Jennifer L. Armentrout
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

Urodzona w 1980 r. w Wirginii Zachodniej amerykańska pisarka znana głównie z fantastycznej literatury segmentu new adult. Podobno Jennifer L. Armentrout książki pisać chciała już od wczesnej młodości. W szkole, na lekcjach matematyki, zamiast zgłębiać tajniki królowej nauk, dla rozrywki pisała krótkie opowiadania. Fakt ten miał wpływ na co najmniej dwie rzeczy w życiu Jennifer: nie udało jej się nauczyć matematyki i została pisarką.

W 2015 r., zdiagnozowano u niej barwnikowe zwyrodnieni siatkówki, genetyczną chorobę stopniowo prowadzącą do całkowitej ślepoty. Dlatego też, póki jeszcze wzrok jej na to pozwala, zamierza pisać Jennifer L. Armentrout książki tak intensywnie, jak tylko się da, by maksymalnie wykorzystać czas pełnej sprawności, który jej jeszcze pozostał.

Pierwsze książki Jennifer L. Armentrout

W 2011 r. wydała Jennifer L. Armentrout Dwa światy, swoją debiutancką powieść. Było to jednocześnie otwarcie niezwykle popularnego cyklu fantasy skierowanego do nastoletnich czytelników. Historia osadzona w świecie rządzonym przez bogów, zamieszkiwanym przez Hematoi, potomków bogów i ludzi, oraz niżej stojących mieszańców ludzi i Hematoi, a także siejące zniszczenie daimony nie mogła przejść bez echa. Dlatego też już w 2012 r. w ręce czytelników oddała Jennifer L. Armentrout Czyste serce, kontynuację swojej debiutanckiej fabuły. Cała seria liczy 5 tomów, jednak póki co, polskiego wydania doczekały się jedynie dwa pierwsze tomy. W 2015 r. ukazała się pierwsza część 4-częściowego cyklu będącego spin-offem debiutanckiej serii pisarki cyklu. Nie została ona przetłumaczona na język polski.

Saga Lux Jennifer L. Armentrout

Najstarsza, w całości dostępna w polskim wydaniu, seria pisarki należy również do jej najbardziej znanych i popularnych tytułów. Cykl Lux to dziś już w zasadzie klasyka gatunku.

Jego początek sięga 2011 r. kiedy to wydała Jennifer L. Armentrout Obsydian, otwierający całą serię tom poświęcony modnemu ostatnimi laty w literaturze młodzieżowej wątkowi miłości miedzy przedstawicielami różnych gatunków. Nastoletnia Katy po przeprowadzce trafia do nowej szkoły i zupełnie nowego środowiska. Jej uwagę zwraca tajemniczy sąsiad o niezwykłych zielonych oczach, Daemon. Szybko między obojgiem rodzi się fascynacja, ale jest to tylko wstęp do całej serii komplikacji. Okazuje się bowiem, że Daemon nie jest zwyczajnym człowiekiem. Właściwie nie jest człowiekiem w ogóle. To Luksjanin, przedstawiciel gatunku przybyłego na Ziemię dawno temu z odległej planety Lux. Co więcej, na naszej planecie przebywa jeszcze jeden obcy gatunek, Arumianie, zacięci wrogowie Daemona i jego rasy. Narracja prowadzona jest w pierwszej osobie z punktu widzenia głównej bohaterki, co od razy pozwala zanurzyć się w skomplikowany świat przedstawiony powieści.

Ponieważ Obsydian niemal z miejsca stał się bestsellerem, bardzo szybko opublikowała Jennifer L. Armentrout Onyks, drugi tom cyklu. W tej powieści do gry, oprócz Obcych wmieszanych w ludzką społeczność, do gry wkracza polityka. Departament Obrony przysyła swoich ludzi, a pojawienie się nowego gracza zwiastować może tylko kłopoty.

Na kartach kolejnej powieści pt. Opal Jennifer L. Armentrout jeszcze bardziej komplikuje sytuacje głównych bohaterów i zagęszcza atmosferę. Katy i Daemon muszą stawiać czoła coraz groźniejszym przeciwnikom, a co gorsza rozróżnienie wroga od przyjaciela staje się zadaniem coraz bardziej skomplikowanym. W kolejnej odsłonie cyklu pt. Origin napięcie tylko rośnie, aż znajduje swoją kulminację w finałowym, 5. tomie. W ostatniej części zatytułowanej Oposition Jennifer L. Armentrout doprowadza do konfrontacji wszystkich aktorów wydarzeń opisanych na przestrzeni całego cyklu. Na Ziemię przybywają Luksjanie, a ludzie dowiadują się, że od długiego czasu dzielą swoją planetę z przybyszami z kosmosu.

W 2015 r. po zamknięciu serii, dla wszystkich tęskniących za światem wykreowanym na jej stronach, napisała Jennifer L. Armentrout Oblivian, powieść zawierającą wydarzenia z pierwszego tomu tym razem opowiedziane z punktu widzenia Daemona. To jednak wciąż nie wystarczało fanom pisarki, dla których powstał również dwutomowy spin-off cyklu. Jego akcja toczy się kilka lat po zakończeniu akcji Oposition, tuż po ustanowieniu nowego, jeszcze niepewnego i kruchego ładu na Ziemi. W 2018 r. w ręce swoich fanów oddała powieść Darkest dust. Magiczny pył, pierwszy tom nowej serii. Premiera drugiej części planowana jest na jesień 2019 r.

Cykl Dark Elements Jennifer L. Armentrout

W podobnym tonie utrzymany jest inny młodzieżowy cykl pisarki, Dark Elements. Jest to trylogia, której tematem jest również trudna miłość i walka między rożnymi gatunkami i rasami zamieszkującymi wspólną przestrzeń. W tomie Ognisty pocałunek Jennifer L. Armentrout przedstawia nam siedemnastoletnią Laylę, która jest półdemonem, półgargulcem. Żyje wśród gargulców, którzy są strażnikami ludzi, chroniącymi ich przed groźnymi demonami, jednak demoniczna część jej natury nie pozwala o sobie zapomnieć. W kolejnych częściach Arktyczny dotyk i Ostatnie tchnienie Jennifer L. Armentrout prowadzi swoją bohaterkę poprzez coraz bardziej skomplikowaną rzeczywistość, karząc jej dokonywać coraz trudniejszych wyborów.

Trylogia o braciach De Vincent Jennifer L. Armentrout

Zupełnie inny charakter ma najnowszy, przeznaczony zdecydowanie dla starszych odbiorców, cykl o trzech tajemniczych, seksownych i zamieszkujących starą klimatyczną rezydencję, braciach de Vincent. Tom pierwszy pt. Lucyfer Jennifer L. Armentrout wydała w 2018 r. a kolejne dwa, Gabriel oraz Devlin, miały swoją premierę w kilkumiesięcznych odstępach.