Skłodowska-Curie. Autobiografia - Skłodowska-Curie Maria - audiobook

Skłodowska-Curie. Autobiografia audiobook

Skłodowska-Curie Maria

4,6

Opis

Autobiografia Marii Curie Skłodowskiej powstała dzięki namowom amerykańskiej dziennikarki i działaczki W.B. Meloney. Książka ta, miała na celu przybliżyć Amerykanom sylwetkę wielkiej uczonej a środki z jej sprzedaży, zasilić konto zbiórki funduszy na pozyskanie gramu radu. Sama zbiórka zainicjowana była przez Skłodowską a pozyskany tą drogą rad miał wzbogacić pierwszą w Polsce klinikę Radiologiczną.
Autobiografia Marii Curie Skłodowskiej została wydana po angielsku w Nowym Jorku w 1923 r. Autorka pozwoliła upublicznić swą autobiografię po polsku dopiero po swej śmierci.

Książka zawiera piękne i cenne myśli, dotyczące istotnych wartości moralnych, społecznych i naukowych. Odzwierciadla życie Marii i Piotra Curie, niepospolitej pary wybitnych uczonych, którym świat zawdzięcza jedno z największych odkryć XX wieku.

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 1 godz. 51 min

Rok wydania: 2021

Lektor: Maria Skłodowska-Curie

Oceny
4,6 (50 ocen)
37
9
2
2
0
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.
Sortuj według:
PatrykKozlakowski

Dobrze spędzony czas

Niesamowity życiorys jak na jedno ludzkie życie... Co za wyjątkowa, inteligentna i mądra kobieta... Raz na jakiś czas ludzkie istnienie sprawiają że czuję się dumna z tego że jestem Polką...
40
anemonek

Nie oderwiesz się od lektury

bardzo przystępnie napisane.szkoda ze tak krótko. Jestem pelna podziwu dla tej Kobiety i dla jej pracy i osiągnięć. chyle czoła przed Nią.
10
Bas_Kep9

Nie oderwiesz się od lektury

Prosta opowieść o baszej noblistce.
00
Agnieszka_55

Nie oderwiesz się od lektury

Polecam.
00
Marzannakusztal2024

Nie oderwiesz się od lektury

Serdecznie opisana przez autorkę droga jej życia.
00

Popularność