Magazyn Literacki KSIĄŻKI 2/2015 - - darmowy ebook

Magazyn Literacki KSIĄŻKI 2/2015 ebook

3,0
0,00 zł

-50%
Zbieraj punkty w Klubie Mola Książkowego i kupuj ebooki, audiobooki oraz książki papierowe do 50% taniej.
Dowiedz się więcej.
Opis

Zagrożenia i wyzwania
W tym wydaniu podsumowujemy miniony rok na rynku książki szkolnej. A nie był to dobry rok dla segmentu publikacji szkolnych, szczególnie dla podmiotów operujących w obszarze podręczników do nauczania wczesnoszkolnego.
Jest to jednak zaledwie początek okresu słabszej koniunktury dla tej części rodzimej branży wydawniczej – pisze Paweł Waszczyk. W efekcie wprowadzenia rządowego
podręcznika straty z przychodów wydawców z tego tytułu można szacować na 25-30 mln zł. Fakt ten nie pozostał bez znaczenia dla kondycji segmentu detalicznej sprzedaży książek, przede wszystkim dla sektora księgarń indywidualnych. Ich ubiegłoroczne straty sięgały średnio 10-15 proc., a w ujęciu ogólnym, uwzględniając utratę przychodów z oferty około edukacyjnej (w tym przyborów szkolnych), nawet 20 proc.

Ukłon w stronę cienia
Niby nic dziwnego, 94 lata, biologiczna kolej rzeczy. Ale faktem pozostaje, że wraz z tą śmiercią zamyka się jeden z etapów polskiego życia literackiego. Zrobiło się smutniej. Literaturą żyła od zawsze, choć nim z dziennikarki przekwalifikowała się na prozaiczkę, przeszła cierniową drogę – tak Krystynę Nepomucką wspomina Tadeusz Lewandowski

Wena w gimnazjum
Napisanie całej książki zajęło mi około dwóch lat, ale oczywiście nie pisałam przez cały ten czas, a głównie w wakacje i w weekendy, czasami także wieczorami w tygodniu. Jak na złość bardzo często natchnienie męczyło mnie najbardziej akurat wtedy, kiedy zupełnie nie mogłam poświęcić się pisaniu. Rekordowo wielką wenę miałam w trzeciej klasie gimnazjum, tuż przed finałami trzech olimpiad… Na dodatek przez te dwa lata nie zajmowałam się pisaniem tylko i wyłącznie „Władcy Piasków”. Jako szesnastolatka zakończyłam pisanie całej historii. Potem tylko dopracowywałam wątki, szlifowałam całość, by była jak najlepsza. I wreszcie jako siedemnastolatka doprowadziłam do jej wydania – zapraszamy do lektury wywiadu z Elizą Drogosz, autorką powieści „Władca Piasków”


Książki miesiąca

 • „Mała zagłada” Anny Janko
 • „Praecepta politicaw toruńskim ratuszu” Katarzyny Kolendo-Korczak
 • „Listy” Kurta Vonneguta
 • „Słowacja – góry dla niecierpliwych” Dariusza Jędrzejewskiego

Proponujemy również:

 • Wydarzenia
 • Fotoreportaż z gali wręczenia Nagród „Magazynu Literackiego
  KSIĄŻKI”
 • Bestsellery lutowe z komentarzem Krzysztofa Masłonia
 • Na-molny książkowiec - felieton Tadeusza Lewandowskiego
 • Między wierszami - felieton Tomasza Zaperta
 • Koszyk z książkami
 • Felieton Marka Ławrynowicza
 • kilkadziesiąt recenzji nowości wydawniczych

 

Ebooka przeczytasz w dowolnej aplikacji obsługującej format:

PDF
Oceny
3,0 (1 ocena)
0
0
1
0
0
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.

Popularność