Wydawca: Kolegium Europy Wschodniej Kategoria: Humanistyka Język: polski

Nowa Europa Wschodnia 5/2013 ebook

Opracowanie zbiorowe  

(0)

Ebooka przeczytasz na:

Kindlu MOBI
e-czytniku EPUB kup za 1 zł
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka Nowa Europa Wschodnia 5/2013 - Opracowanie zbiorowe

Nowa Europa Wschodnia prezentuje numer na pięciolecie swojego istnienia, a w nim między innymi:

  • Gruzja: po rewolucji, po wojnie, przed wyborami.
  • Jan Brodowski: Kto wygra jesienne wybory prezydenckie w Gruzji? Czy te same ośrodki badawcze, które dziś wskazują na znaczną przewagę Gruzińskiego Marzenia, nie zapowiadały przed wyborami parlamentarnymi w październiku 2012 roku zdecydowanego zwycięstwa Zjednoczonego Ruchu Narodowego?
  • Gigi Ugulawa, mer Tbilisi z ramienia Zjednoczonego Ruchu Narodowego: Prędko do władzy nie wrócimy.
  • Gia Nodia o ekipie Saakaszwilego: Największym ich błędem było to, że zachowywali się, jakby mieli rządzić wiecznie, przywykli do myśli, że opozycja im nie zagraża i że są niepokonani. Pycha otoczenia Saakaszwilego była jednym z głównych powodów utraty przez nich popularności.
  • Wojciech Konończuk o Partnerstwie Wschodnim: Moskwa uważa, że we wspólnym sąsiedztwie toczy się geopolityczna rywalizacja, z której zwycięsko może wyjść tylko jedna strona.
  • Adam Balcer o roli Iranu na obszarze poradzieckim: Iran pogodzony z Zachodem mógłby ustanowić strategiczne partnerstwo z podobną do niego Turcją.
  • Andrzej Grajewski o dialogu polskiego kościoła i rosyjskiej cerkwi: W kierowanym przez Cyryla Patriarchacie zwyciężył pogląd, aby dialogu z katolikami nie uzależniać od rozwiązania kwestii spornych.

Ponadto:

Rozmowy z Eduardem Limonowem i Józefem Henem, reportaż o tym, dlaczego Odessa stała się stolicą radzieckiego humoru, opowieści o białoruskim kinie i o tym, czym zawinił ormiański poeta Czarenc.

Opinie o ebooku Nowa Europa Wschodnia 5/2013 - Opracowanie zbiorowe