Ćwiklińscy - Fiett Marianna Klara - książka

Ćwiklińscy książka papierowa

Fiett Marianna Klara

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi dla zakupu od 50,00 zł)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy


Opis

Bohaterem niniejszej książki jest… nazwisko Ćwikliński. To barwna, wielowątkowa opowieść o reżyserze z Kanady, który wyrusza w podróż po terenach dawnych polskich Kresów, aby odkryć ślady swoich przodków i nakręcić film. Marianna Klara Fiett stworzyła coś na kształt genealogicznego silva rerum: to jednocześnie opowieść o poszukiwaniach głównego bohatera, zbiór faktów i informacji historycznych, wyjątków z ksiąg wieczystych i metrykalnych, zdjęcia, mapy, anegdoty i dygresje. Reżyser ma na celu likwidowanie białych plam w historii rodu Ćwiklińskich. Czy mu się to uda?

"Książka Marianny Klary Fiett to nie tylko opowieść o Ćwiklińskich, to również zachęta dla nas wszystkich: Kowalskich, Wiśniewskich, Nowaków – spójrzcie wstecz, odkryjcie siebie, a może odnajdziecie w tej przeszłości inspirację, otuchę, a nawet pomoc. (…) Proza Marianny Klary Fiett jest związana z realnym życiem, nawet wówczas, gdy dotyczy przeszłości. Jest to wizja syntetyczna, ukazująca rzeczywistość nie tyle w skrócie, co w ognisku filmowej kamery, w ujęciu równocześnie ogólnym i konkretnym, jak i wydobywającym najważniejsze szczegóły."
Andrzej Zaniewski

"(…) mały słownik „klanu” Ćwiklińskich i cały szereg smakowitych scenek reportażowych i dydaktyczno-dygresyjnych."
Jan Z. Brudnicki

Marianna Klara Fiett z d. Stępniewska, urodziła się w pierwszej połowie XX wieku na Lubelszczyźnie.

Z wykształcenia „chemik wierzący, ale niepraktykujący”. Zawód – nauczyciel akademicki, dr n. tech. w dziedzinie rentgenokrystalografii.

Na emeryturze napisała kilka książek, z których wydane zostały tomik poezji "Orfeuszu, ja pójdę pierwsza…" (wyd. Nowy Świat) i powieść "W cieniu drzewa Yggdrasil" (wyd. Eneteia) oraz jej tłumaczenie na niemiecki "Im Schatten von Yggdrasil" (wyd. Eneteia i Faustus, na obszar Niemiec, Szwajcarii i Austrii).

Liczba stron: 147

Format (wymiary): 14.0x20.0cm

ISBN: 9788378050988

Oceny
0,0
0
0
0
0
0