Tydzień w Legimi. Co czytamy, na co czekaliśmy? / Plebiscyt Książki bez limitu 2019 / K. Zajas w Prologu

Artur Wasilewski 27.01.2020

Kolejny czytelniczy tydzień za nami, a ten właśnie się rozpoczynający będzie jeszcze ciekawszy – gwarantujemy! Sprawdzamy, które tytuły królują na półkach, rozmawiamy z autorem Skowytu nocy i… prezentujemy nominacje w plebiscycie podsumowującym 2019 r. w Legimi.

Bestsellery tygodnia
1. Andrzej Sapkowski, Ostatnie życzenie
2. Anna Wolf, Serce gangstera
3. Andrzej Sapkowski, Miecz Przeznaczenia
4. Andrzej Sapkowski, Krew Elfów
5. Penelope Douglas, Corrupt

Premiery tygodnia
1. Krzysztof Zajas, Skowyt nocy
2. Louise Boije af Gennäs, Krwawy kwiat
3. Magdalena Majcher, Prawda przychodzi nieproszona
4. Tomasz Gnat, Braciszkowie Niebożątka
5. S. A. Denzil, Ktoś musi umrzeć

Książki bez limitu 2019 – zaczynamy!
Rozpoczynamy nową świecką tradycję i startujemy z plebiscytem, w którym wyróżniamy tytuły, które szczególnie przykuły naszą i Waszą uwagę w ub. roku. Nie jesteśmy tradycyjną księgarnią, zatem i kategorie są niekiedy niecodzienne. Od dziś na naszym profilu FB prezentować będziemy nominowane książki. Zachęcamy do zaglądania!

O mrocznej stronie ludzkiej natury w Prologu
Od kilku dni mamy na półce Skowyt nocy – drugi tom trylogii pomorskiej Krzysztofa A. Zajasa. Spotkaliśmy się z autorem i porozmawialiśmy o jego kryminałach, bohaterach, a także sposobie na stworzenie własnego stylu w jakże popularnej literaturze gatunkowej. 

Oczywiście jeśli ktoś czeka na kolejne tytuły, to… nie zawiedzie się. Remigiusz Mróz dostarczy nam Listy zza grobu, dzięki Ann Cleeves otoczy nas Mgliste powietrze, a i inne ebooki oraz audiobooki z pewnością trafią na półki wielu książkowych moli. Zaczytanego tygodnia!

Kategorie: