Dziewczynka, która wypiła księżyc - Kelly Barnhill - audiobook + książka

Dziewczynka, która wypiła księżyc audiobook

Kelly Barnhill

4,4

28 osób interesuje się tą książką

Opis

Bestseller „New York Timesa”, nagrodzony prestiżowym Medalem Johna Newbery’ego za wybitny wkład w amerykańską literaturę dziecięcą.

Od wieków mieszkańcy Protektoratu wierzą, że pobliski las zamieszkuje okrutna wiedźma, której gniew obłaskawić może tylko najmłodszy mieszkaniec osady złożony w ofierze złej czarownicy. Co roku pozostawiają więc w lesie niemowlę, licząc na to, że danina z niewinnego życia powstrzyma wiedźmę przed terroryzowaniem ich miasta.

Ale Xan jest dobra. Dom w leśnym zaciszu dzieli z mądrym potworem Glerkiem i maleńkim smokiem Fyrianem o wielobarwnych skrzydłach. Ratuje ona porzucone dzieci i oddaje w opiekę rodzinom po drugiej stronie lasu, karmiąc niemowlęta blaskiem gwiazd. Jednemu z nich przypadkowo daje jednak do wypicia blask księżyca, napełniając je magią o niewyobrażalnej mocy. Xan postanawia sama wychować tę niezwykłą dziewczynkę. Kiedy zbliżają się trzynaste urodziny Luny, jej moc przybiera na sile...

Mnożące się dokoła złowrogie znaki wzmagają strach mieszkańców Protektoratu. Jeden z nich postanawia zabić wiedźmę, by uwolnić swój lud od trwającego od lat terroru. Do czego doprowadzić może wiara w zabobony? Jak niebezpieczna jest moc, którą posiadła Luna i jak potoczą się losy Xan, Glerka oraz Fyriana, którzy stali się rodziną dziewczynki?

Nie sposób się od niej oderwać... Jest równie ekscytująca i wielowarstwowa, jak klasyki Piotruś Pan czy Czarnoksiężnik z Krainy Oz.

„New York Times”

Przepięknie napisana fantazja o dziewczynce, która otrzymuje niezwykłe magiczne moce, po tym, jak wiedźma Xan karmi ją blaskiem księżyca.

„People”

AUDIOBOOK W INTERPRETACJI JOANNY JEŻEWSKIEJ

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 10 godz. 6 min

Lektor: Joanna Jeżewska

Oceny
4,4 (578 ocen)
337
153
67
15
6
Sortuj według:
zakrecona8

Nie oderwiesz się od lektury

Piękna historia, aczkolwiek szkoda fragmentu pod koniec książki (w decydującym momencie!), kiedy wszystko strasznie szumi i nie słychać pół rozdziału...
30
bookydoodoo

Nie oderwiesz się od lektury

Magicznie wciągająca
10
Nina7474

Nie oderwiesz się od lektury

Wciągająca książka. Z ciekawością słuchana przez nastolatkę jak i przeze mnie. Polecam.
10
zielonabeata

Nie oderwiesz się od lektury

Przepiękna baśń ! Troszkę problemów z odsłuchaniem pod koniec książki .
00
maca0

Dobrze spędzony czas

Przyjemna lektura nie tylko dla dziewczynek. Jednak z szacunku dla ludzi, którzy płacą za możliwość czytania (słuchania) powinna być taka możliwość. Kluczowy rozdział 45 jest niezdatny do odsłuchania, na co zwracano już uwagę we wcześniejszych recenzjach.
00

Popularność