Odzyskiwanie długów w kryzysie - Grzechnik Łukasz - książka

Odzyskiwanie długów w kryzysie książka papierowa

Grzechnik Łukasz

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy


Opis

Nie jest łatwo skutecznie i zgodnie z prawem ściągać należności, a ta sztuka w warunkach kryzysu gospodarczego staje się jeszcze ważniejsza. Czasami zatory płatnicze mogą spowodować poważne problemy u przedsiębiorcy. Przed taką sytuacją można się obronić, bo część długów, które dzisiaj trapią polskie firmy może być odzyskana – trzeba tylko wiedzieć, w jaki sposób zmusić do zapłaty nierzetelnego kontrahenta. Polskie prawo daje ku temu instrumenty, które odpowiednio zastosowane, przyniosą pożądany skutek.

Odzyskiwanie długów w kryzysie. Przewodnik dla przedsiębiorcy” jest chyba pierwszą tak kompleksową publikacją na polskim rynku, która w sposób przejrzysty i jasny tłumaczy procedury sądowe, zmierzające do odzyskania należności.

Czasem problemów da się uniknąć, jeśli tylko umowa zostanie prawidłowo sformułowana, a ewentualna wierzytelność odpowiednio zabezpieczona. Dlatego Autor zaczyna od omówienia sposobu w jaki należy ustanowić hipotekę czy zastaw rejestrowy – skorzystanie z tych instytucji zawczasu, zmniejsza ryzyko kłopotów w przyszłości.

Co jednak zrobić w sytuacji, gdy dług już jest, a kontrahent płacić nie zamierza? Do którego sądu należy się udać z tym problemem, który rodzaj postępowania wybrać, jak sformułować pozew, jakie wnieść opłaty, jak argumentować przed sądem, by udowodnić, że mamy rację?

Odpowiedzi na wszystkie pytania dostarczy nasza książka, bogato zilustrowana przykładami, popartymi orzecznictwem polskich sądów.

Dodatkowym atutem książki jest dołączona gratis płyta „Zarządzanie wierzytelnościami na CD”, zawierająca komplet pism, formularzy i dokumentów, używanych w procesie odzyskiwania długów.

Liczba stron: 176

Format (wymiary): 16.0x23.5cm

ISBN: 9788325541163

Wydanie: 1

Oceny
0,0
0
0
0
0
0