Ekonomika szpitala – uwarunkowania, elementy, zasady - Witczak Izabela - ebook

Ekonomika szpitala – uwarunkowania, elementy, zasady ebook

Witczak Izabela

0,0
65,00 zł

Opis

Książka Izabeli Witczak stanowi nietuzinkowy przewodnik po meandrach ekonomiki współczesnego szpitala w gospodarce rynkowej. Wzmagająca się konkurencja na rynku usług ochrony zdrowia zmusza menedżerów szpitali do myślenia w kategoriach nowoczesnego zarządzania, zapewnienia prze­trwania i rozwoju w warunkach wysokiej niepewności i ryzyka działania. Dotyczy to nie tylko menedżerów niepublicznych przedsiębiorstw medycz­nych. Także zarządzający publicznymi szpitalami coraz częściej zmuszani są do myślenia o swoich placówkach jako o przedsiębiorstwach medycz­nych, zmagających się z trudnościami finansowymi, z zapewnieniem ciągłości świadczeń szpitalnych, godzeniem celów społecznych i ekonomicznych.

Pozycja ta jest przeznaczona przede wszystkim dla „innowacyjnego menedżera" szpitala w Polsce, zwłaszcza niepublicznego. Jednak z nowoczesnej wiedzy o ekonomice szpitala mogą i powinni czerpać również zarządzający placówkami publicznymi. Jestem przekonana, że książka ta spełni oczekiwa­nia wielu innowatorów w przedsiębiorstwach medycznych, może być z powodzeniem wykorzystania przez praktyków oraz w dydaktyce przedmiotu „ekonomika przedsiębiorstwa medycznego".

Nietypowe i rzadko spotykane w literaturze z zakresu ochrony zdrowia podejście Autorki, inteligentne łączenie teorii z praktyką polską, wykorzystanie dorobku teoretycznego tak z dziedzin zarządzania jak i mikroekonomii, niedostępny na rynku wydawniczym bogaty materiał faktograficzny ilustrujący są­dy Autorki - to tylko niektóre z walorów tej pracy. Także ogromny nacisk i wszechstronna analiza wpływu systemu kontraktowania świadczeń zdrowot­nych w Polsce (i na świecie) na działania i strategie szpitali stanowi o wyjątkowości tej pozycji.
Zapraszam do lektury.
Z recenzji prof. dr hab. Doroty Korenik

Ebooka przeczytasz w dowolnej aplikacji obsługującej format:

PDF