Potęga osobistego uroku - Brian Tracy, Ron Arden - ebook + audiobook

Potęga osobistego uroku ebook

Brian Tracy, Ron Arden

0,0

10 osób interesuje się tą książką

Opis

 

Niezależnie od posiadanych przez ciebie zdolności, inteligencji czy doświadczenia 85 procent twoich szans na odniesienie sukcesu zależy wyłącznie od umiejętności zjednywania sobie ludzi i przekonywania ich – czyli od twojego uroku osobistego. Jeśli dziś uważasz się za osobę pozbawioną tej cechy, przeczytaj książkę Potęga osobistego uroku, a sam się przekonasz, do czego jesteś zdolny!

Ta książka jest nadzieją dla wszystkich, którzy uważają, że brak im „tego czegoś” w kontaktach z innymi.

W książce przedstawiono sprawdzone, łatwe do opanowania techniki pomagające być bardziej czarującym w każdej sytuacji. Jeśli zastosujesz te wszystkie sekrety w swoim życiu, wkrótce otworzą się przed tobą drzwi, o których uchyleniu nawet nie śniłeś, a ty będziesz dostawał to, czego pragniesz – za każdym razem.

Jaka jest najważniejsza cecha charakteru, której potrzebujemy, gdy chcemy sobie kogoś zjednać, czy to w życiu zawodowym, czy osobistym?

To urok osobisty – umiejętność stworzenia specjalnej więzi z każdą osobą i sprawienia, że poczuje się ona w naszym towarzystwie jak ktoś naprawdę wyjątkowy.
Być może myślisz, że z urokiem osobistym trzeba się „urodzić”, ale jest on czymś, czego można się nauczyć, nawet jeśli niektórzy zostali nim naturalnie obdarzeni.
Brian Tracy i Ron Arden – autorytety w dziedzinie sukcesu osobistego i zawodowego – pomogli tysiącom ludzi osiągnąć rzeczy, o których ci nawet nie śmieli marzyć: bogactwo, karierę, udane związki i jeszcze więcej – wszystko to, co możemy zyskać dzięki urokowi osobistemu. W tym fantastycznym poradniku Tracy i Arden odkrywają przed nami tajemnice uroku osobistego i pokazują, co sami możemy zrobić, żeby stać się bardziej czarujący – w jednej chwili!

Potęga osobistego uroku zmieni twoje życie, bo dzięki tej książce nauczysz się, jak:
- przykuć uwagę i zdobyć zaufanie każdego już w ciągu kilku pierwszych sekund spotkania,
- uzyskać wsparcie ludzi, którzy pomogą ci osiągnąć twój cel,
- udoskonalić mowę ciała oraz techniki słuchania, które dadzą odczuć innym, że jesteś na nich skupiony,
- układać lepsze i ciekawsze przemówienia i prezentacje,
- radykalnie poprawić twoje zdolności negocjacyjne,
- rozkręcić interes i dostać awans w pracy,
- i wiele, wiele więcej!

W Potędze osobistego uroku znajdziesz szczegółowe objaśnienia, jak najbardziej czarujący ludzie udoskonalili swoje umiejętności, od prowadzenia rozmów z klientami po wejście na głębsze poziomy empatii dla swoich przyjaciół i bliskich oraz zrozumienia ich. Znajdziesz tu konkretne metody, które należy zastosować, żeby oczarować i mężczyznę, i kobietę.

 

***

 

 Ta niezwykła książka nauczy cię, jak odkryć „urok”, który jest schowany w twoim wnętrzu (...) oraz jak obrócić
go w bogactwo.

      - Robert G. Allen, autor bestsellera „New York Timesa” Multiple Streams of Income

 

 Tylko Tracy i Arden potrafią tak naładować mocą każde słowo. Udowodnili, że w sukcesie chodzi przede wszystkim o urok osobisty.
      - Charles T. Jones, autor Life is Tremendous, prezes Executive Books

  W dzisiejszym świecie, w którym wszystko zdobywamy błyskawicznie, łatwo zapomnieć o najważniejszych filarach sukcesu. Jednym z nich jest Twoja reputacja. To, co ludzie o Tobie myślą, jest wynikiem Twojego uroku osobistego, który roztaczasz nie tylko wtedy, gdy przebywasz w ich towarzystwie, ale w każdej sytuacji w Twoim życiu. Czytaj i czerp korzyści ze wszystkich lekcji opisanych w tej książce, aby udoskonalić moc swojego uroku osobistego!

      - Tom Hopkins, mistrz trenerów sprzedaży, autor How to Master the Art of Selling

 

***

 

BRIAN TRACY jest jednym z najlepszych trenerów sukcesu na świecie. Pracuje jako konsultant, trener i mówca dla ponad tysiąca firm. Ponad milion przedsiębiorców nauczyło się od niego sprzedaży, marketingu, negocjacji i perswazji. Jest autorem wielu bestsellerów na temat sukcesu osobistego i zawodowego, między innymi Focal Point, Eat That Frog! (Zjedz tę żabę!) oraz Goals.

RON ARDEN
, były aktor i reżyser, jest dzisiaj czołowym trenerem profesjonalnych mówców. Jego klienci to między innymi wielkie korporacje; urzędy miejskie, stanowe oraz agencje rządowe; politycy; dyrektorzy; postacie medialne oraz wiele innych osób i instytucji.

 

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
czytnikach certyfikowanych
przez Legimi
Windows
10
Windows
Phone

Liczba stron: 109

Odsłuch ebooka (TTS) dostepny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Popularność
Niniejszą książkę dedykujemy naszym cudownym żonom, Nicky i Barbarze, dwóm najwspanialszym kobietom na świecie. Gdyby nie wasze umiejętności słuchania, nigdy nie zostalibyśmy takimi świetnymi mówcami. Jesteście najbardziej uroczymi kobietami, jakie znamy.

Tytuł oryginału: THE POWER OF CHARM: HOW TO WIN ENYONE OVER IN ANY SITUATION

Przekład: Katarzyna Dumińska

Redakcja: Anna Żółcińska

Autor projektu okładki: Wladzimier Michnievič

Skład: STUDIO MAGENTA, Nadzieja Michnievič

Copyright © 2006 Brian Tracy and Ron Arden

All rights reserved.

Copyright © 2012, 2018 for the Polish edition by MT Biznes Ltd.

All rights reserved. This edition published in arrangement with AMACOM, a division of American Management Association, New York.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentów niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci zabronione. wykonywanie kopii metodą elektroniczną, fotograficzną, a także kopiowanie książki na nośniku filmowym, magnetycznym, optycznym lub innym powoduje naruszenie praw autorskich niniejszej publikacji. Niniejsza publikacja została elektronicznie zabezpieczona przed nieautoryzowanym kopiowaniem, dystrybucją i użytkowaniem. Usuwanie, omijanie lub zmiana zabezpieczeń stanowi naruszenie prawa.

Wydanie w nowej szacie graficznej.

Warszawa 2018

MT Biznes Sp. z o.o.

www.mtbiznes.pl

[email protected]

ISBN 978-83-8087-740-5 (format epub)

ISBN 978-83-8087-741-2 (format mobi)

Wstęp

Żeby dojść na sam szczyt, musisz posiadać urok osobisty. Składa się na niego wszystko i nic; niezachwiana pewność, wygląd, chód, proporcje ciała, brzmienie głosu, gestykulacja. Nie musisz być wcale przystojnym mężczyzną ani piękną kobietą, wystarczy, że będziesz mieć urok.

− Sarah Bernhardt

Aż 85 procent twoich sukcesów w życiu zawodowym i osobistym zależy od twojej umiejętności efektywnej komunikacji z innymi ludźmi. „Inteligencja społeczna”, czy też umiejętność interakcji, rozmowy, negocjacji i przekonywania innych jest najlepiej płatną i najwyżej cenioną formą inteligencji, jaka tylko istnieje. Tę inteligencję można rozwijać.

Możesz nauczyć się, jak być ciepłą, miłą, przyjazną i czarującą osobą, dzięki opanowaniu kilku metod komunikacji i technik używanych dzisiaj przez najbardziej wpływowych i skutecznych ludzi na całym świecie.

„Sekrety” najlepszych rozmówców nie są tak naprawdę żadną tajemnicą. Są to po prostu sprawdzone metody interakcji z innymi sprawiające, że ludzie sami się przed tobą otwierają i chętnie przyjmują twoje słowa. W efekcie częściej ulegają twojemu wpływowi, wolą kupować od ciebie, chcą wchodzić z tobą w biznesowe i osobiste relacje oraz myślą o tobie w pozytywnych kategoriach.

Umiejętność bycia czarującym, autentycznie miłym i lubianym człowiekiem prawdopodobnie otworzy przed tobą więcej drzwi niż jakakolwiek inna cecha. Im więcej osób cię lubi i myśli o tobie ciepło, tym częściej ludzie będą chcieli się z tobą widywać, słuchać cię, przebywać w twoim towarzystwie oraz zapraszać cię do siebie.

Daliśmy setki wykładów i przeszkoliliśmy tysiące ludzi, którym zawsze powtarzaliśmy: „Najcenniejszym towarem na świecie nie jest złoto ani diamenty, tylko urok osobisty”. Twoja reputacja, to, jak ludzie myślą i mówią o tobie, gdy nie ma cię w pobliżu, to najbardziej wartościowa rzecz w twoim życiu zawodowym i osobistym. Składa się na nią całkowita suma wszystkich wrażeń, jakie wywierasz na ludziach, gdy spędzają czas w twoim towarzystwie.

Dzięki poznaniu prostych prawd na temat uroku osobistego oraz zastosowaniu ich w praktyce będziesz mógł radykalnie poprawić skuteczność swoich interakcji z innymi, od rodziny po każdą spotkaną osobę, a także zwiększyć płynące z nich zadowolenie.

Rozdział 1

Czym jest urok osobisty?

Za każdym razem gdy na twarzy Johna F. Kennedy’ego pojawiał się uśmiech, roztaczał on wokół siebie zniewalający czar.

− Seymour St. John

Posłuchaj teraz, jak urok osobisty opisuje ktoś, kto się go nie spodziewał, a nawet opierał się jego działaniu, aż w końcu sam mu uległ:

(...) poświęcał całą swoją uwagę każdej osobie, którą spotykał (...) emanowało z niego ciepło; dawał się poznać jako mężczyzna, któremu autentycznie zależało na tym, żeby cię polubić, a tym samym nie interesowało go, czy ty go lubisz. Mogę się tylko zastanawiać, jak wiele z tych cech było kwestią genetyki, a jak wiele sam wypracował. Wiem za to, że w czasie naszego krótkiego spotkania zostałem całkowicie oczarowany przez osobę, z którą się nie zgadzałem i której nie zamierzałem polubić.

Powyższe słowa pochodzą od profesjonalnego mówcy, Marka Sanborna, który tak skomentował spotkanie z prezydentem Billem Clintonem.

Kiedy mówimy o uroku osobistym, nie chodzi nam o dobre maniery, atrakcyjny wygląd czy elegancki styl; chodzi nam o coś znacznie głębszego i ważniejszego. Prawdziwy urok to coś, co wykracza poza powierzchowność. To szczególna zdolność niektórych ludzi do nawiązywania niezwykłej więzi z innymi, sprawiającej, że ci inni czują się w ich obecności naprawdę wyjątkowi. Urok osobisty to ujmująca cecha, na którą reagujemy bardzo intensywnie i emocjonalnie, niemal instynktownie.

Geny czy doświadczenie?

Mógłbyś sobie teraz pomyśleć: „Trzeba się już urodzić czarującym, bo w przeciwnym wypadku nie ma się żadnych szans!”. Kiedyś też tak myśleliśmy, ale na przestrzeni wielu lat prowadzenia przez nas badań, eksperymentów oraz nauczania innych ludzi sztuki bezpośredniej komunikacji znaleźliśmy wiele dowodów przeczących tej tezie.

Niewątpliwie niektórzy ludzie mają naturalny urok, co daje im przewagę. Jednak urok osobisty nie jest jakimś mistycznym składnikiem naszej osobowości, który jest przenoszony w genach. Powstaje raczej w wyniku stosowania określonych narzędzi, o których większość z nas wie bardzo mało lub nic. A to oznacza, że można się nauczyć, jak być czarującym.

Z kolejnych stron tej książki dowiesz się, jak stać się charyzmatyczną osobą, z której emanuje magnetyczna siła przyciągania, oraz jak wywierać wpływ na ludzi, których spotykasz.

Narzędzia służące oczarowaniu innych

Od tej pory będziemy myśleć o uroku osobistym jak o cesze osobowości i umiejętności, którą możesz u siebie rozwinąć, robiąc te same rzeczy, które robią czarujące osoby, i stając się właśnie kimś takim jak one.

Rozdział 2

Urok osobisty w działaniu

Urok: cecha polegająca na nieodpartej mocy przyciągania i zadowalania.

− Słownik

Ron Arden dzieli się z nami swoją historią potwierdzającą potęgę osobistego uroku:

Moje zrozumienie potęgi osobistego uroku tak naprawdę zaczęło się w latach siedemdziesiątych. Pewnego dnia zadzwonił do nas nasz przyjaciel z Los Angeles, żeby zaprosić moją żonę Nicky i mnie na powitanie Ivana Berolda i jego żony Maryanne. Przyjechali tu niedawno z RPA. Ivana, niezłego przystojniaka i mojego przyjaciela aktora, poznałem podczas mojej przygody z teatrem, która zaczęła się właśnie w tym kraju.

Przyjechaliśmy do ich domu w sobotnie popołudnie i dołączyliśmy do pozostałych osób w ogrodzie. Wiele osób kręciło się przy barze, a wśród nich oczywiście Ivan i Maryanne. Ciepło się przywitaliśmy, po czym całą czwórką ruszyliśmy w stronę kuszących stołów bufetowych.

Później tego popołudnia zobaczyłem Nicky i Ivana rozmawiających ze sobą i odniosłem wrażenie, że moja kochana żona, zazwyczaj bardzo zrównoważona, jest przez niego zauroczona. Pomyślałem: „Co się dzieje? Zachowuje się jak nastolatka”. Ogarnęło mnie irracjonalne uczucie zazdrości i pospieszyłem, żeby do nich dołączyć.

Siła fascynacji

Wkrótce po tym zdarzeniu zapytałem Nicky: „Co jest w Ivanie takiego fascynującego, że aż cię zahipnotyzował?”.

Zastanawiała się przez chwilę, po czym odpowiedziała: „Kiedy z tobą rozmawia, czujesz się tak, jakbyś był z nim w kokonie. Nikt inny na świecie dla niego nie istnieje oprócz ciebie. A kiedy cię słucha, daje ci odczuć, że każde twoje słowo jest ważne i wymaga jego stuprocentowej uwagi”.

Kiedy to sobie przemyślałem, zdałem sobie sprawę, że miała całkowitą rację. Odkąd znam Ivana, przejawiał tę właśnie cechę w kontaktach z każdą osobą, z którą się zetknął. Bezustannie emanuje z niego urok. Właśnie dlatego jest tak lubiany zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn.

Wieloletnia fascynacja doprowadziła do odkrycia tych prostych zasad

Pomimo że ta historia wydarzyła się ponad dwadzieścia lat temu, pamiętam ją, jakby to było wczoraj. Moja droga żona przypomniała mi, że mój pierwszy prawdziwy przejaw zainteresowania urokiem osobistym miał miejsce właśnie wtedy.

Moje zafascynowanie tym zjawiskiem rosło z dnia na dzień. Zacząłem zgłębiać i wyszukiwać wszystkie zachowania przejawiane przez ludzi obdarzonych urokiem osobistym. Zadawałem wielu z nich pytania, żeby się dowiedzieć, jak się czują, mając taki wpływ na innych. Jedną z najbardziej fascynujących rzeczy, które odkryłem, było to, że czarujący ludzie czerpali wielką przyjemność z dawania innym przyjemności.

Postanowiłem skondensować wszystko, czego się nauczyłem, do zbioru łatwych do opanowania lekcji. Umyśliłem sobie, że każda z nich będzie miała swój własny zestaw zrozumiałych zasad i technik, które będą łatwe do pojęcia i równie łatwe w przełożeniu na praktykę.

Brian Tracy i ja z dobrymi rezultatami nauczyliśmy mnóstwo osób, jak wykorzystywać te zasady w praktyce, zarówno w sprawach zawodowych, jak i międzyludzkich. Teraz ty również możesz nauczyć się sztuki kontrolowania dynamiki twojego wpływu na ludzi. Gdy już dowiesz się, jak roztaczać wokół siebie urok i jak się nim posługiwać, będziesz miał do swojej dyspozycji jeden z najcenniejszych składników sukcesu – wiedzę o tym, jak sprawić, by ludzie poczuli się jak milion dolarów.

Narzędzia służące oczarowaniu innych

Pomyśl o najbardziej czarującej osobie, jaką znasz. Przyjrzyj się jej zachowaniu. Spróbuj rozpoznać techniki, z których korzysta, żeby kogoś oczarować. Zauważ, jaki wpływ wywiera na innych, po czym wykorzystaj tę wiedzę, żeby samemu stać się, na swój własny sposób, jak twój przykładowy model – czarującym, przekonującym i godnym podziwu człowiekiem.