Nowi lokatorzy. Ulica Pazurkowa - Aleksandra Struska -Musiał - ebook

Nowi lokatorzy. Ulica Pazurkowa ebook

Aleksandra Struska -Musiał

0,0
22,90 zł

lub
Opis

Seria: Ulica Pazurkowa

Na początku wakacji pan Kociejko zrobił swoim dzieciom niespodziankę i zbudował dla nich domek na drzewie. Franek, Milka i Mikrus oczywiście zaprosili do wspólnej zabawy dwójkę swoich sąsiadów. Tymczasem w kamienicy przy ulicy Pazurkowej pojawili się nowi lokatorzy – państwo Nowicjuszowie z synem i dużym psem. Dzieci od razu chciały się zaprzyjaźnić z nowym kolegą, jednak okazało się to wcale nie takie proste. Czy nowy lokator będzie się z nimi bawił w domku na drzewie?

Wcześniejsze przygody mieszkańców ulicy Pazurkowej znajdziecie w książce “Na tropie Ogryzka”

Dla dzieci 5-10 lat

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB
MOBI

Liczba stron: 18
Copyright © Aleksandra Struska-Musiał

Copyright © Wydawnictwo BIS 2020

ISBN 978-83-7551-693-7

Wydawnictwo BIS

ul. Lędzka 44a

01-446 Warszawa

tel. 22-877-27-05, 22-877-40-33

e-mail:[email protected]

www.wydawnictwobis.com.pl

Gdy zaginął Ogryzek, kot państwa Kociejków, wszyscy lokatorzy domu wielorodzinnego przy ulicy Pazurkowej 1 wzięli udział w jego poszukiwaniach, choć niektórzy za kotami nie przepadali. A może tylko im się tak zdawało? Poszukiwania trwały kilka tygodni, ale kot jakby się zapadł pod ziemię. W najbardziej niespodziewanym momencie powrócił. I to w towarzystwie pięciu kociąt! Okazało się bowiem, że Ogryzek to wcale nie kot, tylko kotka. Na szczęście kocięta szybko znalazły dom. Nie musiały się wyprowadzać daleko. Każde z kociąt zamieszkało w jednym z mieszkań przy ulicy Pazurkowej 1: Piegus u pani Ćwierkalskiej, Beksa u pana Przygrywki, Fikus u pana Marudki i Wojtka, Figa u pani Wesołek i Marysi, a Figiel u pana Pękalskiego. Do Kociejków powrócił Ogryzek. A właściwie odtąd – Ogryzka.

Wiele zmieniło się w życiu lokatorów domu przy ulicy Pazurkowej za sprawą Ogryzki. Pan Marudko w cudowny sposób został wyleczony z alergii na koty. Państwo Kociejkowie już nigdy nie postawili na wigilijnym stole karpia, za którym i tak nikt w rodzinie nie przepadał. Chociaż na pewno wszyscy byli karpiowi wdzięczni, że to dzięki niemu Ogryzka znalazła się w domu Kociejków. A już najbardziej dzieci pani Basi i pana Tadzika: Franek, Milka i Mikrus. Dzięki wspólnym poszukiwaniom zaginionego kota umilkły codzienne spory pani Ćwierkalskiej i pana Przygrywki. Dzięki Ogryzce sopranistka i trębacz polubili się tak bardzo, że postanowili się pobrać. Wszyscy mieszkańcy Pazurkowej 1 raz tygodniu spotykali się w suszarni: dorośli omawiali swoje dorosłe sprawy – bardzo ważne i mniej ważne, ale wszystkie ciekawe. Dzieci omawiały swoje dziecięce sprawy – jeszcze ważniejsze i jeszcze ciekawsze.

Świeżo upieczeni