Abbi Glines
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

Urodzona w 1977 r. w Birmingham w stanie Alabama Abbi Glines to współcześnie jedna z najpoczytniejszych autorek romantyczno-erotycznych powieści segmentu new i young adults. Na swoim koncie ma ponad czterdzieści narracji, w tym niejedną goszczącą na najbardziej prestiżowych listach bestsellerów. Świetnie sprzedają się także nie tylko papierowe, ale i inne formaty powieści Abbi Glines: ebooki i audiobooki.

Abbi Glines książki tworzy przeważnie w cyklach, w swojej bibliografii ma zaledwie kilka samodzielnych fabuł, za to jej najpopularniejsze serie powieściowe liczą po kilkanaście tomów. Jako dziewczyna z Alabamy potrafi być twarda, zaradna i nie boi się stawiać na swoim. Kiedy akurat nie pisze Abbi Glines książki, lubi oglądać seriale na Netfliksie, a także działać na Twitterze, od którego, jak sama mówi, jest trochę uzależniona. Ponoć wierzy w duchy i nie ma śmiałości wejść do budynku nie upewniwszy się najpierw, że nie jest on nawiedzony. Jednocześnie z pewnością nie boi się zmian – niedawno po dwudziestu latach małżeństwa zakończyła związek z ojcem czworga swoich dzieci.

Cykl Sea Breeze Abbi Glines

Swoją debiutancka powieść pt. Oddychaj mną Abbi Glines opublikowała w 2011 r. i od tego momentu regularnie ukazuje się nawet kilka tytułów rocznie z jej nazwiskiem na okładce. Wszystkie poświęcone są miłości: burzliwej, wielkiej, zwyciężającej przeciwności.

Na kartach Oddychaj mną Abbi Glines opowiada historię bardzo młodej dziewczyny, która musi wziąć na siebie odpowiedzialność nie tylko za swoje życie, ale i bliskich. Jednocześnie, mimo niełatwej przeszłości i wszystkich problemów codzienności, ma marzenia jak każda nastolatka. W wakacje podejmuje pracę pomocy domowej w domu nastoletniego rockmana. Jax jest prawdziwą gwiazdą, jest bajecznie bogaty i prowadzi prawdziwie rokendrolowe życie. Jednak miedzy nim a skromną dziewczyną sprzątającą jego willę zaczyna rodzić się uczucie. Oczywiście, niełatwe, wystawione na szereg prób i prawie niemożliwe. A jednak…

Cykl liczy 9 powieści, z których niemal każda jest samodzielną fabułą koncentrującą się na jednej parze kochanków, realizujących podobny typ narracji romantyczno-erotycznej. Jedynie historia Cage’a i Evy rozpisana jest na dwie książki. Tom 3. i 5. pt. Ocal mnie i Zatrzymaj mnie Abbi Glines poświęca miłosnym perypetiom chłopaka zesłanego na farmę w celach resocjalizacji i pięknej córki farmera. Ostatnia część Until the end (2016) wciąż nie doczekała się polskiego wydania.

Cykl Rosemary Beach Abbi Glines

Niemal równolegle z serią Sea Breeze pisarka pracowała nad, równie romantycznym i pikantnym, cyklem Rosemary Beach. Jest on jeszcze bardziej, zapewne ku uciesze wiernych fanek, rozbudowany i zawiera aż 14 w dużej mierze samodzielnych, mocno jednak korespondujących ze sobą za sprawą bohaterów, fabuł. Powieścią O krok za daleko Abbi Glines zainicjowała w 2012 r. tę, jak dotąd, najdłuższą w swoim dorobku powieściową serię. Czytelniczki niemal z miejsca pokochały bohaterów i klimat całego cyklu. Abbi Glines książki z serii Rosemary Beach sprzedawała i wciąż sprzedaje w prawdziwie bestsellerowych nakładach na całym świecie, i w niemałej mierze właśnie im zawdzięcza swój wielki międzynarodowy sukces.

Świat przedstawiony Rosemary Beach budowany w kolejnych odsłonach cyklu składa się na dość skomplikowaną, niekiedy dramatyczną całość. Historii poznanych w O krok za daleko bohaterów, Blair i Rusha, poświęca jeszcze Abbi Glines Spróbujmy jeszcze raz i Zacznijmy od nowa, kolejne dwie części cyklu. Następnie autorka swoją uwagę kieruje na ich otoczenie przyglądając się bliżej życiu poszczególnych postaci. Całość zamyka Abbi Glines Dla ciebie płonę, tomem podsumowującym losy niemal wszystkich kluczowych postaci.

Cykl The Field Party Abbi Glines

Jeden z najbardziej wzruszających i kameralnych cykli pisarki, The Field Party, liczy zaledwie cztery części: Kocham cię bez słów, Jesteś moim światłem, Pozwól się kochać i Nie chcę cię stracić. Na stronach każdej książki Abbi Glines opowiada historię innych bohaterów, jednak wszyscy oni na różne sposoby związani są ze sobą. Choć młodzi, życia nie spędzają na zabawie, a ich codzienność pełna jest różnego rodzaju poważnych problemów. Przedmiotem rozważań autorki są przejścia i traumy, które bywają częścią życia; gwałtowna śmierć, choroba, społeczne odrzucenie. W tomie Pozwól się kochać Abbi Glines bohaterką czyni zaszczutą przez małą społeczność ofiarę gwałtu. I choć wszystko ostatecznie, zgodnie z regułami gatunku, zmierza ku szczęśliwemu zakończeniu, świat The Field Party to nie bajka.