Ostatni świadkowie - Swietłana Aleksijewicz - ebook + audiobook + książka

Ostatni świadkowie ebook i audiobook

Swietłana Aleksijewicz

4,7

Ten tytuł dostępny jest jako synchrobook® (połączenie ebooka i audiobooka). Dzięki temu możesz naprzemiennie czytać i słuchać, kontynuując wciągającą lekturę niezależnie od okoliczności!
Opis

W czasie wielkiej wojny ojczyźnianej zginęły miliony radzieckich dzieci. Rosyjskich, białoruskich, ukraińskich, żydowskich, tatarskich, łotewskich, cygańskich, kozackich, uzbeckich, ormiańskich, tadżyckich. Te, które przeżyły, wojny nie zapomniały nigdy. Dla nich to wspomnienie pierwszego papierosa otrzymanego od Niemca, zapach bzu i czeremchy, zabawa w strzelanie, pierwsze grzyby w lesie, kózka, która miała dawać mleko i zapewnić rodzinie przetrwanie. Ale też sprawy, przed którymi dzieci powinny być chronione – śmierć, cierpienie, brak ojca, okrucieństwo i głód.

Swietłana Aleksijewicz po raz kolejny udziela głosu tym, którzy go dotąd nie mieli. Tym, którzy przez lata byli tylko częścią niemego, anonimowego tłumu, tak zwanej ludności cywilnej, w wielkiej historii zawsze mniej ważnej od żołnierzy.

Genialna reporterka udowadnia, że bez ich pamięci ciągle nie wiemy, czym jest wojna.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
czytnikach certyfikowanych
przez Legimi
czytnikach Kindle™
(dla wybranych pakietów)
Windows
10
Windows
Phone

Liczba stron: 326

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 11 godz. 9 min

Lektor: Wydawcnitwo Czarne

Oceny
4,7 (255 ocen)
192
50
10
2
1
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.
Sortuj według:
kukis

Nie oderwiesz się od lektury

Niezwykle aktualna, szczególnie w świetle ostatnich doświadczeń wojny w Ukrainie.
20
anytyna

Nie oderwiesz się od lektury

Przerażające, ile w tej książce jest cierpienia. Lektura naprawdę warta uwagi.
21
ankand26

Nie oderwiesz się od lektury

bardzo przejmujące historie dorosłych, którzy zostali pozbawieni dzieciństwa przypadającego na lata wojenne. okrutny los, okrutne przeżycia, które odcisnęły piętno na tych ludziach na całe życie. jako matka trójki małych dzieci dodatkowo mocno przeżywałam te opowieści.
00
Aniuffa

Nie oderwiesz się od lektury

Na wojnie dzieci zawsze są ofiara😭Wojny kiedyś się kończą ale trauma w dzieciach a potem dorosłych zostaje na zawsze 😔Polecam wysłuchać tej wstrząsającej książki ❤️‍🩹
00
Zywel

Nie oderwiesz się od lektury

Dla ZSRR oficjalnie WW2 zaczęła się dopiero w 1941 r., ale i tak świadectwa dzieci, które widziały i doświadczyły ogromu cierpienia podczas tych czasów są przerażające. Warto by każdy się zapoznał z lekturą nie tylko z uwagi na sytuację naszych wschodnich sąsiadów
00

Popularność