Benefit 12 2013 -  - darmowy ebook

Benefit 12 2013 ebook

2,0
0,00 zł

Opis

W grudniowym wydaniu miesięcznika „Benefit” wywiad z Jackiem Canfieldem, amerykańskim mówcą motywacyjnym, współautorem serii książek „Balsam dla duszy”, która ukazała się w 40 krajach w nakładzie przekraczającym 100 milionów egzemplarzy.

W tym miesiącu także o trendach wśród pracodawców w zakresie stosowania benefitów, drodze do sukcesu, przygotowaniach do podwyżki i awansu oraz o efektywnym rozwiązywaniu konfliktów. Na zakończenie roku zachęcam do zainteresowania się książką podsumowującą dwa lata wywiadów publikowanych na łamach naszego miesięcznika. Wybrane teksty dotyczące motywacji, rozwoju, pracy właśnie ukazały się w książce pt. „Motywacja – droga do sukcesu”. Jest to zbiór wywiadów, których udzielili nam: Maciej Orłoś, Lech Wałęsa, Maryla Rodowicz, Zbigniew Boniek, Zbigniew Wodecki, Dorota Wellman i Marcin Prokop,

Artur Barciś, Tony Gordon, Blair Singer, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Agata Młynarska, Danuta Huebner, Jurek Owsiak, Wojciech Malajkat, Marek Kamiński, Anna Dymna, Mateusz Kusznierewicz, Tadeusz Mazowiecki, Robert Cialdini, Tomasz Kammel, Tomek Jozefacki, Jacek Santorski, Witold Orłowski, Dorota Warakomska, Kazimierz Marcinkiewicz, Jacek Walkiewicz, Janusz Czapiński, Jack Canfield, Artur Partyka. Jest to prezent dla wszystkich tych, którzy czytają miesięcznik „Benefit” od niedawna albo po prostu chcą mieć ten zbiór motywujących historii życiowych wielu znanych postaci u siebie na półce w jednym tomie. W związku z tym, że czas świąteczny już za chwilę – wszystkim Państwu życzę Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego 2014 Roku! A tym, którzy mają zamiar coś zmienić w swoim życiu, polecam krotką rozmowę z Szymonem Kudłą na temat noworocznych postanowień.

Jacek Babiel
redaktor naczelny

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB
PDF

Liczba stron: 91

Oceny
2,0 (1 ocena)
0
0
0
1
0benefit

PISZEMY JAK MOTYWOWAĆ

Drodzy Czytelnicy

W grudniowym wydaniu miesięcznika „Benefit” wywiad z Jackiem Canfieldem, amerykańskim mówcą motywacyjnym, współautorem serii książek „Balsam dla duszy”, która ukazała się w 40 krajach w nakładzie przekraczającym 100 milionów egzemplarzy.

W tym miesiącu także o trendach wśród pracodawców w zakresie stosowania benefitów, drodze do sukcesu, przygotowaniach do podwyżki i awansu oraz o efektywnym rozwiązywaniu konfliktów.

Na zakończenie roku zachęcam do zainteresowania się książką podsumowującą dwa lata wywiadów publikowanych na łamach naszego miesięcznika. Wybrane teksty dotyczące motywacji, rozwoju, pracy właśnie ukazały się w książce pt. „Motywacja – droga do sukcesu”. Jest to zbiór wywiadów, których udzielili nam: Maciej Orłoś, Lech Wałęsa, Maryla Rodowicz, Zbigniew Boniek, Zbigniew Wodecki, Dorota Wellman i Marcin Prokop, Artur Barciś, Tony Gordon, Blair Singer, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Agata Młynarska, Danuta Hübner, Jurek Owsiak, Wojciech Malajkat, Marek Kamiński, Anna Dymna, Mateusz Kusznierewicz, Tadeusz Mazowiecki, Robert Cialdini, Tomasz Kammel, Tomek Józefacki, Jacek Santorski, Witold Orłowski, Dorota Warakomska, Kazimierz Marcinkiewicz, Jacek Walkiewicz, Janusz Czapiński, Jack Canfield i Artur Partyka. Jest to prezent dla wszystkich tych, którzy czytają miesięcznik „Benefit” od niedawna albo po prostu chcą mieć ten zbiór motywujących historii życiowych wielu znanych postaci u siebie na półce w jednym tomie.

W związku z tym, że czas świąteczny już za chwilę – wszystkim Państwu życzę Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego 2014 Roku! A tym, którzy mają zamiar coś zmienić w swoim życiu, polecam krótką rozmowę z Szymonem Kudłą na temat noworocznych postanowień.

Jacek Babielredaktor naczelny

Redakcja: Elwira Cimoch, Rafał Mikołaj Krasucki al. Piłsudskiego 58, lok. 201, 18-400 Łomża tel./faks 86 218 00 74 e-mail:[email protected]

ISSN 2084-7491

Redaktor naczelny: Jacek Babiel

Redaktor: Jolanta Chrostowska-Sufa

Reklama: Agnieszka [email protected] tel. 22 531 32 75 , tel. kom. 508 548 308

Wydawca: Benefit IP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. ul. Canaletta 4, 00-099 Warszawa

Foto na okładce: Tim Pearson

Nakład: 10 500 egz.

DTP: Pracownia Poligraficzna GRAFIS Zbigniew Jakuć

WARTO TAM BYĆ

Akademia HRnews

Projekt szkoleniowo-doradczy przeznaczony dla specjalistów i menedżerów HR. Akademia HRnews zaprasza na szkolenia otwarte:

3–4 grudnia 2013 – Controlling personalny. Czyli wskaźniki i mierniki w służbie HR-u.

11–13 grudnia 2013 – Procesy Assessment i Development Centre. Czyli przygotowanie HR-owca do pełnienia funkcji asesora w procesach AC i DC.

16–17 stycznia 2014 – Efektywne metody rekrutacji i selekcji. Jak pozyskiwać najlepszych pracowników?

20–21 stycznia 2014 – Zarządzanie wynagrodzeniami w organizacji.

24 stycznia 2014 – WORK OUT Employer Branding.

3 lutego 2014 – Outplacement – pozytywnie o zmianach.

Miejsce: Warszawa Organizator: HRNews.pl Informacje:www.akademiahrnews.pl

HR FACTOR – III edycja konferencji

HR FACTOR to spotkanie praktyków HR, podczas którego omówimy najnowsze trendy i narzędzia oraz najtrudniejsze obszary działalności i aktualne wyzwania działów HR. Spotkanie będzie podzielone na seminarium oraz praktyczne warsztaty grupowe.

Poruszane zagadnienia:

miejsca

pracy przyszłości

– outplacement

wynagradzanie

i premiowanie pracowników

outsourcing

personalny

skuteczny

CSR

mierzenie

rezultatów projektów rozwojowych

partnerstwo

HR i biznesu

controlling

personalny

4 grudnia 2013 – WarszawaOrganizator: HRnewsInformacje:www.hrfactor.pl

Konferencja QUO VADIS SZKOLENIA

Konferencja jak co roku podsumowuje kolejną edycję Badania Benchmarków Efektywności Szkoleń, organizowanego przez PSTD. W tym roku, w omawianych wynikach rynkowych, uzyskanych z setek polskich firm, pojawią się również porównania rok do roku, ukazujące trendy rozwoju polskich praktyk szkoleniowych. Zaprezentowane zostaną też benchmarki odnoszące się do efektywności szkoleń językowych, stanowiących w wielu przedsiębiorstwach spory kawałek budżetu szkoleniowego. Studia przypadków tegorocznej edycji skupią się wokół hasła „Dziś i jutro polskiego Partnerstwa Biznesowego HR”. Jak zwykle na Quo Vadis Szkolenia, wszyscy uczestnicy otrzymają bezpłatny egzemplarz Raportu Rynkowego edycji 2013.

5 grudnia 2013 – WarszawaOrganizator: Polish Society for Training and Development, Akademia Leona Koźmińskiego Informacje:www.badanieTDI.pl

Ogólnopolski Kongres Prawa Pracy

Podczas kongresu eksperci poruszą tematy związane z praktyką stosowania prawa pracy, m.in.: jak bezpiecznie rozwiązywać umowy o pracę, jak optymalizować czas pracy, jak uniknąć przykrych konsekwencji kontroli Państwowej Inspekcji Pracy, jakie są rodzaje umów o pracę, jakie są zasady ich zawierania oraz jakie są konsekwencje prawne „ryzykownych” zapisów – czyli co w treści umowy warto zapisać, a czego lepiej unikać.

6 grudnia 2013 – PoznańOrganizator: Most Wanted! HR Consulting Group Sp. z o.o. Informacje:www.kongresprawapracy.pl

Kameralne warsztaty z Piotrem Tymochowiczem w formule otwartej, zamkniętej i indywidualnej

Proponowane warsztaty mają na celu podniesienie skuteczności postępowania w sytuacjach trudnych lub wymagających wysokiej stanowczości i oddziaływania podprogowego, czyli skutecznego wywierania wpływu „nie wprost”. Bez względu na obszar zastosowania takie oddziaływanie jest celem samym w sobie, a na zwymiarowanie jego wartości nie ma skali.

Tematy i terminy:

– „Potęga Wizerunku w obszarze werbalnym i niewerbalnym”

12–13 grudnia 2013 – WarszawaInformacje:www.piotrtymochowicz.pl

Szkolenie CREATE YOURSELF

Dlaczego jesteś tym, kim jesteś? Zarabiasz tyle, ile zarabiasz? Boisz się? Wiesz, że decydujesz o tym, choć 85 proc. tych decyzji jest nieświadomych?

Możesz wyjść z ograniczeń i zacząć świadomie kreować życie, w jakim jesteś Najlepszą Wersją Siebie.

Mateusz Grzesiak nauczy cię skutecznie wykorzystywać swój potencjał i możliwości, wyznaczać i osiągać cele, komunikować się i tworzyć wizerunek, który wesprze cię w dążeniu do sukcesu. Podejmij wyzwanie zerwania ze starymi przekonaniami. Wejdź na drogę, w której ty wyznaczasz kierunek rozwoju.

6–7 grudnia – WarszawaOrganizatoror: Akademia Rozwoju Osobistego C.U.D.http://www.akademiacud.pl/produkt/create-yourself/

reklama

Jack Canfield, amerykański trener sukcesu, uznany na świecie mówca i częsty gość popularnych programów radiowych i telewizyjnych.

fot: Invest Success

Droga do sukcesu

Z Jackiem Canfieldem rozmawia Jacek Babiel

Dedykujesz swoją książkę „Zasady Canfielda” wszystkim, którzy odważyli się wykroczyć poza dominującą kulturę rezygnacji i podjąć próbę stworzenia życia swoich marzeń, dokonać zmian. Co chciałeś przez to wyrazić?

Dedykuję swoją książkę ludziom gotowym na zmiany, ponieważ podziwiam ich za odwagę i poświęcenie, które stają się impulsem do podejmowania nowych wyzwań. Nie jest łatwo zmienić się z dnia na dzień. Dedykacja jest wyrazem mojej identyfikacji z tymi ludźmi. Pragnę w ten sposób zamanifestować, że wspieram tych, którzy wprowadzają zmiany do swojego życia.

Co jest największą przeszkodą w dążeniu do realizacji marzeń?

Po pierwsze, ludzie nie określają swojego celu. Po drugie, obwiniają innych za swoje niepowodzenia – jeśli pozwalam, by inni decydowali o moim życiu, to rząd, sytuacja gospodarcza, sąsiedzi i przypadek mają większy wpływ na moją egzystencję niż ja. W efekcie nie czuję się odpowiedzialny za swoje życie. Ludzie nie konkretyzują celu, do którego dążą – nie mówią, kiedy i ile chcą osiągnąć (jak w biznesplanie). Cel musi być realny, możliwy do zmierzenia. Ludzie mówią, że chcą mieć piękny dom, że chcą być bogaci, ale nie precyzują, jak bardzo chcą być bogaci, jaki ten dom ma być – w związku z tym ich podświadomość nie pomaga im w osiągnięciu celu, bo nie zdefiniowali go właściwie.

Ludzie mają negatywne podejście do wielu spraw, a to ich ogranicza. Te ograniczenia są zakodowane w umysłach ludzi, co przekłada się na ich percepcję. Między trzecim a ósmym rokiem życia odkłada się w naszym umyśle coś, co wpływa na nasze późniejsze podświadome podejmowanie decyzji. Podam przykład: pracowałem kiedyś z pewną kobietą z Wielkiej Brytanii w czasie sesji coachingowej. Okazało się, że ona miała tak dużo wyzwań i celów, które postawiła przed sobą, że powiedziałem jej – musimy to uporządkować.

Tak, ale opowiadasz o 101 celach, które warto sobie wypisać...

Tyle że trzeba siebie zapytać: jak szybko to zrobić. Ta kobieta pracowała w banku, była konsultantką w zarządzie, udzielała się w stowarzyszeniach – miała wiele wyzwań, zajęć i marzeń. Poza tym chciała wziąć ślub. Zaproponowałem jej, by powróciła myślami do czasów, kiedy była małą dziewczynką i miała pięć lat oraz żeby poczuła to, co czuła wtedy.

Przypomniała sobie dzień, kiedy jej ojciec wrócił do domu z pracy (była wtedy recesja) i powiedział: „Nie wiem, co mam robić, by utrzymać rodzinę!”. Jako mała dziewczynka postanowiła wówczas, że będzie bardzo dobrze się uczyć, będzie robiła w domu wszystko tak, by tata był zadowolony, będzie ścieliła łóżko, pomagała rodzicom – zobowiązała się do tego w wieku pięciu lat! Okazało się, że mając 35 lat, była dalej wierna tamtym postanowieniom. Po naszej rozmowie zrezygnowała z kilku zajęć, m.in. z zasiadania w zarządzie i skoncentrowała się na swoich nowych działaniach. Co więcej, jej zarobki znacznie wzrosły.

Drugi przykład dotyczy mężczyzny z Teksasu, który zarabiał 100 tysięcy dolarów rocznie. W czasie ćwiczeń wróciliśmy do okresu, kiedy miał 20 lat, tuż po ukończeniu szkoły podjął pracę, a jego pierwsza wypłata była, jak na owe czasy, bardzo duża. Rozentuzjazmowany pobiegł do ojca, by pochwalić się swoim sukcesem – oczekiwał, że ten będzie z niego dumny. Ale ojciec, który tak jak on sprzedawał ubezpieczenia, był zaskoczony, a nawet zasmucony. Wówczas, jako młody chłopak, zdecydował, że nigdy nie będzie zarabiać więcej niż jego ojciec. I tak trwało to przez 22 lata, ponieważ w młodości ustalił sobie granicę, która go blokowała. Nie chciał więcej sprawiać ojcu przykrości. To jego podświadomość go ograniczała. Kiedy to ustaliliśmy, mężczyzna się odblokował i później zaczął rzeczywiście zarabiać więcej.

fot: Invest Success

Jak praktykowanie wytrwałości, o której piszesz, wpływa na to, czy zmiana się uda?

Ludzie