Mirosław Oczkoś
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

Aktor, reżyser, doktor sztuk teatralnych. Ponadto ekspert w dziedzinie wystąpień publicznych. Od wielu lat specjalizuje się w doradztwie i szkoleniach z zakresu autoprezentacji i przemawiania. Od 2006 r. wydaje również Mirosław Oczkoś książki poświęcone tej tematyce. Aktualnie w jego dorobku znajdują się cztery tytuły.

Mirosław Oczkoś na świat przyszedł pół wieku temu (1970) w Świdnicy. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej i Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Po ukończeniu w 1994 r. studiów na PWSFTviT dołączył do zespołu Teatru Nowego w Warszawie, w którym występował do 1996 r. Następne dwa lata spędził, grając w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu. W latach 90-tych był również aktorem dubbingowym (podkładał głos m.in. do takich produkcji jak: Księżniczka Łabędzi, Beavis i Butt-head, Iron Man: Obrońca dobra). W ciągu ostatniego ćwierćwiecza Mirosław Oczkoś grał również wiele epizodów w popularnych serialach telewizyjnych tj.: Klan, Na dobre i na złe, komisarz Alex, Ojciec Mateusz, M jak miłość, Czas honoru czy Pitbull.

Swoje kompetencje od lat wykorzystuje również w marketingu i public relations, specjalizując się w emisji głosu, autoprezentacji, przemówieniach publicznych i mowie ciała. Swoje książki Mirosław Oczkoś poświecił również tym zagadnieniom. Jest właścicielem firmy doradczo-szkoleniowej Oczkoś Perfect Image. Był konsultantem i coachem polityków oraz menedżerów. Na początku XXI w. próbował swoich sił w branży reklamowej. Od ponad dekady jest również wykładowcą w Podyplomowym Studium Public Relations przy Kolegium Gospodarki Światowej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku i Uniwersytecie Łódzkim. Mirosław Oczkoś współpracował ponadto z Centrum Informacji Europejskiej przy Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej. Często występuje w mediach w roli komentatora, można go zobaczyć m.in. na antenie: TVN24, TVN, TVP Info, Polsat News, a także usłyszeć w programie 3 Polskiego Radia, Radio Kolor Warszawa, Radio Plus Warszawa.

W 2016 r. na Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi Mirosław Oczkoś uzyskał stopień doktora sztuk teatralnych.

Mirosław Oczkoś, książki i sztuka przemawiania

Po raz pierwszy autorem książki Mirosław Oczkoś został ponad 20 lat temu. W 1999 r. ukazało się Abecadło mówienia, jego podręcznik poprawnej wymowy adresowany do wszystkich pracujących głosem; aktorów, lektorów, dziennikarzy, nauczycieli czy polityków. W recenzji wydawnictwa prof. Jan Machulski uznawał publikację za ciekawie napisaną i dzięki przystępnym ćwiczeniom niezwykle praktyczną.

Koncepcję z Abecadła autor rozwinął kilka lat później w kolejnym tytule. Podręcznik Sztuka Poprawnej Wymowy czyli o Bełkotaniu i Faflunieniu Mirosław Oczkoś w ręce czytelników oddał w 2006 r., dołączając do niego praktyczne ćwiczenia na płycie CD. Cztery lata później aktor miał już kolejną propozycję dla wszystkich marzących o karierze mistrza mowy polskiej. Na stronach książki zatytułowanej Paszczodźwięki. Mały poradnik dla wielkich mówców Mirosław Oczkoś udowadnia, ze ćwiczenia z dykcji i emisji głosu mogą być przy okazji świetną zabawą. Pełne humoru i lekkości teksty oraz komentarze sprawiają, że korzystanie z poradnika staje się przyjemnością. Autor poszczególne zagadnienia omawia w sposób przystępny i zrozumiały dla laików, dba również, by dobór materiałów ćwiczeniowych zachęcał do pracy.

Swoją ostatnią książkę pt. Sztuka mówienia bez bełkotania i faflunienia Mirosław Oczkoś wydał w 2015 r. Także ta pozycja nie jest przeznaczona wyłącznie dla profesjonalistów, ale dla każdego chcącego popracować nad swoim aparatem mowy. Lekka i zabawna forma ułatwia ćwiczenia, znoszą barierę wejścia w temat dla laików. Co jest bardzo cenne, szczególnie biorąc pod uwagę postępującą w Polsce degeneracje sfery, którą prof. Jan Miodek nazwał zgrabnie pejzażem fonetycznym.