Żyli długo i szczęśliwie (Scenes From a Marriage)

Kto sieje wiatr... (Whatsoever a Man Soweth...)

Zakończenia

Zadania poboczne

Zaklinanie: Na dobry początek (Enchanting: Start-up Costs)

Zaklinanie: Jakość kosztuje (Enchanting: Quelity Has its Price)

Wyścigi: Jak zachodni wiatr (Races: Swift as a Western Wind)

Róża na czerwonym polu (Rose on a Red Field)

Kolekcjoner (Avid Collector)

Bez śladu (Without a Trace)

Poszukiwania skarbów

Z dalekiego Ofiru (From Ofier's Distant Shores)

Od miecza, głodu i zdrady (The Sword, Famine and Perfidy)

Druciarz, myśliwy, żołnierz, szpieg (Tinker, Hunter, Soldier, Spy)

Skazani na Drakenborg (The Drakenborg Redemption)

Mroczne dziedzictwo (A Dark Legacy)

Sekretne życie hrabiego Romilly (The Secret Life of Count Romilly)

Przeklęta kaplica (The Cursed Chapel)

Królewskie Siły Powietrzne (The Royal Air Force)

Z dobrodziejstwem inwentarza (A Suprise Inheritance)

Gwint - przeciwnicy i lista kart

Osiągnięcia / Trofea

Wiedźmin 3: Serca z Kamienia - poradnik do gry

Wiedźmin 3: Serca z Kamienia to pierwszy obszerny dodatek do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Niniejszy poradnik przygotowany został z myślą o weteranach podstawowej wersji gry, mimo to zawiera szczegółowy opis zadań głównych i pobocznych. Znajdziesz w nim informacje o kolejnych celach zadań, ilości przeciwników na swojej drodze, a w trudniejszych momentach informacje o sposobach rozwiązywania zagadek, znajdywaniuukrytych przedmiotów orazdecyzjach i ich konsekwencjach. Zadaniaposzukiwania skarbów i zlecenia wiedźmińskie zostały bardzo szczegółowo opisane, aby użytkownik poznał skuteczne metody walki z potworami oraz nie natrudził się przy poszukiwaniu wartościowych artefaktów. Wszystkie dostępne zadania możesz sprawdzić w rozdziale z listą dostępnych zadań, dla osób które chcą ukończyć grę w 100%. Gra udostępnia także nowe elementy wiedźmińskiego rynsztunku, których także nie mogło zabraknąć w poradniku. Twórcy przygotowali również nowe osiągnięcia/trofea, które w zajęły istotne miejsce i zostały szczegółowo opisane pod kątem ich odblokowania. Pojawia się również nowa funkcjonalność, jaką jest zaklinanie przedmiotów - bardzo kosztowne i umożliwiające zdobycie wyśmienitych ulepszeń usługi, których lista została przedstawiona w specjalnie im przygotowanym rozdziale. Nie zabrakło także opisu pomniejszych elementów gry, jakimi są na przykład karty do gry w Gwint i przeciwnicy, którzy pozwalają je zdobyć, nierzadko tylko raz w trakcie rozgrywki. Nie zabrakło także uwzględnienia romansu Geralta z dawną przyjaciółką Shani ze wskazaniem kluczowych elementów, by doprowadzić go pomyślnie do punktu kulminacyjnego.

Gra Wiedźmin 3: Serca z Kamienia to pierwsze duże rozszerzenie przygotowane z myślą o fanach gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Dla graczy przygotowano całkowicie nowe opowiadanie niepowiązane z historią opowiadaną w podstawowej wersji gry. Dodatek przygotowany jest dla weteranów "podstawki" i oferuje znacznie zwiększony poziom trudności, nowych przeciwników i oryginalny ekwipunek. Wiedźmin Geralt mierzy się z nowymi wyzwaniami, poznaje dawnych znajomych, a całość zawarta jest w rozszerzonym o nowe lokacje świecie gry.

Patrick "YxU" Homa (www.gry-online.pl)

Informacje o poradniku

Poradnik do Wiedźmin 3: Serca z Kamienia został przygotowany w oparciu o konwencję poradnika do podstawowej wersji gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Skupia się on jednak jedynie na elementach rozszerzenia przy założeniu, że gracz zapoznany jest z mechaniką gry. Mimo to, poradnik skupia się szczegółowo na opisie ukończenia zadań głównych i pobocznych orazzleceń wiedźmińskich. Zadaniaposzukiwań skarbów zostały opatrzone szczegółowo z przygotowanymi zrzutami ekranu, pomagającymi w odnajdywaniu ukrytych zagadek i wartościowych przedmiotów.

Większość zadań z DLC odbywa się w północno-wschodniej części mapy krainy Velen oraz Oxenfurcie i Novigradzie. Z tego względu mapa świata została podzielona na dwie części - wschód i zachód - na których zawarto kluczowe punkty zainteresowań. W przypadku, gdy istotne miejsce rozpoczęcia zadania/znalezienia kluczowego elementu nie znajduje miejsca na mapie, w rozdziale poświęconemu temu zadaniu znajdować się będzie wycinek mapy z oznaczeniami.

Oznaczenia użyte w poradniku:

Brązowy - Kolorem tym oznaczone zostały postaci niezależne oraz potwory

Niebieski - Kolor ten użyty został do wyróżniania nazw lokacji

Zielony - Koloru tego użyty do zaznaczania miejsc odnajdywania lub otrzymywania nowych przedmiotów

Pogrubiona czcionka - Pogrubienie pojawia się w tych miejscach, w których znajduje się nazwa jakiegoś zadania (questu)

Co powinieneś wiedzieć o grze

Gra Wiedźmin 3: Serca z Kamienia wymaga do uruchomienia aktualizacji gry do najnowszej dostępnej wersji. Jeśli chcesz, możesz kontynuować grę na twoim zapisie z podstawowej wersji gry. Mimo to, możesz również rozpocząć nową fabułę, zadania z tego rozszerzenia zostaną dodane automatycznie do twojego dziennika. Jednakże sugerowany poziom do wykonywania zadań z dodatku to powyżej 30 poziomu postaci.

Jeśli wykonałeś czystą instalację gry i chcesz skorzystać z zachowanych stanów należy mieć utworzony katalog gry w "Moje Dokumenty" (jeśli go brak, np. po deinstalacji gry, należy uruchomić grę, a katalog zostanie wtedy wygenerowany). Można tam wtedy przekleić własne save (dokładna ścieżka: nazwa_użytkownika\Documents\The Witcher 3\gamesaves. Jeśli jednak katalog istnieje i znajdują się tam twoje stany zapisu gry, dodatek automatycznie je rozpozna i pozwoli grać posiadaną postacią. Jednak jeśli korzystałeś w poprzednim zapisie gry z darmowych DLC, musisz je również mieć zainstalowane przy grze w Wiedźmin 3: Serca z Kamienia.

Twórcy przewidzieli także trzecią opcję dla graczy, którzy nie posiadają zapisów gry/chcą poznać nową fabułę grając jedynie w rozszerzenie - przygotowana została postać na 32 poziomie przez twórców gry. Posiada do rozdysponowania 42 punkty umiejętności i posiada podstawowy ekwipunek adekwatny do poziomu. Nie możesz wtedy podjąć się żadnych głównych i pobocznych zadań z podstawowej wersji gry, są jednak dostępne zlecenia wiedźmińskie oraz poszukiwania skarbów (w tym rynsztunków).

Elementy gry, które zostały dodane w rozszerzeniu:

Nowa

fabuła (zadania główne i poboczne),

Różnorodne

zlecenia

wiedźmińskie i zadania poszukiwania skarbów,

Funkcja

zaklinania przedmiotów,

Dodatkowy

ekwipunek (w tym rynsztunki wiedźmińskie),

Nowi

przeciwnicy i potwory,

Opcja

romansu z Shani,

10

kart do gry w Gwinta dodawane do posiadanej talii,

13

nowych osiągnięć.

Sterowanie

PC

Poruszanie się

Rozglądanie się

Bieg / Modyfikacja typu ataku / Galop na koniu

Przełączanie między biegiem i chodem

Skok / Odskok w walce / Wynurzenie się podczas pływania

Namierzenie przeciwnika

Interakcja / Zejście z konia

Szybki atak

Użycie wiedźmińskich zmysłów / Parowanie ciosów / Kontratak

Aktywacja znaku

Przełączanie między znakami

Użycie przedmiotu pod ręką

Unik

Wezwanie konia / Zatrzymanie konia

Zanurzenie się podczas pływania

Menu szybkiego wyboru