Nowa Europa Wschodnia 5/2013 -  - ebook

Nowa Europa Wschodnia 5/2013 ebook

0,0
12,00 zł

lub
-50%
Zbieraj punkty w Klubie Mola Książkowego i kupuj ebooki, audiobooki oraz książki papierowe do 50% taniej.
Dowiedz się więcej.
Opis

Nowa Europa Wschodnia prezentuje numer na pięciolecie swojego istnienia, a w nim między innymi:

  • Gruzja: po rewolucji, po wojnie, przed wyborami.
  • Jan Brodowski: Kto wygra jesienne wybory prezydenckie w Gruzji? Czy te same ośrodki badawcze, które dziś wskazują na znaczną przewagę Gruzińskiego Marzenia, nie zapowiadały przed wyborami parlamentarnymi w październiku 2012 roku zdecydowanego zwycięstwa Zjednoczonego Ruchu Narodowego?
  • Gigi Ugulawa, mer Tbilisi z ramienia Zjednoczonego Ruchu Narodowego: Prędko do władzy nie wrócimy.
  • Gia Nodia o ekipie Saakaszwilego: Największym ich błędem było to, że zachowywali się, jakby mieli rządzić wiecznie, przywykli do myśli, że opozycja im nie zagraża i że są niepokonani. Pycha otoczenia Saakaszwilego była jednym z głównych powodów utraty przez nich popularności.
  • Wojciech Konończuk o Partnerstwie Wschodnim: Moskwa uważa, że we wspólnym sąsiedztwie toczy się geopolityczna rywalizacja, z której zwycięsko może wyjść tylko jedna strona.
  • Adam Balcer o roli Iranu na obszarze poradzieckim: Iran pogodzony z Zachodem mógłby ustanowić strategiczne partnerstwo z podobną do niego Turcją.
  • Andrzej Grajewski o dialogu polskiego kościoła i rosyjskiej cerkwi: W kierowanym przez Cyryla Patriarchacie zwyciężył pogląd, aby dialogu z katolikami nie uzależniać od rozwiązania kwestii spornych.

Ponadto:

Rozmowy z Eduardem Limonowem i Józefem Henem, reportaż o tym, dlaczego Odessa stała się stolicą radzieckiego humoru, opowieści o białoruskim kinie i o tym, czym zawinił ormiański poeta Czarenc.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB
MOBI
Oceny
0,0
0
0
0
0
0
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.