Wybrane zagadnienia z zakresu psychologii ogólnej i klinicznej. Praca w oparciu o własne obserwacje - Adrianna Katarzyna Kacińska - ebook

Wybrane zagadnienia z zakresu psychologii ogólnej i klinicznej. Praca w oparciu o własne obserwacje ebook

Adrianna Katarzyna Kacińska

0,0
9,90 zł

lub
Opis

Książka stworzona z pasją i wielkim zainteresowaniem dotyczącym budowy ludzkiej psychiki. Zawiera wiele podstawowych, a zarazem interesujących aspektów związanych z psychologią ludzkiego umysłu i jego zachowań w różnych sytuacjach.

Jakie są rodzaje osobowości? Kto z nas jest bardziej empatyczny, a kto bardziej asertywny? Co to jest depresja i zaburzenia lękowe? Jaki wpływ na działanie organizmu ma odżywianie?

Autorka porusza też bardzo ważny, a zarazem delikatny temat funkcjonowania społecznego i emocjonalnego osób z niepełnosprawnością w stopniu lekkim oraz dzieci i dorosłych z autyzmem.

Człowiek to istota złożona. Ma w sobie wiele obszarów tajemniczych, fascynujących i trudnych do zbadania. Mózg, umysł i psychika to sfery, które od lat interesowały pasjonatów chcących odkryć, co nas od siebie odróżnia. Każda jednostka ludzka posiada inny intelekt i kieruje się różnymi emocjami. W każdym z nas zachodzą odmienne procesy poznawcze i motywacyjne. Jak więc skonstruowana jest psychika, że zachowujemy się zupełnie inaczej w jednej konkretnej sytuacji?

Nauka o człowieku to ekscytująca dziedzina, a publikacja ta powstała w oparciu o własne obserwacje autorki.Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB
MOBI
PDF

Liczba stron: 16

Oceny
0,0
0
0
0
0
0Adrianna Katarzyna Kacińska
Wybrane zagadnienia z zakresu psychologii ogólnej i klinicznej. 
Praca w oparciu o własne obserwacje
Wydawnictwo Psychoskok Konin 2020

Adrianna Katarzyna Kacińska „Wybrane zagadnienia z zakresu psychologii ogólnej i klinicznej. Praca w oparciu o własne obserwacje”

Copyright © by Adrianna Katarzyna Kacińska, 2020

Copyright © by Wydawnictwo Psychoskok Sp. z o.o. 2020

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część niniejszej publikacji nie

 może być reprodukowana, powielana i udostępniana w 

jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody wydawcy.

Redaktor prowadząca: Renata Grześkowiak

Projekt okładki: Kamil Skitek

Autor zrezygnował z korekty wydawnictwa

Skład epub, mobi i pdf: Kamil Skitek

ISBN: 978-83-8119-769-4

Wydawnictwo Psychoskok Sp. z o.o.

ul. Spółdzielców 3, pok. 325, 62-510 Konin

tel. (63) 242 02 02, kom. 695-943-706

http://www.psychoskok.pl/http://wydawnictwo.psychoskok.pl/ e-mail:[email protected]

Wstęp

Od zawsze pasjonowała mnie ludzka psychika traktuje to jak nieodkryty, tajemniczy ląd. Jestem osobą, która patrzy w głąb duszy człowieka i stara się zrozumieć wszystkie zachowania i sytuacje. W niniejszej pracy chcę przedstawić najważniejsze zagadnienia z zakresu psychologii. Nie jestem zawodowym terapeutą, swoją wiedzę opieram głównie na własnych obserwacjach z różnych sytuacji życiowych.

Rozdział pierwszy - Psychologia ogólna

Psychologia jako nauka

1. Etymologia i znaczenie nazwy:

Pochodzi ona z języka greckiego i w znaczeniu dosłownym to "nauka o duszy".

2. Czym zajmuje się psychologia?

Według mnie psychologia to nauka o człowieku, jego rozmaitych zachowaniach w każdej sytuacji. Bada ona  procesy poznawcze, różnice indywidualne, procesy motywacji, świadomość, podświadomość, oraz emocje i uczucia ludzkie.

 Dzielimy ją na:

Psychologię stosowaną i teoretyczną.

Psychologia stosowana to wykorzystywanie zdobytej wiedzy z zakresu psychologii teoretycznej w między innymi: zaburzeniach procesów psychicznych, w rehabilitacji i diagnozie osób z uszkodzeniami ośrodkowego układu nerwowego, korygowaniu zaburzeń relacji międzyludzkich, partnerskich, w wymiarze sprawiedliwości, oraz w problemach szkolno - wychowawczych dzieci i młodzieży.

3. Podstawowe nurty psychologiczne

· humanistyczny

· biologiczny

· poznawczy

· behawiorystyczny

· psychoanalityczny

4. Podstawowe techniki badań psychologicznych

a). Testy psychologiczne i osobowościowe,

b).  Wywiady psychologiczne,

c). Testy inteligencji,

d). Testy werbalne i wykonawcze,

e). Metody projekcyjne.