Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu - Agata Romaniuk - audiobook

Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu audiobook

Romaniuk Agata

4,5

22 osoby interesują się tą książką

Opis

Z miłości? To współczuję to opowieść o współczesnym Omanie. O kobietach i mężczyznach, którzy skrywają namiętności pod diszdaszami i abajami, a potajemnie korzystają z Tindera. O umowach przedślubnych, do których warto wpisać sumę, jaką dostanie żona za urodzenie każdego dziecka, a także obietnice finansowania przez męża studiów medycznych. O kraju, w którym kobiety wolą się zaszyć przed ślubem, żeby udawać dziewice. Jest to wreszcie reportaż o miejscu, w którym kontraktowe małżeństwa wciąż są codziennością, a zakochani wbrew woli rodziców mogą zwrócić się do sułtana Kabusa Ibn Sa’ida z prośbą o błogosławieństwo.

 

Agata Romaniuk z dużą wnikliwością i wrażliwością przygląda się ludziom, którymi rządzi wiekowy, bezdzietny i samotny sułtan. Jedyny taki władca w krajach Zatoki Perskiej.

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 6 godz. 22 min

Oceny
4,5 (1009 ocen)
616
318
66
9
0
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.
Sortuj według:
KasiaR27

Nie oderwiesz się od lektury

Ta książka uświadomiła mi, że reportaż to gatunek, po który powinnam jednak sięgać zdecydowanie częściej i mam nadzieję, że uda mi się trafiać na równie dobre. Bardzo interesująca pozycja, poszerzająca horyzonty i pozwalająca spojrzeć na wiele spraw z innej perspektywy. Dała mi ogląd na to państwo, kulturę i tamtejszą codzienność - zarówno pod względem pozytywnych aspektów, jak i tych okrutnych wycinków rzeczywistości. Świat jest jednak naprawdę różnorodny i nadal nie przestaje mnie to zadziwiać. Oman trafia na listę miejsc, które chciałabym odwiedzić.
40
Sengatime

Nie oderwiesz się od lektury

Zaczyna się niewinnie, w miarę rozwoju i pogłębiania tematu coraz bardziej wstrząsająca.
20
pawelssss

Dobrze spędzony czas

Ciekawe historie z jednego z krajów arabskich - Omanu. Głównie z punktu widzenia żyjących tam kobiet, pochodzących z różnych warstw społecznych. W tle przemiany w Omanie, jego sytuacja społeczna oraz kulturowa. Obiektywnie napisana książka, bez szukania tanich sensacji, bez oceniania.
20
Kroliczekslodki

Nie oderwiesz się od lektury

Bardzo ciekawa książka, czytana przez świetna lektorkę. Kwestie matrymonialne są tylko pretekstem do zobrazowania zróżnicowanego społeczeństwa jakie zamieszkuje Oman.
10
annatu

Nie oderwiesz się od lektury

Dobrze opowiedziana historia. Świetnie się ją słucha. Doskonale przeczytana i napisana
10

PopularnośćPodobne