Charlotte Link
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

Urodzona w 1963 r. Charlotte Link jest bez wątpienia najsłynniejszą niemieckojęzyczną pisarką, specjalizującą się w popularnej literaturze gatunkowej. Swoją pozycję na rynku wydawniczym buduje już blisko cztery dekady i osiągane przez nią wyniki sprzedażowe śmiało nazwać można imponującymi. Szacuje się, że książki Charlotte Link sprzedały się w łącznym nakładzie 20 mln egzemplarzy. Jej twórczość został przełożona na kilkanaście języków, a nazwisko jest dobrze znane jest miłośnikom powieści z dreszczykiem. Bo chociaż pisarka ma w dorobku również tytuły przeznaczone dla młodego odbiorcy oraz prozę obyczajową, to właśnie thrillery i kryminały Charlotte Link uczyniły międzynarodową gwiazdą literatury popularnej.

Jej bibliografia składa się obecnie z blisko 20-stu powieści, z czego większość (głównie thrillery i kryminały) została przetłumaczona na język polski, a dzięki wydawnictwu Sonia Draga oprócz tradycyjnych, papierowych wydań, czytelnik do dyspozycji ma również ebooki i audiobooki Charlotte Link.

Debiut pisarski Charlotte Link

Charlotte Link należy do tych autorek, które swoją przygodę z pisarstwem rozpoczęła bardzo wcześnie, bo w wieku nastoletnim. O ile zazwyczaj taka młodzieńcza twórczość trafia do szuflady, o tyle w jej przypadku została po trzech latach (gdy autorka miała 19 lat) wydana jako Cromwells Traum oder Die schöne Helena. Jeżeli jednak wziąć pod uwagę, że jej matką jest Almuth Link, znana pisarka i dziennikarka, dość oczywisty wydaje się, że prędzej czy później Charlotte Link książki musiała zacząć pisać.

Najpopularniejsze książki Charlotte Link

Książki Charlotte Link popularnością cieszą się również w naszym kraju, a spośród dostępnych na rynku polskich przekładów jej twórczości najchętniej wybierane są thrillery, często określane jako psychologiczne. Czytelnicy i czytelniczki Legimi najczęściej sięgają po Złudzenie Charlotte Link, którego fabuła skonstruowana jest wokół poszukiwań zaginionego męża głównej bohaterki. Męża, który jak się okazuje, był kimś zupełnie innym, niż się wydawał, i to nie tylko własnej żonie. Drugą niemal równie popularną powieścią Charlotte Link jest Oszukana – kryminał opowiadający historię szkockiej policjantki, usiłującej na własną rękę, poza oficjalnym śledztwem, rozwiązać zagadkę śmierci własnego ojca. Na ostatnim miejscu podium, wśród najczęściej pobieranych w Legimi tytułów pisarki, znajduje się Decyzja. Akcję tej książki Charlotte Link umieszcza, podobnie jak w Złudzeniu, na południu Francji. Zresztą, miejscem wydarzeń przez siebie opisywanych czyni autorka także inne kraje europejskie. Najczęściej są to, oczywiście, Niemcy, ale i Wielka Brytania oraz właśnie Francja. W Decyzji czytelnicy wraz z głównym bohaterem Simonem przeżywają konsekwencje jego dobrego uczynku. Pomoc zaoferowana nieznajomej może być bowiem początkiem śmiertelnie niebezpiecznej intrygi.

Rozważając, które z tytułów autorki cieszą się największym zainteresowaniem odbiorców warto również wziąć pod uwagę oceny zamieszczone w serwisie Lubimyczytać.pl. Dotychczas jego użytkownicy najbardziej docenili Sześć lat, Charlotte Link zupełnie niezwykłą i jednocześnie wyjątkowo osobistą książkę. Sześć lat to bowiem bardzo intymne pożegnanie z bliską osobą, przejmująca opowieść o chorobie i śmierci siostry pisarki – Franziski. Na drugim miejscu w tym zestawieniu znajduje się thriller Dom sióstr, a na trzecim równie niepokojący – Obserwator.

Pozapisarska działalność Charlotte Link

Charlotte Link, jak wiele jej sióstr i, chyba trochę rzadziej, braci po piórze jest wielką wielbicielką czworonogów. Pisarka aktywnie działa na rzecz praw zwierząt. W swoich działaniach współpracuje z organizacją organizacji PETA, której jest członkinią. Na sercu szczególnie leży jej los bezdomnych zwierząt w Hiszpanii i Turcji.