Battlerite - poradnik do gry - Łukasz "Qwert" Telesiński - ebook

Battlerite - poradnik do gry ebook

Łukasz "Qwert" Telesiński

0,0
7,90 zł

Opis

Niniejszy poradnik do gry Battlerite omawia najważniejsze funkcje gry i pomaga w poznaniu jej podstaw. Pierwszy rozdział tego poradnika w szczegółowy sposób objaśnia podstawy rozgrywki, takie jak: sterowanie, odpowiednie poruszanie się po mapie, interface gry, rodzaje rozgrywek, zasadę działania Battlerites (talentów bojowych). Znajdziesz tutaj również informacje na temat wszystkich aren dostępnych w grze. Kolejny rozdział przybliży Ci wszystkich Bohaterów dostępnych w Battlerite. Znajdziesz tutaj również garść porad do każdego z nich, aby móc maksymalnie wykorzystać ich umiejętności.

Poradnik do gry Battlerite zawiera:

 • Podstawy rozgrywki, czyli wszystko co potrzebne do rozpoczęcia zabawy w Battlerite;
 • Opis dostępnych aren;
 • Charakterystykę Bohaterów;
 • Porady dla początkujących graczy.

Poradnik do gry Battlerite stanowi doskonałe wprowadzenie do mechaniki i świata tego tytułu. Objaśnia podstawy rozgrywki, interface, a ponadto każdą z aren i bohaterów. Nie zabrakło licznych porad ułatwiających przygodę z grą.

Battlerite - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

 • Interfejs i sterowanie (Podstawy rozgrywki)
 • Czym jest Battlerite? (Podstawy rozgrywki)
 • Praktyczne porady (Podstawy rozgrywki)
 • Rodzaje i opis map (Podstawy rozgrywki)
 • Profil gracza, battlerites i zadania (Podstawy rozgrywki)
 • Tryby rozgrywki (Podstawy rozgrywki)
 • Energia i negatywne efekty (Podstawy rozgrywki)
 • Bohaterowie do walki wręcz (Bohaterowie i ich charakterystyka)
 • Bohaterowie do walki na odległość (Bohaterowie i ich charakterystyka)
 • Bohaterowie wsparcia (Bohaterowie i ich charakterystyka)

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB

Liczba stron: 48
Battleriteporadnik do gry

autor: Łukasz "Qwert" Telesiński

Copyright © wydawnictwo GRY-OnLine S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

ISBN: 978-83-8060-459-9

Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione bez pisemnego zezwolenia GRY-OnLine S.A.

Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków towarowych i handlowych, itp. należą do ich prawowitych właścicieli.

Publikacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku prywatnego. Nie może być sprzedawana, odsprzedawana lub udostępniana publicznie osobom trzecim bez pisemnej zgody GRY-OnLine S.A.

Ilustracja na okładce - wykorzystana za zgodą © Shutterstock Images LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Poradnik w wersji WWW znajdziesz na stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=1757

[email protected]

Spis treści

Battlerite - poradnik do gry

Battlerite - poradnik do gry

Podstawy rozgrywki

Czym jest Battlerite?

Interfejs i sterowanie

Praktyczne porady

Energia i negatywne efekty

Tryby rozgrywki

Profil gracza, battlerites i zadania

Rodzaje i opis map

Bohaterowie i ich charakterystyka

Bohaterowie do walki wręcz

Bohaterowie do walki na odległość

Bohaterowie wsparcia

Battlerite - poradnik do gry

Niniejszy poradnik do gry Battlerite omawia najważniejsze funkcje gry i pomaga w poznaniu jej podstaw. Pierwszy rozdział tego poradnika w szczegółowy sposób objaśnia podstawy rozgrywki, takie jak: sterowanie, odpowiednie poruszanie się po mapie, interface gry, rodzaje rozgrywek, zasadę działania Battlerites (talentów bojowych). Znajdziesz tutaj również informacje na temat wszystkich aren dostępnych w grze. Kolejny rozdział przybliży Ci wszystkich Bohaterów dostępnych w Battlerite. Znajdziesz tutaj również garść porad do każdego z nich, aby móc maksymalnie wykorzystać ich umiejętności.

Poradnik do gry Battlerite zawiera:

Podstawy

rozgrywki, czyli wszystko co potrzebne do rozpoczęcia zabawy w

Battlerite;

Opis

dostępnych aren;

Charakterystykę Bohaterów;

Porady

dla początkujących graczy.

Łukasz "qwert" Telesiński (www.gry-online.pl)

Battlerite - poradnik do gry

Podstawy rozgrywki

Czym jest Battlerite?

Battlerite to gra studia Stunlock łącząca w sobie elementy gatunku MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) i gier akcji. Rozgrywka toczy się na specjalnie przygotowanych arenach, a gracze walczą między sobą w drużynach po 2 lub 3 Bohaterów w każdej. Każdy z graczy wybiera jednego Bohatera kierując się własnymi upodobaniami lub dobrem drużyny i przystępuje do walki. Rozgrywka jest bardzo dynamiczna więc nie ma tutaj czasu na nudę, a większość czynności trzeba wykonywać intuicyjnie ponieważ w wielu przypadkach nie ma czasu na zastanawianie się - lepiej ponieść konsekwencje nieudanej akcji niż żałować, że nie zrobiło się wszystkiego, aby zapewnić drużynie zwycięstwo.

W grze oprócz standardowej waluty (Bitewne Monety) za które możesz kupować skrzynie z fantami i Tokenów potrzebnych do tworzenia przedmiotów kosmetycznych (np. dodatkowe skórki lub bronie), znalazły się również opcje mikropłatności - za prawdziwe pieniądze gracze mogą nabyć dodatkowe skrzynie w których mogą znaleźć dodatkowe ikonki, skórki do postaci lub kolekcjonerskie zestawy broni.

System walki w Battlerite jest bardzo zręcznościowymi. Bohaterem steruje się za pomocą klawiszy WSAD i myszki. Akcja ukazana jest z kamery umieszczonej wysoko nad areną dzięki czemu gracz widzi dość spory obszar rozgrywki. Zarówno sterowanie jak i interface gry został szczegółowo omówiony poniżej.

Interfejs i sterowanie

Interface gry

Portret

Twojego Bohatera, jak i członków Twojej drużyny. Zaraz obok portretów w trakcie rozgrywki wyświetlają się także talenty Battlerite, które zostały wybrane przez poszczególne postaci w kolejnych rundach.

Górny

pasek

na którym znajdziesz takie informacje, jak: czas trwania rundy, ilość wygranych rund (niebieskie lub czerwone kropki), ogólny poziom zdrowia drużyny wyświetlany w procentach.

Portrety

drużyny przeciwnej. W trakcie rozgrywki obok nich również wyświetlają się talenty

Battlerite

, które zostały

wybrane

przez przeciwników. Dzięki tej wiedzy możesz skorygować swoją strategię na kolejną rundę.

Dolny

pasek umiejętności. Znajdziesz tutaj również informację na temat załadowanych pasków energii, które możesz wykorzystać na umiejętności "EX" lub superzdolność, tzw. Ultimate.

Twój

Bohater. Nad

jego głową znajdziesz pasek zdrowia, a pod nim pasek naładowania energii.

Sterowanie

Dobre opanowanie sterowania postacią to połowa sukcesu w grze, a intuicyjne korzystanie z umiejętności Bohatera znacząco zwiększy szansę na wygraną. Warto poświęcić chwilę czasu na zapoznanie się z domyślnym sterowaniem i w razie potrzeby skorygować je w opcjach gry.

Klawisze te służą do poruszania postacią po arenie.

Przesuwając rolką myszki w górę lub w dół regulujesz wysokość kamery.

Jedna z głównych umiejętności ataku. Przeważnie służy do zadawania ciągłych obrażeń i nie wymaga czasu schłodzenia się umiejętności. Często zdarza się, że podstawowa umiejętność ładuje jakąś kolejną.

Druga z głównych umiejętności, która przeważnie wymaga czasu schłodzenia po użyciu. Czasem zdarza się, że wykorzystuje ładunki zebrane przez pierwszą z głównych umiejętności, aby wydobyć dodatkowy efekt.

Klawisze odpowiedzialne za używanie umiejętności.

Lewy Shift odpowiada za przełączenie zdolności w tryb "EX" czyli alternatywną formę danej zdolności.

Klawisze odpowiedzialne za używanie umiejętności "EX". Aby ich użyć potrzebny jest co najmniej 1 pasek energii, który zostanie zużyty do użycia umiejętności.

Przerwanie akcji. W trakcie korzystania z umiejętności możesz natychmiast ją przerwać co może być pomocne w razie potrzeby nagłej ucieczki. Przerwana umiejętność otrzymuje czas schłodzenia 1 sekunda.

Po wciśnięciu Lewego Controla namierzysz własnego Bohatera. Może to być przydatne w trakcie nagłej potrzeby użycia czaru leczącego na własnym Bohaterze.

Przyzwanie tzw. Mounta, czyli zwierzęcego towarzysza na którym można szybciej poruszać się po mapie.

Praktyczne porady

Porady ogólne

Po

pojawieniu się na arenie masz minutę na poznanie się z sojusznikiem i ewentualne omówienie strategii. W tym czasie musisz również zdecydować się na wybór pierwszego Battlerites. Wykorzystaj ten czas mądrze.

Każda umiejętność

ma

statystyki "travel speed" czyli szybkość lotu i "casting time" co odpowiada opóźnieniu, które jest konieczne do wystrzelenia danej umiejętności. Przy celowaniu daną umiejętnością musisz brać pod uwagę zarówno jedną jak i drugą statystykę dlatego zawsze musisz celować w miejsce gdzie za chwile może znaleźć się poruszający się przeciwnik.

Każda

z

umiejętności ładuje pasek energii jednak nie każda robi to w takim samym stopniu.

Każda

arena

posiada ścianki, które ograniczają widoczność. Możesz je wykorzystywać jako tarcze ponieważ pociski i ataki nie przenikają przez ściany.