Dom duchów - Isabel Allende - audiobook

Dom duchów audiobook

Isabel Allende

4,5

16 osób interesuje się tą książką

Opis

Pisarski debiut Isabel Allende, który przyniósł jej tytuł jednej z najważniejszych i najbardziej utalentowanych pisarek iberoamerykańskich XX wieku. Przepełniona pasją i przemocą historia burzliwych losów trzech pokoleń rodziny Trueba i blisko stu lat gwałtownych przemian społecznych, w kulminacyjnym momencie stawiających dumnego i porywczego patriarchę rodu i jego ukochaną wnuczkę po przeciwnych stronach politycznej barykady. Za kulisami działań rewolucyjnych i kontrrewolucyjnych w kraju toczy się inna, być może jeszcze boleśniejsza walka, zamknięta w czterech ścianach ponurej willi pełnej duchów przeszłości.

 

Bohaterowie trawieni są przez miłość przekraczającą granice życia i śmierci, nienawiść pozostawia w nich wyłącznie zgliszcza, niekończące się wyrzuty i oskarżenia, a niemożliwe do zaspokojenia żądze i ambicje zderzają się z piekłem politycznych przewrotów. Każdemu z nich przyjdzie odpowiedzieć na pytanie, czym są więzy krwi wobec moralności i powinności i czy osobiste przekonania są ważniejsze od rodziny.

Isabel Allende tworzy misterną sieć zależności między do bólu ludzkimi postaciami, wydobywa z nich głęboko skrywane uczucia, wystawia na próbę łączące ich więzi, a zarazem przedstawia burzliwą historię narodu na skraju przepaści. Saga, stanowiąca triumf realizmu magicznego.

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 24 godz. 33 min

Lektor: Magdalena Zawadzka

Oceny
4,5 (56 ocen)
40
9
4
3
0
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.
Sortuj według:
Miszkij
(edytowany)

Nie oderwiesz się od lektury

Cudowna! Czytałam i słuchałam z zapartym tchem. To nie z tej ziemi saga rodzinna, w większości autobiograficzna autorki, o czym nie miałam początkowo pojęcia. A wszystko na tle wydarzeń politycznych XX wieku w Chile, choć kraj nigdy nie jest nazwany. Tu jest wszystko: tragedie, romanse, wielkie miłości, duchowe podróże, zagadki, wojny i przewroty polityczne; biedni i bogaci, zmieniające się role w społeczeństwie. I uwielbiałam głos i modulacje czytającej Pani Magdy Zawadzkiej. Uczyniła tą powieść jeszcze bardziej wyjątkową!
30
rudbekia1

Nie oderwiesz się od lektury

Cudowna, delikatna, okrutna, niepozbawiona pewnego humoru, wzruszająca. Jest w niej tyle ludzkich emocji....
20
Isgenaroth
(edytowany)

Dobrze spędzony czas

Jeśli poszukujesz w książce akcji i sensacji, daj sobie spokój z Domem duchów. To powieść, której fabuła rozgrywa się na przestrzeni wielu lat i nie akcja wcale jest w niej najważniejsza. Tutaj ważne są słowa i emocje, do których te słowa kierują. Lektorka, Magdalena Zawadzka jeszcze bardziej podkręca te emocje, wspaniale oddając swoim głosem klimat powieści. Dom duchów jest trochę przegadany, ale nadal to literatura wysokich lotów.
20
Korczynska86

Dobrze spędzony czas

historia pokoleń rodziny splątana skutkami czynów jednego pokolenia na inne następne. Historia pełna miłości, pikanterii ale i brutalności oraz obrzydliwości jakie dokonują ludzie na sobie.
10
Fredy-czyta-dany

Nie oderwiesz się od lektury

Cudowny klimat
00

Popularność