Ustawa o wdrożeniu niektórych przepisów Unii Europejskiej w zakresie równego traktowania. Komentarz - Krzysztof Śmiszek, Karolina Kędziora, Zofia Jabłońska - ebook

Ustawa o wdrożeniu niektórych przepisów Unii Europejskiej w zakresie równego traktowania. Komentarz ebook

Krzysztof Śmiszek, Karolina Kędziora, Zofia Jabłońska

0,0
149,00 zł

lub
Opis

Publikacja jest pierwszym na polskim rynku wydawniczym komentarzem do ustawy o wdrożeniu niektórych przepisów Unii Europejskiej w zakresie równego traktowania. Została przygotowana przez prawników praktyków, którzy na co dzień stosują jej przepisy w postępowaniach przed polskimi sądami.
Czytelnicy odnajdą w opracowaniu m.in.:
- definicje form dyskryminacji,
- szczegółowe omówienie kwestii procesowych, ułatwiające postępowanie w sprawach o naruszenie zasady równego traktowania,
- wykładnię przepisów materialnych, umożliwiającą prawidłowe skonstruowanie pism procesowych,
- liczne odniesienia do orzecznictwa polskiego, międzynarodowego, a w szczególności do dorobku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
Książka jest przeznaczona dla praktyków prawa - sędziów, adwokatów i radców prawnych. Będzie też przydatnym źródłem wiedzy dla studentów prawa, europeistyki, socjologii, stosunków międzynarodowych, a także dla osób poszukujących argumentacji prawnej w sytuacji spotkania się z nierównym traktowaniem.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB
PDF