Sarah Morgan

Brytyjska pisarka, jedna z najpopularniejszych twórczyń współczesnej literatury kobiecej. Autorka bardzo popularnych powieści obyczajowych i romansów. Wielokrotna laureatka nagrody RITA przyznawanej przez stowarzyszenie Romance Writers of America. Jej publikacje zostały przetłumaczone na blisko 30 języków i znalazły się na najważniejszych światowych listach bestsellerów. Swoje książki Sarah Morgan sprzedała, jak do tej pory, na całym świecie w imponującym, niemal 20-milionowym, nakładzie.

Sarah Morgan urodziła się w 1948 r. w Wielkiej Brytanii i, w co trudno uwierzyć, biorąc pod uwagę, że w jej dorobku znajduje się blisko 80 tytułów, przez większość swojego życia nie miała nic wspólnego z literaturą. Z wykształcenia jest pielęgniarką i w zawodzie spędziła wiele długich lat. Pracowała m.in. na ostrym dyżurze, co zapewniało jej na co dzień stały dopływ adrenaliny. Wiele lat później, pisząc książki, Sarah Morgan wykorzystała swoje bogate doświadczenia zdobyte podczas kariery w służbie zdrowia. Niemało jej powieści określić można jako romanse medyczne, Większość z nich ukazała się w serii Harlequin Medicals. Pracy w szpitalu pisarka zawdzięcza jednak zdecydowanie więcej, niż pomysły i świat przedstawiony dla swoich fabuł. Tam bowiem spotkała swojego męża i ojca jej dwóch synów, który urzekł ją wielkim, wręcz stoickim, opanowanie w obliczu wszelkich, będących wszak na ostrym dyżurze na porządku dziennym, sytuacji kryzysowych. Jako, że jak sama mówi, jej życie to jeden wielki kryzys, uznała, że będzie to właściwa osoba na właściwym miejscu.

Pierwsze książki Sarah Morgan

Chociaż pisać książki Sarah Morgan chciała już jako ośmiolatka, długo nie było jej dane spełnić swojego literackiego marzenia. Pierwszą powieść skończyła na urlopie macierzyńskim, jednak na międzynarodowy sukces musiała czekać aż do początku nowego stulecia. Dzisiaj jest autorką blisko 80 tytułów, w tym wielu bestsellerów notowanych w najważniejszych wydawniczych zestawieniach. Specjalizuje się w zmysłowych, ale i pełnych humoru, romansach. Wierne grono rozsianych po całym globie czytelniczek ceni książki Sarah Morgan za wyjątkowy optymizm, którym emanują.

Sarah Morgan, książki i podróże

Pasją pisarki są podróże, a ulubionym miejscem na słoneczne wakacje Grecja. Sentyment do tego pięknego kraju odzwierciedla również jej twórczość. Akcje niejednej swojej książki Sarah Morgan osadza właśnie tam; wystarczy wspomnieć takie tytuły jak: Lekarz z Grecji, Bogaty Grek czy Grecka przygoda. I choć to Grecja pozostaje najbliższa sercu autorki, śledząc jej bibliografię można dostrzec również ślady innych podróży (Brazylia moja miłość, Klejnot Sycylii, Paryż dla zakochanych, Podróż do Włoch).

Sarah Morgan i Pozdrowienia z Nowego Jorku

Z kolei jej ukochanym miastem niezmiennie pozostaje Nowy Jork. To właśnie temu niezwykłemu miejscu, które nigdy nie zasypia, poświęcony jest bestsellerowy wielotomowy cykl Pozdrowienia z Nowego Yorku. Pierwszy tom serii, Midnight at Tiffanys, ukazał się w 2015 r., a drugi, Bezsenność na Manhattanie, Sarah Morgan w ręce czytelników oddała w 2016 r. Na cykl składa się 8 części jednak w polskim przekładzie dostępnych jest tyko 4; Bezsenność na Manhattanie, Zachód słońca w Central Parku, Cud na Piątej Alei i To właśnie Nowy Jork.

Sarah Morgan; kocha, lubi, szanuje

Kiedy nie czyta ani nie pisze akurat jakiejś książki, Sarah Morgan lubi spędzać czas na świeżym powietrzu: uprawia długie spacery i jazdę na rowerze. Podczas przechadzek czy przejażdżek lubi zatrzymywać się i, ku irytacji reszty uczestników, pstrykać niezliczone zdjęcia. Oprócz tego uwielbia góry, filmy i muzykę. Jest prawdziwa koneserką dobrego jedzenia oraz dobrego humoru. Kocha się śmiać. Pisarka jest też wielką miłośniczką koni. Nie należy się dziwić, kiedy podczas lektury książki Sarah Morgan pojawi się jakiś koń, ponieważ autorka stara się przemycać swoje ulubione zwierzęta, gdzie tylko się da.

Jako ekstrawertyczka cierpi, kiedy musi siedzieć w ciszy podczas pracy, więc zdarza jej się rozmawiać ze swoim laptopem, którego, by się nie rozpraszać, na wszelki wypadek na czas pisania nie podłącza do internetu. Również na wszelki wypadek, aby nie stracić z kolei żadnego pomysłu do nowej książki Sarah Morgan zawsze ma przy sobie notes i długopis.