O kurza twarz! Tom 2 - Justyna Bednarek - audiobook + książka

O kurza twarz! Tom 2 audiobook

Justyna Bednarek

4,8

62 osoby interesują się tą książką

Opis

Drugi tom ciepłej, mądrej i arcyzabawnej nowej serii Justyny Bednarek, uwielbianej i wielokrotnie nagradzanej autorki książek dla dzieci. O czterech temperamentnych kurach, które wprowadzają sporo pozytywnego zamieszania w pięcioosobowej i tylko z pozoru zwyczajnej rodzinie Ogórków.

Gdzie kury mogą jechać na wakacje? Oczywiście – do kurortu! I to nie jakiegoś tam dużego, znanego, gdzie jeżdżą wszyscy, tylko zupełnie wyjątkowego Kurortu Kameralnego w Ulęgałce Górnej, gdzie zwierzęta ‒ a już zwłaszcza kury! – mają szczególne prawa. Rodzina Ogórków (mama, tata i trójka dzieci) pakuje się więc wraz z Augustą, Hildegardą, Belką i Żanetą do ogórkobusa i rusza na zasłużony urlop! Oj, będzie się działo! Brawurowe akcje ratunkowe w wodzie, koncert zawodowej śpiewaczki połączony z niesieniem jaj przez rasowe nioski, walka na śmierć i życie przebiegłej kocicy ze szczekającym kogutem. A z nieba posypią się gwiazdy…!

Seria Kury to napisana z dużą wrażliwością na dziecięcy świat opowieść o tym, że różnorodność jest bogactwem. O wzajemnym szacunku, dystansie do siebie i otwarciu na zaskakującą codzienność. Bez zadęcia, niby na wesoło, ale przecież o ważnych sprawach. Błyskotliwy i zabawny tekst niepowtarzalnej Justyny Bednarek doskonale uzupełniają brawurowe ilustracje Niki Jaworowskiej-Duchlińskiej.

Justyna Bednarek

Justyna Bednarek – autorka kilkudziesięciu książek dla dzieci, które od lat cieszą się wielką popularnością wśród czytelników i zdobywają uznanie krytyków literackich, co potwierdza duża liczba nagród i nominacji w prestiżowych konkursach literackich. Jej „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” zdobyły Nagrodę Literacką m.st. Warszawy, a „Zielone piórko Zbigniewa” zostało uhonorowane tytułem Książki Roku 2020 Polskiej Sekcji IBBY oraz Nagrodą im. Ferdynanda Wspaniałego.

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 2 godz. 1 min

Lektor: Julia Łukowiak

Oceny
4,8 (81 ocen)
69
11
1
0
0
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.
Sortuj według:
limomanka

Dobrze spędzony czas

Dobrze się bawiliśmy zarówno my - rodzice, jak i 7-latek i 3-latka 😊
10
pawelkuro

Nie oderwiesz się od lektury

Kury i Ogórki rządzą!!! rodzinnie polecamy - słuchane z uśmiechem na buzi!
10
rutatuta

Dobrze spędzony czas

Super ❤️❤️🏅🥇
10
Julia_mistrz

Nie oderwiesz się od lektury

Ciekawa.
10

Popularność