Porady duchowe Ojca Pio. Na czas epidemii - Ojciec Pio - ebook

Porady duchowe Ojca Pio. Na czas epidemii ebook

Ojciec Pio

0,0
14,90 zł

lub
Opis

Ojciec Pio – podobnie jak my – przeżył epidemię. Zachorował, ale Pan Bóg wysłuchał jego próśb i obdarzył go łaską powrotu do zdrowia. Możemy uczyć się od niego bezgranicznego zaufania Bogu w każdych okolicznościach życia. Warto w tym celu sięgnąć po jego porady mówiące o tym, jak zmierzyć się z cierpieniem i nie upaść pośród przeciwności losu. Warto razem z nim modlić się za siebie i swoich bliskich. Warto uwierzyć w jego zapewnienie, „że przyjdzie dzień, w którym zaśpiewamy hymny pełne radości naszemu Umiłowanemu”. W książce historia Ojca Pio z czasów epidemii.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB
MOBI

Liczba stron: 43
© Wydawnictwo Serafin, Kraków 2020

© dla wydania elektronicznego Wydawnictwo Serafin, Kraków 2021

Wszelkie prawa zastrzeżone

All rights reserved

Książka ani żadna jej część nie może być przedrukowywana ani w jakikolwiek inny sposób reprodukowana czy powielana mechanicznie, fotooptycznie, zapisywana elektronicznie lub magnetycznie, ani odczytywana w środkach publicznego przekazu bez pisemnej zgody wydawcy.

Cytaty biblijne, o ile nie podano inaczej, za: Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu. Biblia Tysiąclecia, wyd. V, Pallotinum, Poznań 2003

Korespondencja Ojca Pio w tłumaczeniu publikowanym w „Głosie Ojca Pio”

Redakcja, korekta

Joanna Świątkiewicz

Projekt okładki

Jadwiga Burek

Skład wersji elektronicznej

Aneta Łętek

WYDAWCA

Wydawnictwo Serafin, ul. Korzeniaka 16, 30-298 KrakówZakon Braci Mniejszych Kapucynów – Prowincja Krakowska

Wydanie elektroniczne do wydania I

ISBN 978-83-66779-12-9

Zamówienia:

www.e-serafin.pl

tel. 12 623 80 58

Wstęp

Żyjemy w czasach pod wieloma względami podobnymi do tych, w których żył Ojciec Pio. Również sto lat temu pojawił się poważny wirus grypy pandemicznej, zwanej hiszpanką, który w krótkim czasie rozprzestrzenił się po całym świecie. Epidemia nie ominęła Włoch, a choroba dotknęła także Ojca Pio. Pan Bóg wysłuchał jednak jego próśb i obdarzył go łaską powrotu do zdrowia.

Ojciec Pio modlił się nie tylko za siebie, ale także za swoich bliskich. Z chorobą bowiem długo zmagała się jego matka Giuseppa, zaś siostra Felicyta i siostrzeniec Pellegrino zmarli na jej skutek. Mimo tragedii, jaka dotknęła jego rodzinę, Ojciec Pio nigdy nie zwątpił w moc Bożej łaski, czyniącej cuda.

Szczególnie dziś potrzebujemy uczyć się od Ojca Pio bezgranicznego zaufania Bogu w każdych okolicznościach życia. Warto w tym celu sięgnąć po jego porady mówiące o tym, jak zmierzyć się z cierpieniem i nie upaść pośród przeciwności losu. Warto razem z nim modlić się za siebie i swoich bliskich. Warto uwierzyć w jego zapewnienie, „że przyjdzie dzień, w którym zaśpiewamy hymny pełne radości naszemu Umiłowanemu”.

PORADYOJCA PIO

Jak zachować pokój ducha

Pamiętaj o tym, że pokój ducha można zachować nawet pośród wszystkich burz życia teraźniejszego. Wiesz doskonale, że znajdujemy go przede wszystkim poprzez życie w zgodzie z bliskimi i w trosce o ich dobro, ponadto w przyjaźni z Bogiem podczas łaski uświęcającej oraz dzięki chęci zjednoczenia się z Nim, opartej na pewności moralnej, że nie popełniliśmy grzechu śmiertelnego, który zagrażałby naszej duszy. Pokój przychodzi także, gdy odniesiemy zwycięstwo nad światem, nad diabłem i nad własnymi namiętnościami.

Czy teraz możesz zaprzeczyć, że pokój przyniesiony przez Jezusa może być zachowany nie tylko kiedy nasz duch obfituje w pociechy, ale również wtedy, gdy serce jest pogrążone w zgorzknieniu i chaosie, wśród krzyków naszego nieprzyjaciela?

Pietrelcina, 10 października 1914 roku

OJCIEC PIO I EPIDEMIE

tekstbr. Błażej Strzechmiński OFMCap

Ani epidemia hiszpanki, która dotknęła Włochy, nie omijając nawet Ojca Pio, ani plaga gąsienic, która dotarła do San Giovanni Rotondo, rujnując zbiory migdałów, nie odebrały Stygmatykowi wiary w Opatrzność Bożą. Odwołując się do Boga, który jest Panem historii i całego stworzenia, wierzył w moc Jego łaski, czyniącej cuda.