Ferdynand Porsche. Inżynier Hitlera i jego następcy - Renata Pawlak, Monika Balińska - audiobook

Ferdynand Porsche. Inżynier Hitlera i jego następcy audiobook

Renata Pawlak, Monika Balińska

5,0
24,90 zł

lub
Opis

"Próbowałem znaleźć swój wymarzony samochód sportowy. Nie istniał, więc sam go sobie zbudowałem"

Wysyłając Ferdynanda Porschego na inspekcję na front wschodni, Hitler przydzielił mu swojego osobistego pilota. Chciał mieć gwarancję, że Ferdynand dotrze cało na miejsce i bezpiecznie powróci. Jak sam mawiał, miał wielu generałów, ale tylko jednego Porsche. Kim jest ten niezwykły inżynier i jak rozpoczęła się jego przygoda z motoryzacją? Czy dochody uzyskane przez ród Porschów dzięki współpracy z niemiecką machiną zbrojeniową stały się podstawą do stworzenia rodzinnej firmy? Czy Porsche ukradł pomysł na mały samochód czeskiej Tatrze? Jak wyglądały początki światowej motoryzacji? W jaki sposób III Rzesza i Związek Radziecki weszły w posiadanie technologii produkcji taśmowej wymyślonej przez Henry’ego Forda? Czy współpraca z amerykańskimi korporacjami pozwoliła Stalinowi wygrać wojnę z Hitlerem? Jak powstało logo samochodów Audi, czyli słynne nachodzące na siebie kręgi? Dlaczego fabrykę samochodów Volkswagen wybudowano w okolicach dzisiejszego Wolfsburga? To tylko niektóre z zagadnień omówionych w tej książce.

Życie Ferdynanda Porschego to historia człowieka, który swój sukces osiągnął przede wszystkim dzięki ogromnej pasji oraz ciężkiej pracy. Początkowo musiał się mierzyć także z oporem ze strony własnego ojca, który nie podzielał pasji syna. Przyszło mu żyć w trudnych czasach. Dlaczego człowiek, który od początku uważany był za apolitycznego idealistę, tak szybko zaczął współpracę z nazistowskim rządem Adolfa Hitlera? Jaki wkład miał Porsche w rozwój popularnych dzisiaj modeli hybrydowych i elektrycznych? Jak wyglądały narodziny słynnego „garbusa”, który produkowany był jeszcze w XXI wieku, czyli blisko pięć dekad po śmierci swojego twórcy? W naszej publikacji skupiliśmy się również na biznesowych aspektach rozwoju Porsche i Volkswagena w drugiej połowie XX wieku i pierwszej dekadzie obecnego stulecia.

Audiobooka posłuchasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

MP3 (spakowane ZIP)

Czas: 8 godz. 54 min

Lektor: Jarosław Łukomski

Oceny
5,0 (1 ocena)
1
0
0
0
0
Sortuj według:
HollyR

Nie oderwiesz się od lektury

Wyczerpująca wiele tematów biografia nie tylko założyciela firmy Porsche, ale także następców. To akurat mi bardzo odpowiada, że historia nie skończyła się na śmierci Ferdynanda, bo dalsze losy firmy, powstawania nowych modeli samochodów, no i walki między spadkobiercami są fascynującym tematem. Dużo opisów wynalazków Ferdynanda, jego droga do momentu, gdy założył własną firmę - są bardzo ciekawie opisane. Ci, którzy lubią opisy mechanizmów (ja mniej) znajdą tam coś dla siebie. Związki z Hitlerem i powstanie słynnego garbusa bardzo interesująco opisane. Duża też pochwała dla lektora, bo czyta naprawdę świetnie.
10


Podobne