Wydawca: Znak Kategoria: Humanistyka Język: polski

Miesięcznik Znak. Grudzień 2012 ebook

Opracowanie zbiorowe  

(0)

Ebooka przeczytasz na:

komputerze PDF
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Pobierz fragment dostosowany na:

Zabezpieczenie: watermark

Opis ebooka Miesięcznik Znak. Grudzień 2012 - Opracowanie zbiorowe

TEMAT MIESIĄCA: TEN OSTATNI KONIEC ŚWIATA

Różne wizje końca stały się tak stałym i powtarzalnym elementem naszej kultury, że trudno wierzyć w ich ostateczność, wziąć je dosłownie, bez cudzysłowu. Której z tych wizji zawierzyć? Wokół której budować naszą duchowość?

DEBATY

Europa przechodzi kryzys, nie tylko ekonomiczny, lecz także mentalny, kryzys europejskiej świadomości. Dlaczego tak się stało i co dalej z Unią? Timothy Garton Ash przypomina burzliwą historię zjednoczenia Europy i szuka odpowiedzi

Ponadto: Wiara zaangażowana społecznie

Grudzień i Boże Narodzenie to okazja, żeby zastanowić się jeszcze raz, co to znaczy, że Bóg przychodzi w człowieku bezbronnym, potrzebującym opieki, w dziecku. Łatwo niestety przy tym popaść w pułapkę jednorazowej dobroczynności. Jakiego zaangażowania ludzi wierzących potrzeba dziś w naszym społeczeństwie?

IDEE

Opinie na temat kryzysu wiary powtarzane są nader często i łatwo można przejść nad nimi do porządku dziennego. Jaki ma to wpływ na kształt i kierunek teatralnego dyskursu, a jaki na możliwości budowania w teatrze poczucia wspólnotowości?

KULTURA

Spuścizna i rozległość zainteresowań Jerzego Turowicza budzą podziw. Z okazji stulecia urodzin redaktora naczelnego „Tygodnika Powszechnego” piszemy o tym, jakim był człowiekiem, katolikiem i dziennikarzem.

Opinie o ebooku Miesięcznik Znak. Grudzień 2012 - Opracowanie zbiorowe