Czarny łabędź. Jak nieprzewidywalne zdarzenia rządzą naszym życiem - Nassim Nicholas Taleb - audiobook

Czarny łabędź. Jak nieprzewidywalne zdarzenia rządzą naszym życiem audiobook

Nassim Nicholas Taleb

4,3

86 osób interesuje się tą książką

Opis

NAJBARDZIEJ PROROCZA KSIĄŻKA XXI WIEKU!

Co łączy wynalazek wynalazek koła, zagładę Pompejów, krach na Wall Street, Harry'ego Pottera i Internet? Dlaczego wszyscy prognostycy są oszustami? Co miłośnicy Katarzyny Wielkiej mogą nam powiedzieć o prawdopodobieństwie? Dlaczego nigdy nie powinieneś gonić ruszającego pociągu ani wierzyć codziennym gazetom?

Bestsellerowa książka Nassima Nicholasa Taleba analizuje zjawisko Czarnych Łabędzi: niespodziewanych wydarzeń, które spadają na nas nagle i odciskają ogromne piętno na naszym życiu. Czy to będzie wybuch I wojny światowej, dojście Hitlera do władzy, zamachy z 11 września 2001 roku w Nowym Jorku, kryzys finansowy 2008 roku czy aktualna pandemia koronawirusa Covid-19, wydarzenia te całkowicie zmieniają podstawy naszego życia. Ich wpływ na los świata jest ogromny, ale są niemożliwe do przewidzenia, dopiero po ich wystąpieniu staramy się je zracjonalizować.

"Połączenie niskiej przewidywalności i znacznych skutków dla otaczającej rzeczywistości czyni Czarnego Łabędzia wielką zagadką" - pisze Nassim Nicholas Taleb. I proponuje czytelnikowi rozwiązanie tej zagadki. Jego książka to niezmiernie ważna lektura dla wszystkich, którzy chcą żyć świadomie w dzisiejszym, pełnym niepewności i niebezpieczeństw, szybko zmieniającym się świecie.

„Najbardziej proroczy głos ze wszystkich".

GQ

„Ta książka zmieniła współczesne myślenie".

The Times

„Czarny Łabędź zmienił mój pogląd na to, jak działa świat".

Daniel Kahneman, laureat Nagrody Nobla

Ponad 3 mln sprzedanych egzemplarzy na świecie.

Przetłumaczona na 33 języki!

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 18 godz. 53 min

Lektor: Nassim Nicholas Taleb

Oceny
4,3 (224 oceny)
127
55
29
10
3
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.
Sortuj według:
MaciejPiorecki

Dobrze spędzony czas

Idea książki genialna i zaskakująca natomiast sposób przedstawienia myśli skompilowany i niejasny dla osób nie związanych z poruszanym tematem
20
myblipe

Całkiem niezła

Autor używa dużej ilości pojęć z statystyki, osoba nie mająca o niej pojęcia może czuć się zagubiona. Niemniej, mimo iż statystyka jest jednym z filarów tej publikacji autor używa jej wyrywkowo i pochopnie, tam gdzie autorowi pasuje tam wkleja wyniki badań i powołuje się na konkretne źródła, innym zaś razem są to informacje mówiąc kolokwialnie „z instytutu z du..”. Książka rozwleczona, można było spokojnie to napisać dużo krócej, ale samo zwrócenie uwagi na platonizm jakim mamy zwyczaj się kierować jako ludzie jest warte przejrzenia.
10
Curtix

Nie oderwiesz się od lektury

Bardzo dobra książka skłaniająca do spojrzenia na świat z zupełnie innej perspektywy.
10
bchruslinski

Nie oderwiesz się od lektury

Polecam
00
gracz665

Nie oderwiesz się od lektury

Super perspektywa
00

Popularność