Miesięcznik Znak. Marzec 2012 -  - ebook

Miesięcznik Znak. Marzec 2012 ebook

0,0
10,00 zł

-50%
Zbieraj punkty w Klubie Mola Książkowego i kupuj ebooki, audiobooki oraz książki papierowe do 50% taniej.
Dowiedz się więcej.
Opis

TEMAT MIESIĄCA: W szkole o seksie. Edukować czy wychowywać?
Zwolennicy edukacji seksualnej podkreślają, jak ważna dla młodzieży jest wiedza. Przeciwnicy zaś wskazują, że od informacji cenniejsze są wartości. W międzyczasie uczniowie narzekają na poziom szkolnych zajęć i czerpią informacje o seksualności z Internetu. Czy wolno nam nie edukować?

DEBATY
Czy dziennikarze są nam jeszcze potrzebni? Informacje zdobywamy i przekazujemy sobie sami, komentarze anonimowych internautów czytamy równie chętnie jak teksty zawodowych publicystów. Jaka będzie przyszłość mediów? W czyje ręce trafi czwarta władza?

IDEE
Do niedawna uważano, że rozwój nauk szczegółowych przyczynił się do odczarowania świata – zracjonalizował go i odarł z sakralności. Dziś coraz częściej mówi się o ponownym jego zaczarowaniu, tym razem już nie przez religię, a przez
naukę. Jak rozumieć tę przekorną tezę?

LUDZIE – KSIĄŻKI – ZDARZENIA
Havel wprowadził do języka polityki słowa: prawda, miłość, sumienie i moralność. Czy w Czechach ziściła się jedna z najstarszych utopii – „rządy filozofów”?

Ebooka przeczytasz w dowolnej aplikacji obsługującej format:

PDF
Oceny
0,0
0
0
0
0
0
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.