Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu - Agata Romaniuk - audiobook

Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu audiobook

Agata Romaniuk

4,5

27 osób interesuje się tą książką

Opis

Z miłości? To współczuję to opowieść o współczesnym Omanie. O kobietach i mężczyznach, którzy skrywają namiętności pod diszdaszami i abajami, a potajemnie korzystają z Tindera. O umowach przedślubnych, do których warto wpisać sumę, jaką dostanie żona za urodzenie każdego dziecka, a także obietnice finansowania przez męża studiów medycznych. O kraju, w którym kobiety wolą się zaszyć przed ślubem, żeby udawać dziewice. Jest to wreszcie reportaż o miejscu, w którym kontraktowe małżeństwa wciąż są codziennością, a zakochani wbrew woli rodziców mogą zwrócić się do sułtana Kabusa Ibn Sa’ida z prośbą o błogosławieństwo.

 

Agata Romaniuk z dużą wnikliwością i wrażliwością przygląda się ludziom, którymi rządzi wiekowy, bezdzietny i samotny sułtan. Jedyny taki władca w krajach Zatoki Perskiej.

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 6 godz. 22 min

Lektor: Agnieszka Czekańska

Oceny
4,5 (668 ocen)
402
212
47
7
0
Sortuj według:
Katja_peee

Nie oderwiesz się od lektury

Rewelacyjny reportaż.
00
LenkaMagda

Nie oderwiesz się od lektury

Bardzo ciekawa. Audiobook w porządku.
00
fikasia

Nie oderwiesz się od lektury

Ciekawa treść, słucha się miło, a wręcz na raz! Polecam :)
00
czarnaediczar

Nie oderwiesz się od lektury

Z zafascynowaniem czytałam o Omanie, szczególnie o życiu kobiet w tym dla mnie zupełnie nieznanym kraju. Dziękuję autorce. Czyta się lekko choć czasem aż zatyka w środku, czasem uśmiech ciśnie na usta.
00
werxzie

Dobrze spędzony czas

Zdecydowanie daje do myślenia, mocny reportaż natomiast odrobinę pobieżny. Chętnie przeczytałabym kontynuację lub coś w podobnej tematyce, więc chętnie przyjmę polecenia
00

Popularność