Mafia sycylijska. Prawdziwa historia - Anna Płotkowska - audiobook

Mafia sycylijska. Prawdziwa historia audiobook

Anna Płotkowska

4,3

Opis

Temat sycylijskiej mafii od dawna wzbudza gorące emocje i stanowi inspirację dla wielu twórców zainteresowanych tajemniczą organizacją silnie związaną ze strukturami władzy i biznesu. Jednych z nas już samo słowo "mafia" napawa strachem, drugich fascynuje i pozwala puścić wodze fantazji na temat mafijnego honoru i postępowania według ściśle określonego kodeksu. Jak jednak wygląda to w rzeczywistości?

Niniejsza pozycja przedstawia historię i proces rozwoju sycylijskiej mafii, jednocześnie odsłaniając przed słuchaczem prawdziwy obraz włoskiej Cosa Nostry. Audiobook przybliża przyczyny powstania tej potężnej organizacji przestępczej, omawia ukształtowaną przez dekady strukturę i zasady funkcjonowania. Wskazuje, jakimi metodami mafia z biegiem lat poszerzała swoje wpływy i eliminowała przeciwników.

Jeśli zastanawia Cię skąd sycylijska Cosa Nostra czerpie swoje dochody, jak przebiega rytuał przyjęcia nowych członków albo jak wygląda 7 reguł udanego biznesu wg bossów mafii, jest to publikacja dla Ciebie. Dowiesz się z niej także w jaki sposób mafia sabotuje państwo, jakie działa przeciw niej wytaczają politycy, a także który z tzw. „capo dei capi” był najbrutalniejszym z sycylijskich bossów.

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 2 godz. 26 min

Lektor:

Oceny
4,3 (12 ocen)
8
1
2
1
0
Sortuj według:
HollyR

Nie oderwiesz się od lektury

Bardzo ciekawa książka. Polecam!
30
Magdalife25

Nie oderwiesz się od lektury

Historia mafii to chyba najciekawszy temat ostatnich lat. Dla mnie to fascynujące, że Włosi stworzyli tak potężną organizację przestępczą.
20
modernhippie

Nie oderwiesz się od lektury

Interesujące opracowanie historii mafii. Sporo nowych rzeczy się dowiedziałem. Polecam. Lektor na plus.
10
agavax

Z braku laku…

Setki dat i nazwisk , tylko gole fakty. Trudne do słuchania .
00
Moniqueen24

Nie oderwiesz się od lektury

Super, ciekawe.
00

Popularność