Nerwica Lękowa i Ja - Adrianna Katarzyna Kacińska-Skitek - ebook
PROMOCJA

Nerwica Lękowa i Ja ebook

Adrianna Katarzyna Kacińska-Skitek

0,0
17,90 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 5,99 zł

lub
-50%
Zbieraj punkty w Klubie Mola Książkowego i kupuj ebooki, audiobooki oraz książki papierowe do 50% taniej.
Dowiedz się więcej.
Opis

 

Nerwica Lękowa i Ja - to kolejna publikacja Adrianny Katarzyny Skitek.

 

Jak sama twierdzi, jest to nawiązanie do pewnego etapu w jej życiu, o którym wspominała już w poprzednich publikacjach.

 

W tej książce autorka bardzo otwarcie i szczerze opowiada o tym, jak stres, ambicje i wiele innych czynników, wpłynęły i zmieniły jej postrzeganie świata i ludzi. 

 

Wyjaśnia, na czym i jak objawiał się u niej długotrwały lęk oraz jak wyglądał proces uzdrawiania. 

 

Publikacja jest dedykowana wszystkim tym, którzy podobnie jak autorka żyją i zmagają się z lękiem i własnymi słabościami. 

 

Do czego doprowadziły nadmierne ambicje?

 

Jak dziś wygląda życie autorki z nerwicą lękową?

 

Czego nauczył ją ten trudny moment życia?

 

Jak przeżycia i problemy emocjonalne, zmieniły jej charakter i relacje z ludźmi?

 

Na te i inne pytania odpowiedź znajdziecie w książce.

 

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB
MOBI
PDF

Liczba stron: 47

Oceny
0,0
0
0
0
0
0
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.Adrianna Katarzyna Skitek
Nerwica Lękowa
i Ja

Wersja Demonstracyjna

Adrianna Skitek Stare Miasto, 2023

Adrianna Katarzyna Skitek „Nerwica Lękowa i Ja”

Copyright © by Adrianna Katarzyna Kacińska-Skitek, 2023

Copyright © by PoradyAdy.pl, 2023

Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Żadna część niniejszej publikacji nie

 może być reprodukowana, powielana i udostępniana 

w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody autorki.

Projekt okładki: Kamil Skitek

Korekta: AdriannaiKamil Skitek

Skład epub, mobi i pdf: Kamil Skitek

ISBN: 978-83-965912-3-4

www.PoradyAdy.pl

Email: [email protected]

Patronaty

https://instagram.com/books_of_shadow

https://wielkopolskasercempolski.pl/

Wstęp

Kochani! 

Książka, którą teraz czytacie, będzie pewnego rodzaju rozwinięciem pewnego etapu w moim życiu, o którym już wspomniałam w swojej publikacji - autobiografii „Jestem, żyję, istnieję”. Chcę przybliżyć Wam mój punkt widzenia życia i zmagania się z  nerwicą lękową. Tę książkę dedykuję wszystkim, którzy żyją w cieniu własnych myśli, obaw i strachu.

Nerwica lękowa to jedno z najczęstszych zaburzeń emocjonalnych, które dotyka wiele osób na całym świecie. Charakteryzuje się nieuzasadnionym i intensywnym lękiem oraz obawami, które utrudniają codzienne funkcjonowanie.

Lęk może mieć różne formy i nasilać się w różnych sytuacjach, takich jak publiczne wystąpienia, spotkania towarzyskie lub codzienne decyzje. Osoby dotknięte nerwicą lękową często doświadczają fizycznych objawów, takich jak duszność, kołatanie serca i poty.

Leczenie nerwicy lękowej jest możliwe i skuteczne, a wiele osób może uzyskać trwałą ulgę po zastosowaniu odpowiedniej terapii. Terapia może obejmować leczenie farmakologiczne, takie jak leki przeciwdepresyjne i leki przeciwlękowe, a także terapię poznawczo-behawioralną, która pomaga zmienić negatywne myśli i zachowania związane z lękiem.

Ważne jest, aby szukać pomocy, jeśli doświadczasz nieuzasadnionego lęku lub obaw, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Skonsultuj się ze swoim lekarzem lub terapeutą, aby uzyskać odpowiednią pomoc i uzyskać kontrolę nad swoim lękiem.

Pamiętaj, że nerwica lękowa jest zaburzeniem, z którym można sobie radzić, a wiele osób może uzyskać trwałą ulgę i prowadzić pełne i zdrowe życie po zastosowaniu odpowiedniej terapii. Nie wstydź się szukać pomocy i walcz o swoje zdrowie emocjonalne.

Rozdział I

To miał być rok szkolny taki jak wszystkie inne. Inauguracja, nowy plan lekcji, podstawa programowa, zajęcia dodatkowe i mój wolny czas, który tak jak zawsze spędzałam w internacie, w towarzystwie koleżanek lub kubka mojej ulubionej kawy. Ten rok miał różnić się tylko tym, że miałam przyswoić o wiele więcej materiału i coraz poważniej myśleć o egzaminie maturalnym. 

Na początku, nie czułam wielkich emocji, ale miałam świadomość tego, że muszę się jeszcze bardziej starać i być wytrwałą w swoich postanowieniach. Wiedziałam, że moja ciężka praca i determinacja w końcu zaowocuje. Byłam gotowa dać z siebie wszystko, aby tylko osiągnąć swój cel i dostać się na wymarzone studia.

Nic innego się wtedy dla mnie nie liczyło. Tuż po pierwszym września zapoznałam się z wszystkimi materiałami naukowymi, lekturami. Przez kilka następnych dni, żartowałam, że to jest powtórka z poprzednich lat szkolnych połączona z nowymi wiadomościami. 

Takie podejście dodawało mi odwagi, sprawiało, że bardziej wierzyłam w siebie i w to, że dam radę sprostać wymaganiom, które zostały mi narzucone przez nauczycieli, a przy okazji spełnić swoje własne oczekiwania. Wtedy wydawało mi się, że jestem niezniszczalna, potrafię przenosić góry i cały świat należy do mnie.

Zaczęłam pracować ponad normę. Moja codzienność została wypełniona po brzegi. Coraz więcej zadań, zajęć, większe wymagania, a czas pędził nieubłaganie. Zaczęło brakować mi dni. Tak mijały tygodnie. Oprócz nauki bieżącej rozpoczęłam przygotowania do matury, zajęcia wyrównawcze, dodatkowe rozprawki, zadania matematyczne, próbne egzaminy ustne z języka polskiego i angielskiego. 

Cały czas aktywnie uczestniczyłam w zajęciach rehabilitacyjnych. Wszystkie zadania wykonywałam w  totalnym pędzie. Nie odczuwałam zmęczenia. Zachowywałam się tak, jakbym była pod wpływem środków odurzających. Nie liczyło się dla mnie nic, poza ambicjami i człowiekiem, któremu w ogóle na mnie nie zależało. 

Koniec Wersji Demonstracyjnej

Dziękuję, że przeczytałaś/eś Moją Książkę! Zachęcam do sprawdzenia pozostałych eBooków, które napisałam.
Znajdziesz je na:

www.PoradyAdy.pl

https://www.facebook.com/SkitekKWebmaster

https://wojownicyzycia.pl/