Grecja. Gorzkie Pomarańcze - Dionisios Sturis - audiobook

Grecja. Gorzkie Pomarańcze audiobook

Dionisios Sturis

4,3

16 osób interesuje się tą książką

Opis

OSOBISTA OPOWIEŚĆ O GRECJI.

Rozszerzone wydanie książki nominowanej do nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Polski reporter z greckimi korzeniami, wychowane w Polsce trzecie dziecko Polki i Greka, szuka odpowiedzi na pytania o kryzys w kraju swoich przodków. Szuka też czegoś jeszcze – własnej tożsamości i zrozumienia powikłanej historii swojej rodziny. Dzięki tej mieszance reportażu, wspomnień i narracji podróżniczej Sturis jak żaden inny polski autor przybliża rodzimemu czytelnikowi współczesną Grecję. Ale to coś więcej niż przewodnik po kraju i jego historii.

 

„Autor "Gorzkich Pomarańczy", choć częściowo obcy, w portretowaniu Grecji po mistrzowsku unika folkloru. Prezentuje ostre spojrzenie i zachowuje dystans konieczny do prawidłowego opisania zbiorowej świadomości, naszych greckich obsesji, stylu życia i trwającej dziejowej transformacji. Sturis konfrontuje się z własną przeszłością, a przed greckimi czytelnikami stawia lustro jednak nie to zaczarowane, które powie nam, że jesteśmy najpiękniejsi na świecie, a zwierciadło, które odbija naszą prawdziwą twarz” napisał o greckim wydaniu tej książki Tasos Tsakiroglou, recenzent „Efimerida ton syntakton”.

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 7 godz. 31 min

Lektor: Dionisios Sturis

Oceny
4,3 (341 ocen)
181
108
38
13
1
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.
Sortuj według:
missjustyna

Nie oderwiesz się od lektury

Świetna książka, słuchałam audiobooka i nie mogłam się oderwać. Zupełnie inaczej spojrzałam na Grecję, czekam na kolejne książki.
20
kszyy

Nie oderwiesz się od lektury

Poruszająca opowieść. Pisana z czułością i uważnością! A głos autora wspaniały.
20
justysiaj

Nie oderwiesz się od lektury

Ciekawa opowieść o współczesnej Grecji. Ze szczególnym zainteresowaniem wysłuchałam wątków o Grekach mieszkających niegdyś w Polsce. Chętnie przeczytam lub wysłucham innych książek tego autora.
10
Gabbihp

Nie oderwiesz się od lektury

Wspaniała lekturam. Nie spodziewałam się, że tak mozaika z Grecji może być tak fascynująca. Pełna uczuć, intryg, ludzkości. Obym znalazła więcej takich książek!
10
bilek1977

Dobrze spędzony czas

Wysłuchałam audiobooka z dużą przyjemnością. Chętnie sięgnę po kontynuację.
10

Popularność