CrossFire - poradnik do gry - Łukasz "Qwert" Telesiński - ebook

CrossFire - poradnik do gry ebook

Łukasz "Qwert" Telesiński

0,0
7,88 zł

lub
Opis

Niniejszy poradnik do gry CrossFire omawia najważniejsze funkcje gry i pomaga w poznaniu jej podstaw. Pierwszy rozdział tego poradnika w szczegółowy sposób przeprowadza Gracza przez proces poprawnego ustawiania configu, a więc myszy, ustawień graficznych i dźwiękowych. Kolejny rozdział został poświęcony najważniejszym aspektom rozgrywki: poprawne pozycjonowanie celownika, korygowanie odrzutu broni, techniki strzelania, tryby gry i porady ogólne. W ostatnim rozdziale w szczegółowy sposób opisano bronie i granaty dostępne grze.

CrossFire to darmowy FPS, gdzie wcielamy się w członka jednej z dwóch antagonistycznie nastawionych organizacji – antyterrortystów z Global Risk i terrorystów z Black List. Tytuł oferuje mnóstwo rodzajów uzbrojenia, urozmaicone tryby i sieciowe rankingi.

CrossFire - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

  • Celowanie (Rozgrywka)
  • Techniki strzelania (Rozgrywka)
  • Rodzaje broni oraz ekwipunek (Opis broni i ekwipunku)
  • Czego nie robić? (Opis broni i ekwipunku)
  • Ustawienia myszy (Poprawne ustawienia configu)
  • Porady ogólne (Opis broni i ekwipunku)
  • Granaty (Opis broni i ekwipunku)
  • Ustawienia grafiki i dźwięku (Poprawne ustawienia configu)
  • Misje specjalne (Rozgrywka)
  • Podstawowe tryby gry (Rozgrywka)

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB

Liczba stron: 44
CrossFireporadnik do gry

autor: Łukasz "Qwert" Telesiński

Copyright © wydawnictwo GRY-OnLine S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

ISBN: 978-83-8112-503-1

Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione bez pisemnego zezwolenia GRY-OnLine S.A.

Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków towarowych i handlowych, itp. należą do ich prawowitych właścicieli.

Publikacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku prywatnego. Nie może być sprzedawana, odsprzedawana lub udostępniana publicznie osobom trzecim bez pisemnej zgody GRY-OnLine S.A.

Ilustracja na okładce - wykorzystana za zgodą © Shutterstock Images LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Poradnik w wersji WWW znajdziesz na stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=1868

[email protected]

Spis treści

CrossFire - poradnik do gry

Poradnik do gry

Poprawne ustawienia configu

Ustawienia myszy w CrossFire | Poprawne ustawienia configu

Ustawienia grafiki i dźwięku w CrossFire | Poprawne ustawienia configu

Rozgrywka

Porady ogólne do CrossFire | Rozgrywka

Czego nie robić w CrossFire ? | Rozgrywka

Celowanie w CrossFire | Rozgrywka

Poruszanie się w CrossFire | Rozgrywka

Techniki strzelania w CrossFire | Rozgrywka

Podstawowe tryby gry w CrossFire | Rozgrywka

Misje specjalne w CrossFire | Rozgrywka

Opis broni i ekwipunku

Rodzaje broni oraz ekwipunek w CrossFire | Opis broni i ekwipunku

Granaty w CrossFire | Opis broni i ekwipunku

Ekwipunek w CrossFire | Opis broni i ekwipunku

CrossFire - poradnik do gry

Niniejszy poradnik do gry CrossFire omawia najważniejsze funkcje gry i pomaga w poznaniu jej podstaw. Pierwszy rozdział tego poradnika w szczegółowy sposób przeprowadza Gracza przez proces poprawnego ustawiania configu, a więc myszy, ustawień graficznych i dźwiękowych. Kolejny rozdział został poświęcony najważniejszym aspektom rozgrywki: poprawne pozycjonowanie celownika, korygowanie odrzutu broni, techniki strzelania, tryby gry i porady ogólne. W ostatnim rozdziale w szczegółowy sposób opisano bronie i granaty dostępne grze.

Poradnik do gry CrossFire zawiera:

Porady ułatwiające poprawne ustawienie configu (mysz)

Porady dotyczące optymalnego ustawienia grafiki i dźwięku

Porady związane z odpowiednim pozycjonowaniem celownika i strzelaniem

Opis technik poruszania się w środowisku Crossfire

Porady i opisy technik strzelania

Opisy dostępnych trybów gry

Opis misji specjalnych

Opis broni i ekwipunkiu

Ogólne porady dotyczące rozgrywki

Czego nie robić w grze Crossfire

Opis granatów

Ekwipunek - opis

Łukasz Telesiński (www.gry-online.pl)

Poradnik do gry

Poprawne ustawienia configu

Ustawienia myszy w CrossFire | Poprawne ustawienia configu

Mysz jest głównym kontrolerem w grach typu FPS, a więc od jej poprawnego funkcjonowania zależą osiągane przez Ciebie wyniki w CrossFire. Warto zatem poświęcić nieco czasu na jej konfigurację. Poniżej znajdziesz kilka informacji, które pomogą Ci w poprawnym skonfigurowaniu myszy przed rozpoczęciem rozgrywki w CrossFire.

Czułość myszy

Akceleracja

myszy

Która

myszka

najlepsza dla CrossFire?

Czułość myszy

Czułość myszy odpowiada za reakcję Twojej postaci na ruch nadgarstka. Jeżeli czułość będzie zbyt mała, nie nadążysz obracać kamerą za obiegającym Cię przeciwnikiem, co może zakończyć się eliminacją Twojej postaci. Co więcej, przy zbyt małej czułości będziesz musiał kilkukrotnie przesunąć myszką po podkładce, zanim wykonasz pełen obrót w grze. Z drugiej strony, jeśli czułość myszy będzie zbyt wysoka, nawet najlżejszy ruch myszki może sprawić, że nie zapanujesz nad przesuwającym się po ekranie celownikiem.

Aby poprawnie ustawić odpowiednią czułość myszy, można skorzystać ze strzelnicy, która dostępna jest z poziomu sklepu wewnątrz gry. Wybierz odpowiednią broń, a następnie wejdź na mapę. Ustaw się mniej więcej na środku i obierz punkt startowy, który na powyższym przykładzie znajduje się na głowie modelu narysowanego na czerwonej tarczy. Teraz staraj się trafiać w pozostałe cele, ale po oddaniu strzału natychmiast powróć do punktu startowego, zanim poruszysz ręką w kierunku kolejnego celu. Jeśli po ruchu nadgarstka celownik zatrzyma się przed celem, oznacza to, że należy zwiększyć czułość myszy. Z kolei jeśli celownik zatrzyma się za celem, czułość myszy należy zmniejszyć. Po każdej zmianie ustawień wykonaj kolejny test, aby sprawdzić, jak Ci pójdzie.

Kolejny test, który możesz wykonać polega na bezustannym utrzymywaniu celownika na wyznaczonym punkcie. Przykładowo, wybierz jedną z tarcz treningowych i ustaw celownik dokładnie na środku kształtu człowieka. Teraz przemieszczaj się w różnych kierunkach, korzystając z klawiszy W,S,A,D. Staraj się utrzymywać celownik w odpowiednim miejscu. Jeżeli nie nadążasz utrzymywać celownika w wyznaczonym miejscu, oznacza to, że czułość myszy jest zbyt mała. Jeśli natomiast notorycznie wyjeżdżasz celownikiem poza wyznaczony punkt, czułość myszy jest zbyt duża.

Gdy ustawisz nową wartość czułości myszy, pograj parę godzin na takich ustawieniach, aby sprawdzić czy rezultaty są zadowalające.

Jeśli trafisz na odpowiednia ustawienia - nie zmieniaj ich! Granie na takich samych ustawieniach pozwoli na wyrobienie pamięci mięśniowej, dzięki czemu wiele ruchów będziesz wykonywać intuicyjnie. Po zmianie ustawień zaobserwujesz znaczne pogorszenie wyników.

Jeżeli zmienisz mysz na inną, pamiętaj o tym, aby w ustawieniach wybrać taką samą wartość DPI, do której zdążyłeś się już przyzwyczaić.

Akceleracja myszy

Akcelerację myszy można określić jako uzależnienie drogi pokonywanej przez kursor na ekranie od szybkości poruszania myszką przez Gracza. W grze prezentuje się to następująco: przy wyłączonej akceleracji kursor myszy na ekranie przesunie się o dokładnie taką samą odległość, jak mysz na podkładce. Jeśli przesuniesz mysz o około 2cm, kursor na ekranie również przesunie się o taką samą odległość.

Przy włączonej akceleracji dystans przebyty przez kursor na ekranie jest uzależniony od tego z jaką prędkością przesuniesz mysz po podkładce. Przykładowo, jeśli przesuniesz mysz o wcześniej wspomniane 2cm, ale bardzo powoli, kursor na ekranie pokona znacznie mniejszą drogę. Z kolei jeśli wykonasz ten sam ruch bardzo szybko, kursor na ekranie przesunie się nawet o parę centymetrów dalej. Co za tym idzie, akceleracja myszy w grach FPS nie jest pożądana ze względu na ograniczanie precyzji ruchu.

Z