Dziewczynka, która wypiła księżyc - Kelly Barnhill - audiobook + książka

Dziewczynka, która wypiła księżyc audiobook

Kelly Barnhill

4,4

11 osób interesuje się tą książką

Opis

Bestseller „New York Timesa”, nagrodzony prestiżowym Medalem Johna Newbery’ego za wybitny wkład w amerykańską literaturę dziecięcą.

Od wieków mieszkańcy Protektoratu wierzą, że pobliski las zamieszkuje okrutna wiedźma, której gniew obłaskawić może tylko najmłodszy mieszkaniec osady złożony w ofierze złej czarownicy. Co roku pozostawiają więc w lesie niemowlę, licząc na to, że danina z niewinnego życia powstrzyma wiedźmę przed terroryzowaniem ich miasta.

Ale Xan jest dobra. Dom w leśnym zaciszu dzieli z mądrym potworem Glerkiem i maleńkim smokiem Fyrianem o wielobarwnych skrzydłach. Ratuje ona porzucone dzieci i oddaje w opiekę rodzinom po drugiej stronie lasu, karmiąc niemowlęta blaskiem gwiazd. Jednemu z nich przypadkowo daje jednak do wypicia blask księżyca, napełniając je magią o niewyobrażalnej mocy. Xan postanawia sama wychować tę niezwykłą dziewczynkę. Kiedy zbliżają się trzynaste urodziny Luny, jej moc przybiera na sile...

Mnożące się dokoła złowrogie znaki wzmagają strach mieszkańców Protektoratu. Jeden z nich postanawia zabić wiedźmę, by uwolnić swój lud od trwającego od lat terroru. Do czego doprowadzić może wiara w zabobony? Jak niebezpieczna jest moc, którą posiadła Luna i jak potoczą się losy Xan, Glerka oraz Fyriana, którzy stali się rodziną dziewczynki?

Nie sposób się od niej oderwać... Jest równie ekscytująca i wielowarstwowa, jak klasyki Piotruś Pan czy Czarnoksiężnik z Krainy Oz.

„New York Times”

Przepięknie napisana fantazja o dziewczynce, która otrzymuje niezwykłe magiczne moce, po tym, jak wiedźma Xan karmi ją blaskiem księżyca.

„People”

AUDIOBOOK W INTERPRETACJI JOANNY JEŻEWSKIEJ

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 10 godz. 6 min

Lektor: Joanna Jeżewska
Oceny
4,4 (624 oceny)
369
160
70
19
6
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.
Sortuj według:
zakrecona8

Nie oderwiesz się od lektury

Piękna historia, aczkolwiek szkoda fragmentu pod koniec książki (w decydującym momencie!), kiedy wszystko strasznie szumi i nie słychać pół rozdziału...
bookydoodoo

Nie oderwiesz się od lektury

Magicznie wciągająca
20
Nina7474

Nie oderwiesz się od lektury

Wciągająca książka. Z ciekawością słuchana przez nastolatkę jak i przeze mnie. Polecam.
20
mes87

Nie oderwiesz się od lektury

(\_/) ( -.- ) (=🥰
10
DNWalst

Nie oderwiesz się od lektury

Książka jest naprawdę świetna, ale niestety nie poznałam zakończenia,ponieważ jest jakiś błąd w nagraniu audiobooka i pod koniec spora część nagrania trzeszczy i nic nie słychać.
10

Popularność