Magdalena Krauze
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

Pochodząca z Opolszczyzny polska pisarka, autorka powieści obyczajowych, romantycznych pełnych humoru historii z optymistycznym przesłaniem. Domatorka z wyboru, za to gaduła z natury. Osoba, która nie umie wypoczywać, bo zawsze przecież znajdzie się coś do zrobienia. Zanim dojrzała do napisania pierwszej powieści, przez jakiś czas udzielała się w blogosferze, recenzując nowości wydawnicze. Chociaż pierwszą książkę, Czekałam na ciebie, Magdalena Krauze opublikowała w połowie 2019 r., jej dorobek liczy już kilka powieści. Najnowszy tytuł jej autorstwa, Zdradzona narzeczona, do księgarń trafił w maju 2021 r.

Magdalena Krauze to jedno z wielu nowych nazwisk na polskim rynku wydawniczym. Autorka debiutowała latem 2019 r. na tyle udanie, że dziś może pochwalić się 5 opublikowanymi powieściami. Specjalizuje się w obyczajowo-romantycznych fabułach; lekkich i zabawnych, choć podejmujących również trudniejsze tematy, takie jak zdrada i porzucenie.

Magdalena Krauze książki chciała pisać już jako mała dziewczynka i przez cale dzieciństwo zapełniał kolejne bruliony wierszykami, pamiętnikami i opowiadaniami, których cały karton do dziś leży w jej domu. Nie przepadała, co prawda, za lekturami szkolnymi, zaczytywała się za to w samodzielnie wybranej literaturze. Nierzadko były to kryminały, które bardzo lubił jej tata. Za najcenniejsze w czytaniu uważa różnorodne emocje doświadczane za jego sprawą. Lektura to też szansa na chwilę relaksu i ucieczki od codzienności, dlatego też pisząc własne książki, Magdalena Krauze stawia przede wszystkim na dobrą rozrywkę. Swoim czytelniczkom chce zapewnić czas pełen wzruszeń i oderwania od zwyczajności, rutyny. Jako osoba pogodna pełna energii i optymizmu we każde przedsięwzięcie angażuje się na 100%. Nie inaczej jest z pisarstwem, bez którego autorka nie wyobraża już sobie życia, chociaż początkowo miała obawy, czy ktoś będzie zainteresowany tworzonymi przez nią opowieściami. Ponieważ jednak jej córka i inne osoby, którym dawała do przeczytania swoją debiutancką powieść, zachęcały ją do pokazania jej światu, zdecydowała się zaryzykować i poddać ja ocenie profesjonalistów.

Magdalena Krauze i Czekałam na ciebie

Pod koniec 2018 r. pisarka postanowiła rozesłać tekst do wydawnictw, a pierwsza propozycja współpracy nadeszła już po dwóch tygodniach, wczesną wiosną zaś podpisała umowę z wydawcą. Tym sposobem w błyskawicznym tempie, już w lipcu 2019 r., w ręce czytelników oddała Magdalena Krauze Czekałam na ciebie, swoją debiutancką powieść. Pełna ciepłego humoru i wzruszeń historia czekającej na miłość Pauliny, na drodze której pojawia się Igor, dawna nastoletnia fascynacja dziewczyny, spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem i w ciągu kilku miesięcy ukazała się kontynuacja tej opowieści pt. Zaufaj mi raz jeszcze.

O miłości, która nie rdzewieje traktuje również trzecia powieść Magdaleny Krauze, Utracona miłość (2020). Majkę i Michała, chociaż w młodości nie wyobrażali sobie życia bez siebie i planowali wspólną przyszłość, ostatecznie rozdzielił nieprzychylny los (i jeszcze bardziej nieprzychylna matka Michała). Kiedy spotykają się po latach już jako kobieta z przeszłością i mężczyzna po przejściach, dostają drugą szansę na miłość.

Magdalena Krauze, porzucona narzeczona i zdradzona żona

Następna książka Magdaleny Krauze, Zdradzona, swoją premierę miała wiosną 2020 r. Jej główna bohaterka, Joanna, to kobieta życiowo spełniona; realizuje się w pracy, ma wspaniałą rodzinę. Jednak niespodziewanie tak jeszcze niedawno kochający mąż zaczyna się od niej oddalać i okazuje się, że w jego życiu pojawił się inna kobieta. Odkrycie to wywraca świat Joanny do góry nogami, wszystko, co uważała do tej pory za nienaruszalny fundament egzystencji, zaczyna się walić. Na stronach książki Magdalena Krauze opisuje trudny proces żałoby po dawnym życiu, ale i odnajdywanie nowej, całkowicie własnej, drogi.

W swojej najnowszej powieści pt. Porzucona narzeczona Magdalena Krauze ponownie koncentruje się na motywie zdrady i porzucenia. Zuzanna szykuje się do ślubu, wszystko jest dopięte na ostatni guzik i dziewczyna niebawem ma zostać żoną mężczyzny swojego życia. Jednak narzeczony dezerteruje niemal spod samego ołtarza, informując ją smsem, że zmienił zdanie w sprawie ich związku, w krótkiej chwili przekreślając wszystko, co w życiu Zuzanny wydawało się najcenniejsze. Szok i poczucie upokorzenia sprawiają początkowo, że bohaterka nie potrafi spojrzeć z nadzieją w przyszłość. Jednak dzięki opiece mamy i przyjaciół otwiera się z powrotem na ludzi. W powieści Porzucona narzeczona Magdalena Krauze pokazuje, że niekiedy pozornie przytłaczające porażki mogą stać się początkiem nowego otwarcia, szansą na realizację lepszego życiowego scenariusza.