O biało-czerwonej skarpetce i o skarpetce niebiesko-żółtej, a także o wrednych czerwonych rękawiczkach - Justyna Bednarek - darmowy audiobook

O biało-czerwonej skarpetce i o skarpetce niebiesko-żółtej, a także o wrednych czerwonych rękawiczkach audiobook

Justyna Bednarek

4,6

29 osób interesuje się tą książką

Opis

Wydawnictwo Poradnia K i Havas Creative Group nawiązały współpracę, dzięki której w ramach bestsellerowej serii o przygodach skarpetek autorstwa Justyny Bednarek z ilustracjami Daniela de Latoura powstało nowe, poruszające opowiadanie o wojnie w Ukrainie – i jest już dostępne jako słuchowisko. 

Historia „O biało-czerwonej skarpetce i o skarpetce niebiesko-żółtej, a także o wrednych czerwonych rękawiczkach” to wyjątkowa opowieść, w przystępny sposób opowiadająca dzieciom o niezwykle trudnych i dramatycznych zdarzeniach, których są obecnie świadkami. Historia ma dodać dzieciom otuchy i pokazać, że w bardzo trudnej sytuacji życiowej możemy znaleźć przyjaciół, dzięki czemu nawet okrutny los może się odmienić. 

Opowiadanie ukazało się właśnie w formie krótkiego słuchowiska dla dzieci w wersji polskiej 

i ukraińskiej. W nagraniu wersji polskiej udział wzięli pro bono wyjątkowi artyści: Modest Ruciński, Magdalena Różczka, Mateusz Damięcki, Magdalena Popławska, Magdalena Cielecka, Katarzyna Herman i Anna Smołowik. W wersji ukraińskiej wystąpili znakomici lektorzy z Ukrainy, a część z nich przybyła do Polski po agresji Rosji na ich kraj: Vova Makovskyi, Nadia Pawlyshyn, Volodymyr Matiiuk, Masha Yasynska, Anna Adamovych, Katya Kolesnik, Olga Trembach, Tania Lav.

„Jak wytłumaczyć dzieciom, dlaczego wybuchła wojna i co to dla nas oznacza, jeśli jeszcze toczy się tak blisko nas? Słysząc podobne pytania od swojej córki w naturalny sposób poczułam potrzebę, by pomóc dzieciom to zrozumieć. Tak zrodził się pomysł na akcję, a w kolejnych krokach, gdy podzieliłam się nim w agencji z wielkim zaangażowaniem serc całego zespołu ruszyła machina przygotowań!” – mówi Monika Brzezińska, Group Account Director w Havas Engage Warsaw. 

„Bardzo się cieszę, że zostałam poproszona o napisanie nowego opowiadania. Skarpetki zawsze stają po słusznej stronie i nie inaczej było i tym razem. Mam nadzieję, że sprawią przyjemność i polskim, i ukraińskim dzieciom” – powiedziała Justyna Bednarek

 

„Tak wiele osób postanowiło zaangażować się w nasz projekt całkowicie pro bono, poświęcając swój czas, wiedzę i wkładając w to swoje serca. Dziękuję!   A dzieciakom   życzę   nieograniczonej radości słuchania” – mówi Joanna Bażyńska, szefowa wydawnictwa Poradnia K. 

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 0 godz. 15 min

Lektor: Modest Ruciński, Magdalena Różczka, Mateusz Damięcki, Inga Brzezińska, Magdalena Popławska, Anna Smołowik, Katarzyna Herman, Magdalena Cielecka

Oceny
4,6 (327 ocen)
246
43
20
10
8
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.
Sortuj według:
Nina2007

Nie oderwiesz się od lektury

Bardzo przyjemna lektura obowiązkowa dla dzieci dużo przekazuje mam nadzieję że dzieciaki bedą po nią sięgać
xxmartaxxpich

Nie oderwiesz się od lektury

Jest to niezwykła historia skarpetek. Opowiada o wojnie ale w wesoły sposób, pokazuje że nie wszystkie "Czerwone Rękawiczki" są złe. Niesamowite!!! Uwielbiam historie skarpetek, Przeczytałam prawie wszystkie! Idealne dla dzieci, mój młodszy brat powiedział mi że ta książka jest mega, bardzo mu się podobała (jest to gigantyczny komplement, bo on raczej nie przepada za czytaniem)
81
martaguzewska

Nie oderwiesz się od lektury

super!!!
60
zajac56

Nie oderwiesz się od lektury

była fajna
61
ewezim

Nie oderwiesz się od lektury

Dzieciaki kochają skarpetki i ich przygody. Świetne uzupełnienie kolekcji.
50

Popularność