Magazyn Literacki KSIĄŻKI 10/2015 - - darmowy ebook

Magazyn Literacki KSIĄŻKI 10/2015 ebook

3,0
0,00 zł

-50%
Zbieraj punkty w Klubie Mola Książkowego i kupuj ebooki, audiobooki oraz książki papierowe do 50% taniej.
Dowiedz się więcej.
Opis

Ranking drukarń
Tradycyjnie na jesień i redakcja „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” ogłasza wyniki rankingu najlepszych w Polsce drukarń dziełowych. Już po raz dwunasty poprosiliśmy wydawców o ocenę współpracy z rodzimymi zakładami drukarskimi. W odpowiedzi nadeszło 81 głosów oddanych na 22 drukarnie. O tym, które miejsce zajmuje drukarnia, decydują liczba oddanych głosów i punkty. Przyznaje się je za pięć cech: jakość wykonywanej produkcji, terminowość realizowania zleceń, elastyczność na prośby i sugestie klienta, jakość kontaktów interpersonalnych oraz z satysfakcja z zakresu świadczonych usług. Nasz ranking wskazuje największe zalety drukarń, a jednocześnie cele, które wymagają ciągłego udoskonalania. Mamy nadzieję, że ranking stanowi ważną wskazówkę dla wydawców przy wyborze partnera, który stworzy najwyższą jakość dla ich prac.

Kotwica, która nie pozwala odpłynąć
Zaczęłam pisać „Annę May” we wrześniu 2012 roku, a skończyłam w listopadzie 2014 roku, czyli łącznie trwało to dwa lata, oczywiście z milionem przerw i załamań, ponownych powrotów. Sama fabuła powstawała wcześniej, wraz z narodzinami mojej córki, Elżbiety. Byłam w ciąży i czytałam wszystko, co mi wpadło w ręce, w tym całe mnóstwo literatury kobiecej. Mówi się, że kobiety w tym okresie są bardziej „pobudzone” i można powiedzieć, że ja właśnie taka byłam. Przyśniła mi jedna scena z „Anny May” i po prostu, bez większego zastanowienia, zaczęłam pisać. Cała „Anna May” to jest spontaniczne pisanie. To taka wewnętrzna potrzebna wyrzucenia z siebie pewnej historii – z Agnieszką Opolską, autorką powieści „Anna May”, laureatką konkursu Literacki Debiut Roku, rozmawia Ewa Tenderenda-Ożóg

 

Książki miesiąca

 • „Honor mi nie pozwala” Wacława Holewińskiego
 • „Sąsiedzi naziści” Erica Lichtblaua
 • „Frassati Gawrońscy” Jacka Moskwy i Krystyny Kalinowskiej-Moskwy
 • „Dialogi o naprawie Rzeczypospolitej” Krzysztofa Szczerskiego 
  i Leszka Sosnowskiego

 

Proponujemy również:

 • Wydarzenia
 • Bestsellery z komentarzem Krzysztofa Masłonia
 • Fragment książki
 • Na-molny książkowiec - felieton Tadeusza Lewandowskiego
 • Między wierszami - felieton Tomasza Zaperta
 • Obrona Münchhausena - felieton Marka Ławrynowicza
 • recenzje nowości wydawniczych

 

Ebooka przeczytasz w dowolnej aplikacji obsługującej format:

PDF
Oceny
3,0 (1 ocena)
0
0
1
0
0
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.

Popularność