Wolność by czynić to inaczej - Hipp Claus - książka

Wolność by czynić to inaczej książka papierowa

Hipp Claus

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi dla zakupu od 50,00 zł)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy


Opis

Claus Hipp, twórca znanej marki żywności dla niemowląt i małych dzieci, to człowiek o zaskakujących obliczach.
Jego przedsiębiorstwo produkuje zgodnie z najnowszymi standardami ochrony środowiska, a w pomieszczeniach jego zakładu wiszą na ścianach krzyże. Czy to sprzeczność? W żadnym razie – oba te fakty wyrażają jego podstawowe przekonania zakorzenione w chrześcijaństwie i przeniknięte miłością do przyrody. To, że Claus Hipp jest duchem niezależnym i kontrowersyjnym, uwidacznia się wyraźnie w niekonwencjonalnych pytaniach formułowanych pod adresem polityki zgodnie z mottem: Lękaj się Boga, postępuj uczciwie i nie bój się nikogo.
Mimo licznych sukcesów, jest uważany za osobę skromną i uczciwą, dla której miarę wartości stanowi Dekalog.
Niniejsza książka to szczególny bilans życia tego głęboko wierzącego katolika, menedżera z zasadami, a zarazem malarza i muzyka.
Claus Hipp, ur. w 1938 r. w Monachium, niemiecki przedsiębiorca i dyrektor rodzinnej firmy Hipp, którą przejął po śmierci ojca w 1967 r. i która pod jego kierownictwem stała się jednym z czołowych producentów zdrowej żywności dla dzieci. W latach 1998–2004 prezes Izby Przemysłowo-Handlowej działającej na obszarze Monachium i Górnej Bawarii. Katolik zaangażowany w prace na rzecz ochrony środowiska:
od 2007 r. członek stowarzyszenia Naturallianz powołanego z okazji IX Konferencji stron Konwencji o Różnorodności Biologicznej.
W 2008 r. został konsulem honorowym Gruzji, gdzie - w Tbilisi - wykłada malarstwo abstrakcyjne na Akademii Sztuk Pięknych. Utalentowany malarz (wystawy w Nowym Jorku, Paryżu, Kijowie) i muzyk (obój, rożek angielski), hodowca koni pokazowych.

Liczba stron: 288

Format (wymiary): 14.0x21.0cm

ISBN: 9788376604343

Oceny
0,0
0
0
0
0
0