Wydawanie decyzji interpretacyjnych przedsiębiorcom przez ZUS - Tomasz Brzezicki, Monika Noga, Jacek Wantoch-Rekowski - ebook

Wydawanie decyzji interpretacyjnych przedsiębiorcom przez ZUS ebook

Tomasz Brzezicki, Monika Noga, Jacek Wantoch-Rekowski

0,0
67,00 zł

Opis

W polskim porządku prawnym funkcjonują regulacje umożliwiające uzyskanie oficjalnej interpretacji obowiązujących przepisów prawnych w odniesieniu do konkretnej sytuacji, wskazanej przez uprawniony podmiot.

Książka koncentruje się na instytucji urzędowej interpretacji wydawanej przez ZUS, z zakresu problematyki ubezpieczeń społecznych, w szczególności składek na ubezpieczenia społeczne. Uzyskanie takiej interpretacji może być kluczowe dla działalności danego przedsiębiorcy. Pozwala bowiem przewidzieć przyszłe decyzje organu administracji publicznej w kwestii nakładanych obowiązków daninowych.

Publikacja daje wskazówki dotyczące uzyskania tej interpretacji; określa, jaki podmiot jest uprawniony do ubiegania się o nią, jak wyglądają wymogi formalne, opłaty, oraz w jakim terminie należy spodziewać się wydania interpretacji. Książka zainteresuje również księgowych, doradców podatkowych oraz prawników na co dzień mających styczność z tą tematyką.

Ebooka przeczytasz w dowolnej aplikacji obsługującej format:

PDF


Podobne