Białość - Jon Fosse - ebook + audiobook
NOWOŚĆ

Białość ebook i audiobook

Jon Fosse

3,7

Ten tytuł dostępny jest jako synchrobook® (połączenie ebooka i audiobooka). Dzięki temu możesz naprzemiennie czytać i słuchać, kontynuując wciągającą lekturę niezależnie od okoliczności!

81 osób interesuje się tą książką

Opis

Najnowsza nowela zdobywcy literackiej Nagrody Nobla 2023.  

Mężczyzna wyrusza samochodem w drogę bez powodu i celu. Skręca to w prawo, to w lewo, aż w końcu grzęźnie gdzieś w leśnej głuszy na całkowitym odludziu. Niedługo później robi się ciemno i zaczyna padać śnieg. Ale zamiast szukać pomocy, nierozważnie zapuszcza się w głąb ciemnego lasu. Nieuchronnie się gubi, a kiedy wreszcie – zmarznięty i zmęczony – przystaje, natyka się na świecącą pośród ciemności istotę. Wspaniała, niepokojąca proza.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
czytnikach certyfikowanych
przez Legimi
czytnikach Kindle™
(dla wybranych pakietów)
Windows
10
Windows
Phone

Liczba stron: 62

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 1 godz. 21 min

Lektor: Marcin Popczyński

Oceny
3,7 (182 oceny)
65
39
43
26
9
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.
Sortuj według:
Mihal69

Dobrze spędzony czas

Opowiadanie w stylu Septologii, ale z podziałem na zdania, co ułatwia czytanie. Nie ułatwia to jednak zrozumienia prozy Fossego, która pozostawia spore pole do interpretacji. Piękna i niepokojąca nowela.
70
annazet5

Nie oderwiesz się od lektury

Zaskakująca. Inna. Lektor wspaniale zinterpretował. Polecam!
51
zyga873

Dobrze spędzony czas

Przedziwna. Niełatwa do zapomnienia. Bohater i narrator ze swoim radiem w głowie jest mi niezwykle bliski. Opowieść jest wręcz odwzorowaniem tego, co by wyszło, gdybym łapała myśli przechodzące nieustannie przez mają adehadową głowę. To historia prosta w zamyśle, jednak intrygująco skonstruowana, opowiada o ciężarze samotności, w której nawet jeść się nie chce i o zacieraniu granic między realizmem a oniryzmem. Czytając, kiwasz potakująco głową, by zaraz być zirytowanym narratorem, sobą. Tak myślę o tej wędrówce w las, w głąb i sądzę, że sama często poszłabym w białość i dała się skusić chęci odpoczynku na kamieniu. Wydanie jest równie intrygujące, jak treść, jaką zawiera. Mały format, małe litery, wąskie marginesy - udaje niepozorność. Bez obwoluty książka jest biała, a tytuł jest tylko wypukłością, ledwo wyczuwalną, gdy w końcu nastaje "Białość".
40
Czytelnik55555

Nie oderwiesz się od lektury

Pierwszy raz z tego typu literaturą, a jednak jestem zadowolony i pozytywnie zaskoczony 🙂
10
Klaszfik

Nie oderwiesz się od lektury

niesamowita, medytacyjna, wciągająca od pierwszego słowa, polecam
10

Popularność
Jon Fosse

Białość

z norweskiego przełożyła Iwona Zimnicka

W