O przebaczaniu - David W.Schell - ebook

O przebaczaniu ebook

David W.Schell

0,0
15,00 zł

lub
Opis

Światowy bestseller, który odmienił życie milionów ludzi!

Życie jest cudownym darem, który należy chronić i pielęgnować. Złość, rozgoryczenie, którymi się karmimy, zatrzymują proces ozdrowienia i rozwoju duchowego. 35 zasad spisanych przez psychoterapeutę Davida W. Schella, wspaniale zilustrowanych przez R.W. Alleya, może okazać się niezwykle pomocne w nauce wybaczania i pojmowaniu swojego życia jako największego daru.

O przebaczaniu to kolejna po Bądź dla siebie dobry część z serii „Elfie pogotowie”, małych książeczek autoterapeutycznych, które podbiły serca czytelników na całym świecie.

Polskie wydanie w tłumaczeniu wybitnego poety Ernesta Brylla i Marty Bryll

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB
MOBI

Liczba stron: 7

Oceny
0,0
0
0
0
0
0David W. Schell O przebaczaniu ISBN: 978-83-65521-34-7 TYTUŁ ORYGINAŁU: Forgiveness Therapy PRZEKŁAD: Ernest Bryll i Marta Bryll Originally published in the USA under the title Forgiveness Therapy Copyright © 1993 by Abbey Press Saint Meinrad, Indiana Copyright © for the Polish translation by Zysk i S-ka Wydawnictwo s.j., Poznań 2016 All rights reserved Ilustracje: R.W. Alley Opracowanie techniczne okładki i środka książki: Barbara i Przemysław Kida Wydanie I Zysk i S-ka Wydawnictwo ul. Wielka 10, 61-774 Poznań tel. 61 853 27 51, 61 853 27 67, faks 61 852 63 26 Dział handlowy, tel./faks 61 855 06 [email protected] Wszelkie prawa zastrzeżone. Niniejszy plik jest objęty ochroną prawa autorskiego i zabezpieczony znakiem wodnym (watermark). Uzyskany dostęp upoważnia wyłącznie do prywatnego użytku. Rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci bez zgody właściciela praw jest zabronione. Konwersję do wersji elektronicznej wykonano w systemie Zecer.

Przedmowa

„Każdy jest zdania, że przebaczenie to cudowny pomysł, dopóki samemu nie musi się czegoś przebaczyć”. Tak napisał C.S. Lewis1. Niestety, gdy siła przebaczania jest najbardziej potrzebna, słowo „Wybaczam” wydaje nam się obce i niepewne. Czujemy się zniewoleni tym, że mamy wybaczyć, zranieni… A życie jest cudownym darem, który należy chronić i pielęgnować. Złość, rozgoryczenie, którymi się karmimy, zatrzymują proces ozdrowienia i rozwoju duchowego. Niszczymy dar życia. Przegrywamy.

Porady zawarte w O przebaczaniu zainspirowane są książką Getting Bitter or Getting Better: Choosing Forgiveness for Your Own Good (Zgorzknieć czy wydobrzeć: Przebaczenie najlepszym wyborem dla ciebie) tego samego autora. Niech pragnienie zemsty nie przysłania ci światła i mocy miłości. Niech dana przez Boga siła pozwoli ci wybaczyć i nie zamknąć się w goryczy. Korzystaj z tych sentencji do woli. Niektóre z nich mogą stanowić dla ciebie wyzwanie, inne będą zabawą — przeżywaj je po kolei i wzrastaj w pojmowaniu swojego życia jako największego daru.

* C.S. Lewis, Chrześcijaństwo po prostu, tłum. P. Szymczak, Media Rodzina, Poznań 2002. [wróć]

1.

Choć ugiąłeś się od ciosu, przebaczaj. Bo nigdy nie zostałeś złamany. Bo masz w sobie siłę, która pozwala wytrzymać ból i odrodzić się na nowo. Masz ją w sobie i dlatego przebaczaj.

Zapraszamy do zakupu pełnej wersji książki